ul. Fryderyka Joliot-Curie 14

50-383 Wrocław              

tel. 375-25-49

http://www.wfil.uni.wroc.pl/

ul. Fryderyka Joliot-Curie 14

50-383 Wrocław              

tel. 375-25-49

http://www.wfil.uni.wroc.pl/

 • JĘZYK CZESKI W ADMINISTRACJI, TURYSTYCE I BIZNESIE - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy oraz kompetencji językowych niezbędnych do pracy w firmach, instytucjach i organizacjach (zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym, obejmującym samorządy i służby mundurowe), a także w biurach podróży i agencjach turystycznych współpracujących z Czechami. Zajęcia realizowane będą głównie w języku czeskim w formie warsztatów, ćwiczeń oraz konwersatoriów, co pozwoli na wyposażenie Absolwentów w wiedzę lingwistyczną z zakresu formalnego języka czeskiego, jak również z zakresu odmian specjalistycznych w dziedzinie administracji, biznesu i ekonomii, a także obsługi ruchu turystycznego.

  Dowiedz się więcej

 • KRYMINALISTYKA - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia przeznaczone są dla osób z wykształceniem wyższym zainteresowanych powyższą tematyką, a w szczególności dla osób zatrudnionych w resorcie Ministra Spraw Wewnętrznych. Absolwenci studiów otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego z wykazem przedmiotów oraz ze średnią ocen. Dokument stanowi potwierdzenie pogłębienia wiadomości oraz podniesienia kwalifikacji.

  Dowiedz się więcej

 • NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów licencjackich i magisterskich: humanistycznych, filologicznych i neofilologicznych. Zajęcia w ramach studiów trwają trzy semestry i odbywają się w systemie zaocznym. Głównym i najważniejszym celem jest profesjonalne przygotowanie absolwentów studiów humanistycznych do nauczania języka polskiego jako obcego. Jest to szczególnie ważne w związku z obserwowanym w Europie zainteresowaniem nauką języka polskiego oraz tym, że od 2003 roku znajomość języka polskiego może być potwierdzona egzaminem państwowym. Nauczyciel języka polskiego jako obcego powinien znać aktualne metody nauczania JPJO, obowiązujące opisy poziomów kompetencji językowej oraz metody testowania języka polskiego jako obcego, aby nie tylko nauczał zgodnie z obowiązującymi standardami, ale umiał też przygotować do egzaminu państwowego. Absolwent powinien posiadać dobrą znajomość gramatyki języka polskiego, umiejętność zbudowania programu językowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb uczniów, znać język obcy, posiadać ogólną wiedzę dotyczącą Polski, jej historii i kultury oraz umieć przekazać w czasie nauczania języka jak rozumieć Polskę i Polaków.  

  Dowiedz się więcej

 • PRZEKŁAD (FILOLOGIA ANGIELSKA) - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia przeznaczone są dla osób biegle posługujących się językiem angielskim i pragnących poszerzyć swe kwalifikacje zawodowe o przekład tekstów gospodarczych, prawnych, ekonomicznych i sądowych. Studia są dokształcające.

  Dowiedz się więcej

 • WIEDZA O SZTUCE I KULTURZE - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia Podyplomowe Wiedzy o Sztuce i Kulturze prowadzone są w dwóch trybach:

  1) dwusemestralne studia doskonalące (230 godz.) – adresowane do absolwentów studiów wyższych zmierzających do zdobycia podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu historii sztuki i kultury

  2) trzysemestralne studia kwalifikacyjne (350 godz. zajęć + 60 godz. praktyki szkolnej realizowanej indywidualnie przez studenta) – nadające uprawnienia do nauczania w gimnazjum i szkolnictwie ponadgimnazjalnym dodatkowego przedmiotu "Wiedza o kulturze”. Adresowane do absolwentów studiów magisterskich kierunków humanistycznych, społecznych i artystycznych posiadających czynne uprawnienia nauczycielskie

  Dowiedz się więcej

Opinie (8)

Konrad Ocena

Dzisiaj informacja ma największą cenę. Dzięki informacji możemy tylko zwrócić uwagę, bądź wywołać mocne zainteresowanie. To bardzo ciekawy temat, zwłaszcza w czasach, w których informacje niemal atakują nas z każdej strony.

grzesiek Ocena

Świat mediów i dziennikarstwa należy poznawać dzięki tym, którzy znają go od podszewki. Właśnie tacy ludzie uczą na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczeni praktycy, dzięki którym każdy z nas może się świetnie przygotować do rozpoczęcia kariery zawodowej.

M. Ocena

NIDERLANDYSTYKA - chcesz miec dobre wejscie na rynek pracy? Idealna opcja. Juz pierwsza praca, ktora dostalem po studiach to pieniadze znaczaco wyzsze od sredniej krajowej i mozliwosci rozwoju. Studia bardzo kameralne i nastawione na nauke jezyka, bez zbednych przedmiotow tzw. zapychaczy. Polecam

A Ocena

Publikowanie Cyfrowe i Sieciowe - nie polecam, kierunek-pułapka. Bardzo mało konkretnych przedmiotów, pełno typowych 'zapchajdziur', 80% przedmiotów to te, dotyczące bibliologii. Nie polecam kompletnie nikomu, kto chce nauczyć się czegoś konkretnego. Kierunek dla osób, które chcą zdobyć jakikolwiek dyplom małym wysiłkiem.

Wafel Ocena

Studiowałem w innym mieście i Wrocław zdecydowanie wygrywa jeżeli chodzi o filologię polską. Pamiętajcie że studia to nie tylko nauka ale też koła naukowe, które bardzo prężnie działają. polecam wszystkim, którzy chcą studiować w innym miejscu - Wrocław to najlepszy wybór !

Absolwent Ocena

Bardzo dobra kadra dydaktyczna i wysoki poziom kształcenia. Miłe wspomnienia z pięknego budynku. Pozdrawiam rocznik 2010-2015.

Ola Ocena

Bardzo dobry wydział

zuza Ocena

dziennikarstwo to totalne dno