Lingwistyka dla biznesu

Lingwistyka dla biznesu

04.03.2024

Lingwistyka dla biznesu – Uniwersytet Łódzki rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku lingwistyka dla biznesu na Uniwersytecie Łódzkim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku lingwistyka dla biznesu w UŁ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek lingwistyka dla biznesu - Uniwersytet Łódzki

Kandydaci na Uniwersytet Łódzki ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek lingwistyka dla biznesu musieli uzyskać co najmniej 573 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Łódzki

Program studiów i przedmioty

Lingwistyka dla biznesu główne przedmioty: 

  • Rozwój umiejętności profesjonalnych
  • Podstawy lingwistyki stosowanej
  • Zarządzanie projektami
  • Komunikacja interkulturowa
  • Podstawy zarządzania
  • Dyskurs korporacyjny
  • Pragmatyka językowa
  • Wprowadzenie do rachunkowości i finansów
  • Praktyczna nauka języka (angielskiego oraz drugiego w zależności od wyboru kandydata)
  • Języki specjalistyczne

 

Uniwersytet Łódzki to jeden z największych uniwersytetów w kraju. Szeroki wachlarz edukacyjny stanowi osiemdziesiąt kierunków kształcenia, a jednym z nich jest Lingwistyka dla biznesu, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest przygotowanie do pracy we współczesnym, międzynarodowym środowisku korporacyjnym, a także nabycie kompetencji językowej z dwóch języków obcych na poziomie powyżej B2.

 

Sprawdź

Uniwersytet Łódzki kierunki studiów

Uniwersytet Łódzki rekrutacja

Rekrutacja na studia w Łodzi

 

Na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki można znaleźć następujące zagadnienia: pragmatyka językowa, podstawy zarządzania, języki specjalistyczne, rozwój umiejętności profesjonalnych, praktyczna nauka języka, wprowadzenie do rachunkowości i finansów. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Lingwistyki dla biznesu na UŁ mogą wykorzystać w roli tłumaczy, bądź pracowników administracyjnych i biurowych, w dziale logistycznym, personalnym, obsługi klienta, organizacji i zarządzania.

Przed ostatecznym wyborem szkoły wyższej, warto wiedzieć:

 

Jakie ma Uniwersytet Łódzki opinie?

Milena, studentka Lingwistyki dla biznesu mówi:

„Lingwistyka dla biznesu na Uniwersytecie Łódzkim to kierunek praktyczny, który pozwala świetnie przygotować się do pracy. Największym walorem tego kierunku jest to, że firmy partnerskie zapewniają warsztaty biznesowe oraz ciekawe praktyki studenckie.”

 

Gdzie studiować kierunek administracja na Uniwersytecie Łódzkim

Studia na kierunku administracja prowadzone są przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego zlokalizowanego przy ul. Pomorskiej 171/173 w Łodzi.

Kontakt:

tel. (042) 665 52 16

www.filolog.uni.lodz.pl

 

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

LINGWISTYKA DLA BIZNESU - ważne informacje

Lingwistyka dla biznesu studia Łódź

Lingwistyka dla biznsu studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Lingwistykę dla biznesu na Uniwersytecie Łódzkim:

Absolwent kierunku Lingwistyka dla biznesu na Uniwersytecie Łódzkim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zarządzania,
  • lingwistyki stosowanej,
  • specjalistycznego języka biznesu,
  • aspektów prowadzenia biznesu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Lingwistyka dla biznesu:

Absolwent kierunku Lingwistyka dla biznesu na Uniwersytecie Łódzkim może znaleźć zatrudnienie:

  • jako tłumacz,
  • jako pracownik administracyjny,
  • w działach logistycznych,
  • w działach personalnych,
  • w działach obsługi klienta,
  • w działach organizacji i zarządzania.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku lingwistyka dla biznesu brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język angielski, drugi język obcy nowożytny, geografia, informatyka, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki

Komentarze (3)

Student Lingwistyki odpowiedz

Kierunek brzmiał bardzo zachęcająco, ale szybko się okazało że taki nie jest. Nie uczymy się praktycznie w ogóle angielskiego, są to tylko 2 godziny w tygodniu i uczymy się samym słówek biznesowych, które średnio przydadzą się w komunikacji z drugim człowiekiem. Jest natomiast pełno informatyki, która sprawia trudność każdemu, bo zdecydowanie nie jest to podstawowy poziom. Niemieckiego jest strasznie dużo, więc ten kierunek przypomina bardziej germanistykę. Jest też pełno innych zbędnych przedmiotów, nie uczymy się żadnych konkretów. Odradzam.

Student anonim odpowiedz

Zdecydowanie odradzam, po blisko trzech semestrach cofnąłem się w rozwoju do poziomu liceum

Student Lingwistyki 2021 Łódź odpowiedz

Piszę, żeby ostrzec studentów. Na kierunku nie ma prawie w ogóle angielskiego a jak już to same słownictwo biznesowe. Cofam się z językiem. Drugiego języka jest natomiast masa. Traktują nas jak germę lub inne językowe podczas gdy my mamy jeszcze dużo innych przedmiotów. Niestety nawet ten drugi język jest goniony byle dalej z materiałem a poziom jest tak wysoki, że nie jesteśmy w stanie za wiele z tycy studiów wynieść. Przedmioty ekonomiczne i z zarządzania przemilczę bo po prostu nic z nich nie wyniosłem. Wisienką na torcie są bezużyteczne warsztaty biznesowe z firmami zewnętrznymi. Nikt z nas nic się nie nauczył. Egzamin jeszcze był z innych rzeczy niż wykłady, ale to u nas standard? Na koniec dodatek czyli masa przedmiotów fajnie brzmiących typu pragmatyka językowa, języki specjalistyczne,? Rozbieraliśmy tam lingwistycznie język na najmniejsze części, uczyliśmy się dziwactw albo tego jak wita się Chińczyk czy Arab i, w którą stronę kiwa głową na przywitanie. Wszystko jest dodatkowo nudne a informatyka to zmora każdego. Nie da się nic z jej wynieść. Jest prowadzona tragicznie i potwornie trudno. Kierunek brzmiał świetnie. Oszukałem się strasznie, uważajcie!!! PS: tutaj nauczycie się ewentualnie języka drugiego a to na pewno lepiej i tak na germanistyce czy innych kierunkach!