Ekonomia

Ekonomia

26.03.2024

Ekonomia – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku ekonomia w UE WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek ekonomia - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kandydaci na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek ekonomia musieli uzyskać co najmniej 180 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Program studiów i przedmioty

Ekonomia główne przedmioty:

  • współpraca biznesu z otoczeniem
  • mikroekonomia
  • ekonomia informacji
  • finanse
  • analiza ekonomiczna
  • efektywność działalności gospodarczej
  • zarządzanie ryzykiem finansowym
  • gospodarka sieciowa
  • rynek usług turystycznych
  • teoria gier
  • gospodarka kreatywna

 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu to 10 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Ekonomia, realizowana na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Celem kształcenia jest przygotowanie do opracowywania projektów, świadczenia usług doradczych oraz podejmowania racjonalnych decyzji związanych z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem zasobów przez podmioty sektora prywatnego i publicznego - w kraju i za granicą. Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to rozwijanie umiejętności wykorzystywania zaawansowanych metod analitycznych do badania zjawisk i procesów gospodarczych oraz modelowania ich przebiegu w skali mikro- i makroekonomicznej w warunkach gospodarki otwartej na konkurencję międzynarodową.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: współpraca biznesu z otoczeniem, efektywność działalności gospodarczej, zarządzanie ryzykiem finansowym, gospodarka sieciowa, rynek usług turystycznych, teoria gier, gospodarka kreatywna, ryzyko w działalności gospodarczej. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwent Ekonomii może wykorzystać w przedsiębiorstwach, w firmach konsultingowych i ratingowych, w urzędach publicznych.

 

Opinie

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu opinie? Krystian, student II- stopnia Ekonomii mówi:

„Czy Ekonomia to wymagające studia? Tak. Czy Ekonomia to satysfakcjonujące studia? Tak.  Gdybym miał ponownie podjąć decyzję o wyborze kierunków studiów, raz jeszcze postawiłbym na Ekonomię. Zapoznaję się z prawidłowościami dotyczącymi globalizacji, innowacji, ochrony środowiska, albo jak prowadzić działalność w zmieniającej się rzeczywistości. Polecam każdemu.”

 

Ekonomia Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne
  • studia niestacjonarne: 6800 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

 

 

EKONOMIA - ważne informacje

Ekonomia studia Wrocław

Ekonomia studia

Ekonomia studia online

 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • stosowania nowoczesnych metod obliczeniowych,
  • pozyskiwania i analizowania informacji potrzebnych do podejmowania decyzji operacyjnych,
  • funkcjonowania przedsiębiorstwa w otoczeniu lokalnym i współpracy z samorządami,
  • ilościowego i jakościowego analizowania rynków i podejmowania decyzji ekonomicznych,
  • wykorzystania nowoczesnego oprogramowania oraz sprzętu komputerowego do prac ze zbiorami informacji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Ekonomia:

Absolwent kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie:

  • w przedsiębiorstwach,
  • w firmach konsultingowych i ratingowych,
  • w urzędach publicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

1. Zasadniczymi kryteriami naboru na studia stacjonarne drugiego stopnia są:a) dla najlepszych absolwentów tego samego kierunku (dotyczy wyłącznie absolwentów studiów I stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu):- średnia ocen ze studiów pierwszego stopnia z semestrów 1-5 (na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji z semestrów 1-6).Przewodniczący właściwej Komisji Rekrutacyjnej rezerwuje do 75% miejsc dla najlepszych studentów na kierunku będącym kontynuacją studiów pierwszego stopnia (powyższa zasada dotyczy absolwentów bieżącego i poprzedniego roku akademickiego).b) dla absolwentów innych uczelni oraz absolwentów studiów I stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, którzy nie kontynuują kształcenia na tym samym kierunku:- test lub rozmowa kwalifikacyjna obejmujące zakres przedmiotów podstawowych i treści kierunkowych przedstawionych w standardach nauczania dla studiów I stopnia na wybranym kierunku.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek ekonomia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu brane są pod uwagę wyniki z języka obcego nowożytnego, matematyki oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: język polski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, chemia, biologia, informatyka czy filozofia.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)