Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

 • LINGWISTYKA STOSOWANA Stopień: I REKRUTACJA

  Kierunek Lingwistyka stosowana w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji realizowany jest na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych. Celem kształcenia jest uzyskanie biegłej znajomości języka angielskiego, przede wszystkim w obszarze języka używanego w najważniejszych rodzajach działalności gospodarczej. Lingwistyka stosowana w WSPA to także rozumienie kontekstów kulturowych oraz najważniejsze zasady ekonomii, prawa, logistyki i przedsiębiorczości.

  Studia na kierunku Lingwistyka stosowana w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie dzielą się na następujące specjalności: Tłumaczenia pisemne i ustne w zakresie języka polskiego i angielskiego, Tłumaczenia pisemne i ustne w zakresie języka ukraińskiego i angielskiego, Tłumaczenia pisemne i ustne w zakresie języka rosyjskiego i angielskiego.

  Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: gramatyka, czytanie i leksyka, fonetyka, konwersacje, kompozycja i redakcja tekstów użytkowych, prezentacje i wystąpienia publiczne, literatura i kultura audiowizualna angielskiego obszaru językowego, przekład tekstów literackich.

  dowiedz się więcej

  wymagania rekrutacyjne

   

  Dokładne informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

Opinie (1)

rocx Ocena

Studia na Lingwistyce stosowanej to nie tylko nauka języka. To coś znacznie więcej. To swego rodzaju podróż, dzięki której poznajemy obyczaje, kulturę, sztukę. Taki rodzaj studiów jest zdecydowanie ciekawszy i lepszy od nudnego siedzenia nad słownikiem


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: