O Wydziale

Najlepszy w rankingach

Wydział Fizyki UW znajduje się w grupie 200 najlepszych na świecie wydziałów w dziedzinie Physics w prestiżowym rankingu szanghajskim. W światowym rankingu przedmiotowym US News and World Report zajmujemy 113 miejsce (43 w Europie) na 400 sklasyfikowanych najlepszych na świecie uczelni w dziedzinie fizyki.. Nasz Wydział jest najlepszy w Polsce w rankingu kierunków studiów Perspektywy w fizyce i astronomii.

Znakomita kadra

Studiuje u nas ponad 1000 studentów oraz ok. 170 doktorantów. Wysoki poziom nauczania gwarantuje kadra naukowo-dydaktyczna - ponad 200 nauczycieli akademickich, w tym ok. 88 z tytułem profesora. Dorobek naukowy  pracowników naszego wydziału, niejednokrotnie światowych autorytetów w swoich dziedzinach, przyczynia się do silnej pozycji międzynarodowej Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Fizyki UW należy do elitarnej grupy A+, najlepszych jednostek naukowych w Polsce.

Nowoczesna aparatura badawcza

Studenci naszego Wydziału mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażone pracownie naukowe. Specjalistyczne laboratoria oraz nowo powstałe pracownie wydziałowe posiadają, dzięki unijnemu wsparciu, najwyższej jakości aparaturę do badań m.in. w dziedzinie nowych materiałów i technologii, nanotechnologii, fotoniki, optyki kwantowej, nowych środków i technik medycznych, biotechnologii i bioinżynierii.

Współpraca z ośrodkami naukowymi z całego świata

Badania prowadzone są we współpracy z najlepszymi ośrodkami zagranicznymi – należą do nich m. in. CERN w Szwajcarii, DESY i GSI w Niemczech, Oxford i Cambridge w Wielkiej Brytanii, laboratoria CNRS we Francji, Fermilab w USA, J-PARC oraz laboratorium neutrinowe Kamioka Observatory w Japonii. Dzięki tej współpracy nasi studenci mają możliwość uczestniczenia w najważniejszych eksperymentach fizycznych obecnie przeprowadzanych na świecie.

Absolwenci poszukiwani na rynku pracy

Nasi absolwenci, po przejściu w trakcie studiów szkoły solidnego myślenia, nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Czekają na nich wyższe uczelnie w Polsce i za granicą, instytuty naukowo-badawcze, oświata, firmy high-tech, banki, firmy konsultingowe, ubezpieczeniowe, instytucje medyczne, wydawnictwa i środki masowego przekazu.

Kursy wyrównawcze

Nowo przyjęci studenci mogą wziąć udział w organizowanych we wrześniu Zajęciach na start, których celem jest pomoc w nadrobieniu ewentualnych zaległości z fizyki i matematyki.

Opinie (2)

Katarzyna Ocena

Wydział nowoczesny pod względem architektonicznym, natomiast pod względem nauczania wypada dużo gorzej. Raczej niezbyt przychylne podejście do studentów, niektórzy pracownicy prowadzą zajęcia w sposób chaotyczny, niezrozumiały i nie są chętni pomagać zrozumieć materiał. Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być duO lepiej.

andrzej Ocena

super wydział, chyba jeden z najnowocześniejszych wydziałów jeśli chodzi o fizykę w Polsce. Polecam,