DRZWI OTWARTE ŁODZI AKADEMICKIEJ

DRZWI OTWARTE ŁODZI AKADEMICKIEJ

DRZWI OTWARTE ŁODZI AKADEMICKIEJ 2017

12 kwietnia 2017r o godzinie 10.00 w Auli Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 251) odbędzie się VII edycja „Drzwi Otwartych Łodzi Akademickiej”. Jest to jedno z dużych przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu "Łódź Akademicka". W organizację przedsięwzięcia, tradycyjnie zaangażowane są Miasto Łódź, Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich oraz trzy największe lokalne uczelnie: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Drzwi Otwarte mają na celu promocję łódzkich uczelni, zapoznanie licealistów z regionu łódzkiego z aktualną ofertą edukacyjną oraz zachęcenie ich do studiowania w Łodzi.

Na tegoroczne Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej przyjedzie ponad 500 licealistów z 6 miast województwa łódzkiego: Bełchatowa, Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego, Łęczycy Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 10.00 w Auli 1000.

Licealiści zostaną przywitani przez władze Miasta Łodzi, rektorów łódzkich uczelni, a także przedstawicieli firm zlokalizowanych w Łodzi. Po części oficjalnej autokary rozwiozą młodzież na 3 największe łódzkie uczelnie by tam wspólne z profesorami i studentami zapoznali
się z kampusami, kadrą dydaktyczną, a także w sposób praktyczny zobaczyli jak wyglądają warunki studiowania na danej uczelni. 

Komentarze (0)