Politechnika Poznańska

Wydział Inżynierii Mechanicznej PP

ul. Piotrowo 3

60-965 Poznań

Telefon 61 665 2362

wim@put.poznan.pl

http://www.wim.put.poznan.pl/

Wydział Inżynierii Mechanicznej PP

Politechnika Poznańska

ul. Piotrowo 3

60-965 Poznań

Telefon 61 665 2362

wim@put.poznan.pl

http://www.wim.put.poznan.pl/

  • INFORMATYCZNE SYSTEMY ZARZĄDZANIA PRODUKTEM I PROCESEM W PRZEMYŚLE 4.0 - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studium podyplomowego jest przybliżenie koncepcji Przemysł 4.0 oraz przedstawienie kluczowych technologii wspomagających transformację przedsiębiorstw w kierunku Przemysłu 4.0.

    Słuchacze nabędą kompetencje m.in. z zakresu identyfikacji obszarów potencjału w przedsiębiorstwie do przeprowadzenia transformacji cyfrowej, a także zastosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem.

    Studium kierowane jest zarówno do Słuchaczy chcących pozyskać podstawowe informacje dotyczące koncepcji Przemysłu 4.0 i technologii umożliwiających jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, jak również dla tych, którzy chcą nabyć umiejętności w posługiwaniu się systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie produktem i procesem.

    Dowiedz się więcej

     

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • NOWOCZESNE TECHNIKI KOMPUTEROWE W PROJEKTOWANIU - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Obszar tematyczny studiów obejmuje zagadnienia związane z zastosowaniem komputerowych systemów inżynierskich CAD / CAM  /CAE w projektowaniu, oraz wykorzystanie systemów Rapid Prototyping, Rapid Tooling, Virtual Reality, Revers Engineering w rozwoju wyrobu .
    Ramowy program studiów obejmuje następujące przedmioty:
    • Programowanie obrabiarek CNC
    • Obliczenia inżynierskie z wykorzystaniem MES
    • Projektowanie w systemach CAD
    • Projektowanie technologii w systemach CAM
    • Drukowanie 3D w szybkim prototypowaniu
    • Techniki inżynierii odwrotnej
    • Techniki wirtualnego projektowania
    • Zintegrowane systemy projektowania
    • Zarządzanie dokumentacją projektową

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • PROGRAMOWANIE OBRABIAREK STEROWANYCH NUMERYCZNIE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów podyplomowych jest umożliwienie zdobycia oraz pogłębienia wiedzy z zakresu programowania obrabiarek sterowanych numerycznie z różnymi układami sterowania (Heidenhain, Siemens, Fanuc).

    Poznanie podstawowych zasad programowania obrabiarek w systemach CAM.

    Zapoznanie się z nowoczesnymi narzędziami i technologiami obróbkowymi.

    Poznanie budowy obrabiarek i podstawowych zasad ich eksploatacji.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • PRZETWÓRSTWO TWORZYW SZTUCZNYCH I GUMY - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem jest kształcenie i przygotowanie kadry inżynierskiej mogącej podjąć pracę na stanowiskach technologów, szefów produkcji, kontrolerów jakości i logistyków w zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz u dystrybutorów tworzyw.
    Studia przeznaczone są dla osób z wykształceniem wyższym specjalizujących się w przetwórstwie, sprzedaży lub doradztwie z zakresu tematyki tworzyw sztucznych i gumy.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ W TEORII I PRAKTYCE - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Do zarządzania jakością nie wystarcza znajomość norm ISO 9000. Potrzebna jest wiedza z zakresu zarządzania organizacją, ekonomiki jakości, motywowania pracowników, rozwiązywania problemów, metod statystycznych, Six Sigma, Lean Manufacturing, Lean Six Sigma. Taki zakres wiedzy oferujemy na 2-semestralnych studiach podyplomowych „Zarządzanie jakością w teorii i praktyce”.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (11)

Tomek Ocena odpowiedz

Studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej na Politechnice Poznańskiej to najlepszy wybór jaki mogłem dokonać. Studiuje kierunek Mechatronika. Oprócz wiedzy teoretycznej mamy dużo zajęć praktycznych dzięki, którym mogę rozwijać swoje pasuje i doszkalać swój warsztat techniczny. Nowoczesne labolatoria pozwalają na przeprowadzenie wielu ciekawych zajęć. Polecam wszystkim WIM

Weronika Ocena odpowiedz

Szukając kierunku studiów, wiedziałam, że chcę połączyć wiedzę ekonomiczną z wiedzą praktyczną. Strzał padł na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji i nie żałuję. Na Politechnice Poznańskiej prowadzone są zajęcia laboratoryjne, które są bardzo ciekawe, wymagające, ale dzięki temu bardzo dużo się na nich uczy. Najbardziej w pamięci zostały mi zajęcia ze spawalnictwa, na których każdy sam spawał blaszki, różnymi metodami spawania Podejmując pracę w zakładach produkcyjnych po tym kierunku na pewno nikt nie zdziwi się na widok tokarki czy też frezarki. Dzięki temu, że na wydziale inżynierii mechanicznej działają prężnie różnorakie koła naukowe, każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki działalności w KN PRIME nauczyłam się bardzo dużo przydatnych rzeczy na temat zarządzania produkcji, mogłam pogłębiać swoje zainteresowania, uczestniczyć w ciekawych szkoleniach i warsztatach, a co najważniejsze mogłam dzielić się swoją pasją z innymi osobami.

