Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

Studia Warszawa - Akademia Pożarnicza w Warszawie

27.01.2022

Z nami bezpieczniej!

Jeżeli marzysz o pracy w zawodach związanych z ochroną przeciwpożarową, ratownictwem, bezpieczeństwem cywilnym, zarządzaniem kryzysowym, bezpieczeństwem i higieną pracy, koniecznie zapoznaj się z ofertą edukacyjną Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Uczelnia realizuje misję kształcenia strażaków, funkcjonariuszy innych służb i straży oraz cywilnych specjalistów w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności a także wykonuje zadania wynikające z jej przynależności do struktur Państwowej Straży Pożarnej.

Szkoła może pochwalić się szeroką ofertą edukacyjną. Poza znanymi wszystkim studiami mundurowymi dla strażaków w służbie kandydackiej czy stałej, na których kształceni są przyszli inżynierowie i magistrowie pożarnictwa, Uczelnia proponuje studia skierowane do osób cywilnych prowadzone na dwóch wydziałach.

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego, jest prekursorem kształcenia z zakresu ochrony ludności, zarządzania kryzysowego i zarządzania ryzykiem. Tradycje naukowo-dydaktyczne w tym zakresie kontynuuje z powodzeniem do dziś, szkoląc setki młodych ludzi. Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego, oprócz szkolenia przyszłej kadry oficerskiej, przygotowuje również i cywilną kadrę inżynierską do wykonywania zadań wynikających z funkcjonowania systemów ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W czasach globalizacji bezpieczeństwo wewnętrzne należy do priorytetowej sfery działania każdego z państw, dlatego też wszystkich zainteresowanych poznaniem najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem, ochroną infrastruktury krytycznej czy ochrony ludności i mienia, zapraszamy do studiowania na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Program nauczania w tym zakresie kładzie nacisk na przedmioty o charakterze społecznym, humanistycznym czy organizacyjnym. W postępowaniu rekrutacyjnym bierzemy pod uwagę przedmioty obowiązkowe: matematykę i język obcy oraz jeden spośród następujących przedmiotów dodatkowych: geografię, WOS, informatykę a nawet historię. Dzięki uzyskaniu specjalistycznej wiedzy, inżynierowie czy magistrowie bezpieczeństwa wewnętrznego w przyszłości będą mieli otwartą drogę do obejmowania stanowisk zarówno w instytucjach sektora publicznego, jak i prywatnego, a zwłaszcza w komórkach organizacyjnych zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej.

Maturzysto, marzy Ci się tytuł inżyniera – specjalisty w zakresie bezpieczeństwa? Jeżeli zdawałeś na maturze matematykę i język obcy oraz z jeden z przedmiotów dodatkowych − fizykę z astronomią, chemię, geografię, WOS, informatykę lub biologię – zapraszamy do studiowania na kierunku inżynieria bezpieczeństwa. Absolwenci predysponowani są do wykonywania zadań analitycznych, doradczych, kontrolnych na wszystkich szczeblach administracji i służb publicznych, a także w przedsiębiorstwach przemysłowych. Warto tu też wspomnieć, że Uczelnia prowadzi innowacyjne badania w zakresie inżynierii bezpieczeństwa, w szczególności w obszarze ochrony przeciwpożarowej i ochrony ludności − w tym również dla podmiotów zewnętrznych.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, w ramach Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego kształci specjalistów, kierowników wydziałów ds. ppoż i BHP, instalatorów zabezpieczeń technicznych czy inżynierów bezpieczeństwa pożarowego. Absolwenci mogą podjąć pracę w Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostkach ochrony przeciwpożarowej oraz służbach o charakterze ratowniczym, firmach prywatnych i państwowych, w bankach, urzędach państwowych i instytucjach publicznych. Maturzysto, jeżeli zdawałeś na maturze matematykę i język obcy oraz z jeden z przedmiotów dodatkowych − fizykę z astronomią lub chemię – zapraszamy! Warto dodać, że w przypadku studiów mundurowych dla strażaków w służbie kandydackiej obowiązuje egzamin praktyczny.

Studia na Szkole Głównej Służby Pożarniczej to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie do pełnienia ról zawodowych. Przekazywane umiejętności i kwalifikacje od lat są pożądane na rynku pracy, a nasi absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie na wielu stanowiskach.

Atutem Uczelni jest nowoczesna baza dydaktyczna wyposażona w najnowszą aparaturę naukowo-badawczą, sprzęt komputerowy i audiowizualny, infrastrukturę szkoleniową w postaci poligonu pozwalającą na kształtowanie praktycznych umiejętności podczas ćwiczeń. Możemy pochwalić się znakomitą kadrą doświadczonych wykładowców będących autorytetami w swojej dziedzinie, a także bogatą siecią kontaktów w przedsiębiorstwach prywatnych, zakładach przemysłowych, urzędach i innych instytucjach, co pozwala na organizację praktyk w tych miejscach.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej to nie tylko studia w Warszawie, ale też możliwość uczestniczenia w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus+. To wszystko dzięki współpracy realizowanej w z uczelniami takich krajów jak m.in. Niemcy, Francja, USA, Ukraina, Białoruś.

Szkoła Główna Służby Pożarniczej szczególną uwagę poświęca kondycji fizycznej, dlatego też dla aktywnych Uczelnia oferuje liczne sekcje sportowe. W SGSP prężnie działają koła tematyczne, sekcje studenckie i Samorząd Studencki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy maturzystów z całej Polski do podjęcia studiów w Warszawie. Naszym studentom cywilnym, zapewniamy akademik mieszczący się w jednej z atrakcyjniejszych dzielnic miasta − Mokotowie.

 

Komentarze (0)