Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "KUJON"

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "KUJON"

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "KUJON" 

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "KUJON" powstał w 1987 roku z inicjatywy studentów i wykładowców Zespołów Dydaktyczno-Naukowych w Łodzi Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Od 1991 roku, po reorganizacji studiów, stał się zespołem Uniwersytetu Łódzkiego. KUJON jest jedynym studenckim zespołem folklorystycznym w akademickiej Łodzi, a jego członkami są studenci Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Akademii Muzycznej i innych łódzkich uczelni.
Wielokrotne występy w kraju i na festiwalach, między innymi w takich krajach jak: Włochy, Algieria, Rosja, Turcja, Francja, Hiszpania, Macedonia, Szkocja, Ukraina i Korea Południowa przyniosły zespołowi nagrody i wyróżnienia w tym: nagrodę specjalną za choreografię (1999 r.) na Festiwalu Folklorystycznym w Samsun - Turcja, Grand Prix (2000 r.) na Festiwalu w Sidi Bel Abbes - Algieria oraz sympatię publiczności.
KUJON jest członkiem polskiej sekcji Organizatorów Festiwali i Sztuki Ludowej C.I.O.F.F. i Polskiego Akademickiego Stowarzyszenia Folklorystycznego PASF.
 
Adres:
Uniwersytet Łódzki
ul. Narutowicza 65
90-131 Łódź
E-Mail: kujon_ul@tlen.pl
Nr. tel: 502 722 426 lub 0 42 661 62 45

Komentarze (0)