Malwina Ocena odpowiedz

Moim zdaniem wybór Politechniki Poznańskiej oraz kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Wydziale Mechanicznym był bardzo dobrą decyzją w moim życiu. Studia te pozwoliły mi rozwinąć się w wielu dziedzinach życia, poznać wiele ciekawych procesów produkcyjnych oraz zrozumieć jak ważne jest odpowiednie zarządzanie produkcją. Politechnika kładzie nacisk na praktyczne zrozumienie zagadnień inżynierskich, w planie zajęć jest wiele laboratoriów, które w obrazowy i doświadczalny sposób pomagają zdobyć odpowiednią wiedzę potrzebną w karierze zawodowej inżyniera. Co więcej uczelnia zapewnia dodatkowy rozwój dzięki istnieniu wielu Kół Naukowych. Osobiście należę do KN PRIME, dzięki któremu poznałam wielu wspaniałych ludzi oraz miałam możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych projektach, warsztatach, czy szkoleniach, które przyczyniły się do mojego rozwoju osobistego. Dodatkowo Koło wzbudziło we mnie ciekawość dotyczącą wnikliwego badania i rozwiązywania problemów w firmach za pomocą na przykład metod Lean Management. Polecam dla kogoś kto nie lubi monotonnej pracy i nie boi się wyzwań! :D

Agata Ocena odpowiedz

Osobiście, decydując się na kierunek Zarządzanie i Inżynierię Produkcji nie wiedziałam, czy dokonuje słusznego wyboru. Teraz, po kilku semestrach stwierdzam ze był on najlepszy z możliwych. Sam kierunek jest bardzo interesujący, pouczający. Porusza wiele tematów, dając nam szeroki pogląd na sytuacje ze świata produkcji. Dodatkowy rozwój można zyskać dzięki przynależności do Koła Naukowego. Ja wybrałam KN PRIME. Wspaniali ludzie, szkolenia, genialna opieka naszego opiekuna. PRIME rozwija to, co cząstkowo poznajemy na zajęciach. Te studia to najlepszy wybór z możliwych!

Kuba Ocena odpowiedz

Nie ma problemu z pracą więc ok.

Agata Ocena odpowiedz

Studiując inżynierię biomedyczną można zdobyć wiele praktycznych umiejętności związanych z programowaniem, modelowaniem w systemach CAD, projektowaniem baz danych, a także przeprowadzaniem symulacji na zaprojektowanych modelach protez, ortez czy części innych urządzeń medycznych. Dzięki temu możliwe jest poznanie zasad działania programów, których znajomość wymagana jest na rynku pracy. Jest także bardzo szeroki wybór tematyki prac dyplomowych oraz miejsc pracy, w których można odbyć praktykę. Osobiście bardzo polecam Aesculap Chifa sp. z. o. o.! Dodatkowo na WIM działa wiele kół naukowych, w których można rozwijać swoje zainteresowania i zdobyć nowe umiejętności, wykraczające poza próg studiów. Po wykonaniu ciekawych projektów czy napisaniu interesujących artykułów istnieje możliwość brania udziału w różnych konferencjach naukowych w roli prelegenta, a jest to naprawdę wspaniałe doświadczenie!

Klaudia Ocena odpowiedz

Studia na WIM pozwalają na wielokierunkowy rozwój. Dla mnie najważniejsze jest to, że mozemy nabyć dużo umiejętności praktycznych. Na ZiIPie mieliśmy najróżniejsze zajęcia, dzięki którym mamy podstawową wiedzę o praktycznie każdej technologii wytwarzania. Kierunek ten przygotowuje do zarządzania produkcją, bo kończąc studia wiemy co jak działa. Laboratoria to było najlepsze na co moglam trafić na studiach, uwielbiam próbować robić różne rzeczy sama, a dzięki WIM mogłam spróbować spawania, odlewania metalu czy formowania próżniowego tworzyw. Bylo to pouczające ale przede wszystkim ciekawe.

Michalina Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI to najlepszy kierunek na świecie! Wykładowcy z pasją, praktyki w najlepszych przedsiębiorstwach i niezapomniana atmosfera na kampusie :) Aż żal, że zaraz kończy się ta przygoda...

Justyna Trojanowska W odpowiedzi do: Michalina odpowiedz

Michalina, zapraszamy na doktorat :)

Kinga Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej prowadzone są na wysokim poziomie, podoba mi się to, że jest sporo laboratoriów, bałam się, że będzie za dużo teorii, a okazało się, że jest to fajnie wyważone. Mam teraz nadzieję, że dostanę dobrą pracę, bo właśnie kończę studia na inżynierii biomedycznej.

Justyna Trojanowska W odpowiedzi do: Kinga odpowiedz

Kinga, firmy z którymi współpracujemy czekają na naszych Absolwentów. Rzuć okiem na program stażowy w LiNA Medical lub oferty pracy w ALVO Medical, ARJO, BBraun...