Inżynieria kosmiczna

Inżynieria kosmiczna

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Łódzka

Inżynieria kosmiczna – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to bogata oferta dydaktyczna ścisłych kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Inżynieria kosmiczna, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest przygotowanie do rozwiązywania problemów projektowania i funkcjonowania urządzeń w przestrzeni kosmicznej oraz w innych warunkach ekstremalnych. Studenci poznają zagadnienia związane z projektowaniem i eksploatacją urządzeń i systemów sterowania w przestrzeni kosmicznej, ochrony organizmów żywych oraz urządzeń w środowisku kosmosu.

Bogaty program nauczania składa się, między innymi, z takich przedmiotów jak: podstawy programowania, nauka o materiałach, termodynamika, fizyka ciała stałego, środowisko kosmosu, zagadnienia próżniowe, modelowanie w technologiach kosmicznych, systemy napędowe i sterowanie. A co po studiach? Absolwenci Inżynierii kosmicznej na Politechnice Łódzkiej znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach, jednostkach naukowych, jednostkach badawczo-rozwojowych i konsultingowych związanych z sektorem kosmicznym, przemyśle maszynowym, energetyce, sektorze nowoczesnych technologii.

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Robert, student Inżynierii kosmicznej mówi:

„Łatwo zgadnąć, że studia na Inżynierii kosmicznej to efekt zainteresowania kosmosem i chęć przekraczania kolejnych granic. Wydaje mi się, że oprócz wiedzy, którą zdobywa się na studiach bardzo ważne są jeszcze marzenia, bo bez nich nic nie da się zmienić, nic nie da się osiągnąć. Żartobliwie powiem, że studia na Inżynierii kosmicznej to zupełny kosmos.”

 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię kosmiczną na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent Inżynierii kosmicznej na Politechnice Łódzkiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania i funkcjonowania urządzeń w przestrzeni kosmicznej,
  • inżynierii materiałowej,
  • programowania sterowników przemysłowych,
  • technik komputerowego wspomagania prac inżynierskich,
  • pracy w zespole i komunikacji ze specjalistami innych dyscyplin.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria kosmiczna:

Absolwent kierunku Inżynieria kosmiczna na Politechnice Łódzkiej może znaleźć zatrudnienie w:

  • przedsiębiorstwach,
  • jednostkach naukowych,
  • jednostkach badawczo-rozwojowych i konsultingowych związanych z sektorem kosmicznym,
  • przemyśle maszynowym,
  • energetyce,
  • sektorze nowoczesnych technologii.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Łódzka

Komentarze (0)