Al. Kraśnicka 2b

20–718 Lublin

http://www.umcs.pl/pl/artystyczny,40.htm

Instytut Sztuk Pięknych

tel. 81 537-69-00

e-mail: plastyka@poczta.umcs.lublin.pl

Instytut Muzyki

tel. 81 537-69-01

e-mail: muzyka@poczta.umcs.lublin.pl

Al. Kraśnicka 2b

20–718 Lublin

http://www.umcs.pl/pl/artystyczny,40.htm

Instytut Sztuk Pięknych

tel. 81 537-69-00

e-mail: plastyka@poczta.umcs.lublin.pl

Instytut Muzyki

tel. 81 537-69-01

e-mail: muzyka@poczta.umcs.lublin.pl

  • GRAFIKA KOMPUTEROWA I DTP - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Studia skierowane są do osób nieposiadających lub mających minimalną wiedzę w zakresie grafiki komputerowej i dtp. Studia są przeznaczone dla absolwentów szkół wyższych kierunków plastyczno-pedagogicznych, plastycznych oraz innych kierunków humanistycznych. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i zajęć laboratoryjnych.
    Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje przydatne do:
    wykorzystania nabytej wiedzy oraz umiejętności w szeroko rozumianej grafice komputerowej i dtp z wielorakimi możliwościami stosowania jej w edukacji,
    wykorzystania w publikacjach prasowych oraz reklamie,
    tworzenia prezentacji multimedialnych
    tworzenia serwisów internetowych– w aspekcie edukacji informatycznej
    komunikacji i informacji marketingowej.

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • GRAFIKA WYDAWNICZA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Studia podyplomowe "Grafika wydawnicza" adresowane są do absolwentów szkół wyższych, kierunków plastyczno-pedagogicznych, architektury, kulturoznawstwa, edukacji w zakresie sztuk plastycznych i innych, posiadających dyplom studiów wyższych.

    Celem studiów jest wyposażenie absolwentów w szeroko pojętą wiedzę i umiejętności w zakresie grafiki wydawniczej, związanej z projektowaniem oraz edycją książki, ilustracji, plakatu, wydawnictw akcydensowych, wydawnictw prasowych i innych, oraz wielorakimi możliwościami zastosowania jej w edukacji, własnej twórczości, publikacjach wydawniczych, oraz w pracy w agencji wydawniczej. Nauka obejmuje profesjonalną naukę projektowania, oraz obsługę programów graficznych: Photoshop, Illustrator, CorelDraw, In Design. 

    Zajęcia odbywają się w formie wykładów, zajęć laboratoryjnych oraz warsztatów prowadzonych przez znanych artystów grafików tworzących w tych dziedzinach sztuki. Zajęcia prowadzone są w profesjonalnych pracowniach graficznych Wydziału Artystycznego UMCS. 

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • MALARSTWO - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja
    Studia przeznaczone są dla wszystkich absolwentów niezależnie od kierunku ukończonych studiów (I,II stopień, magisterskie) pragnących pogłębić swoje poszukiwania twórcze, poszerzyć wachlarz  swoich umiejętności malarskich, warsztatowych oraz kreacyjnych. Nie obowiązuje limit wieku oraz nie jest wymagane wykształcenia plastyczne. 
    Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje przydatne do:
    Indywidualnej twórczości artystycznej. Orientują się we współczesnych tendencjach w sztuce. Zdobyta podczas studiów wiedza  i doświadczenie może być dobrym wdrożeniem do indywidualnej twórczości artystycznej,  może przyczynić się do ożywieniem i wzbogaceniem już nabytej wiedzy jak również noże znaleźć swoje praktyczne zastosowanie w zawodach pokrewnych jak np.: grafika, fotografia, dekoratorstwo czy różnego typu projektowanie.

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (13)

Iza Ocena odpowiedz

Muzyka zawsze towarzyszyła mi w życiu. Studia były kolejnym krokiem z wyboru i pasji. Instytut Muzyki skupia ludzi wrażliwych i zaangażowanych w wiele inicjatyw kulturalnych. Chór, koncerty, zajęcia indywidualne i możliwość spotkania osób z dużą wrażliwością to miłe okoliczności nauki tutaj. Można stworzyć własny zespół i nawiązać współpracę oraz przyjaźnie na lata.

Julia Ocena odpowiedz

Warunki i możliwości rozwoju niestety są okrojone. Pracownicy skupieni bardziej na sobie. Czuć często nieprzygotowanie, chaos i brak konsekwencji. Czasami trudno się doprosić czegoś, co wydaje się być oczywiste na innych Wydziałach i Uczelniach (np praktyki). Braki w kwestii doinwestowania budynków w porządne pracownie, sale wykładowe, szatnie, toalety, bibliotekę, miejsca relaksu i odpoczynku. To co innym wydaje się oczywiste, tutaj jest kwestią nie do przejścia- 5 lat studiów i nadal brak progresu w kwestii punktu xero. Z przyjemnych rzeczy należy dodać, że studia dają szansę na poznanie ciekawych ludzi. Kultura w mieście rozwija się prężnie i można realizować się w różnych kołach zainteresowań, zespołach, chórach.

Magda Ocena odpowiedz

Wiadomo, że wszędzie można robić komuś pod górkę. Z reguły kadra naukowa stara się być przychylna studentom. Pandemia wywróciła proces kształcenia i nie było łatwo odnaleźć się w tych warunkach. Żenujące jest to, że studenci sami musieli dezynfekować swoje stanowiska pracy i sprzęt. Jakaś stara ścierka i spryskiwacz to wszystko co dostaliśmy. O rękawiczkach nikt nie pomyślał. Panie od sprzątania wiecznie ?zajęte? rozmowami i telefonami. Na zasadzie: a weź sobie co chcesz i daj mi spokój! A klamki brudne i ubrania nie ma gdzie bezpiecznie powiesić. Oczywiście fartuch też najlepiej mieć własny. Patrząc na braki w wyposażeniu, odnosi się wrażenie, że student jest dla Wydziału, a nie odwrotnie. Pod tym względem panuje wieczny chaos i niczego nie można się doprosić. Stypendia, sprawy praktyk da się załatwić. Ogólnie 3+

Boguś Ocena odpowiedz

Jest to wydział na uniwersytecie, a nie samodzielna uczelnia artystyczna, a jednak absolwenci odnoszą sukcesy, pracuje tam też kilku artystów znanych nie tylko w Lublinie:D Podobały mi się studia, bo panowała fajna luźna atmosfera, większość pracowników było ok, w typie artystów, a nie profesorskich dęciaków. Traktowano nas po koleżeńsku. No chyba, że ktoś lubi żeby mu mówić jak żyć, to lepiej niech idzie na inne studia

Katarzyna Ocena odpowiedz

Atmosferę tworzą ludzie i to jest plusem na tych studiach. Uczymy się wyrażania swojej kreatywności. Indywidualność mogłaby być jednak bardziej wspierana. Są duże ograniczenia w postaci kiepskiej infrastruktury i mizernych warunków kształcenia. Sale ciemne, ciasnota, graciarnia zamiast użytecznych sprzętów. Przydalby się nowy budynek i firma sprzątająca do zrobienia porządku.

Marta Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Fajne studia, ale warunki dla studentów marne. Duch przeszłości straszy po kątach. Przydałoby się więcej inwestycji i zadbania o teren wokół Wydziału.

Albert W odpowiedzi do: Marta odpowiedz

Tak, ale Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu też straszy i jest tam przyjaźnie super starodawne równie i pasujące do tejże szkoły, ciasno jest nawet bardzo ale nikt nie narzeka i wychodzą z tej szkoły bardzo zdolni uczniowie na studia

Julka W odpowiedzi do: Albert odpowiedz

Uczyć można się wszędzie. Jest jednak różnica między starodawnym z klimatem a zacofanym.

dorota Ocena odpowiedz

W studiach na UMCS najbardziej podoba mi się połączenie historii ze współczesnością. Poznajemy przeszłość, by lepiej odnaleźć się w teraźniejszości.

julia Ocena odpowiedz

Studia na Wydziale Artystycznym na UMCS to życie w pewnej enklawie. Każdy może skupić się na wyrażaniu siebie, swoich pomysłach, długich rozmowach o projektach i wizjach. To coś więcej niż studia, coś więcej niż nauka. Tutaj uczymy się także siebie i wyrażania swoich emocji.

ewelina Ocena odpowiedz

Muzyka łagodzi obyczaje i na UMCS wiedzą o tym najlepiej. Rozwijam swoje umiejętności muzyczne, ale co ważne, nie tylko dla samej siebie, ale także dla innych. Uczę się, by potem zdobytą wiedzę przekazać innym, coś im pokazać, zaproponować, pobudzić do działania.

magda Ocena odpowiedz

Studia na tym kierunku to coś wyjątkowego, ponieważ rozwijamy swoje pasje i zdolności, a także uczymy się zarażać nią innych, tych, którzy tego potrzebują i którym działania artystyczne mogą pomóc. To niesamowita sprawa.

Ania Ocena odpowiedz

Duże możliwości rozwoju, Panie z Dziekanatu też całkiem przyjemne ;]