Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia architektoniczne cieszą się wciąż dużą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Na początku warto sprawdzić, jakie wykształcenie otrzymają studenci i jakimi umiejętnościami będą dysponować po zakończeniu nauki. Czy pozwolą one na znalezienie satysfakcjonującej pracy? To właśnie na te pytania odpowiadamy!
Studenci architektury w Łodzi wiedzę i kwalifikacje zdobywają podczas dwustopniowego kształcenia. Ma ono nietypowy wymiar, który różnić się może od innych studiów inżynierskich. Na czym polega ta różnica? Studenci na pierwszym etapie kształcenia kształcą się przez 4 lata i dopiero po tym czasie podchodzą do obrony pracy dyplomowej. Wtedy też mogą zadecydować, czy chcą kontynuować naukę na studiach II stopnia, które pozwolą usystematyzować wiedzę oraz zdobyte umiejętności. Absolwenci wszystkich etapów kształcenia otrzymują więc tytuł zawodowy magistra inżyniera architektury.
Wiedza powinna stanowić stabilną podstawę dla umiejętności, jakie rozwijać będą studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia. Co będzie można do nich zaliczyć – przede wszystkim różnorodne aspekty projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Studenci będą uczyć się, jak projektować funkcjonalne budowle o różnym przeznaczeniu – domy, obiekty usługowe, budynki publiczne i specjalnego przeznaczenia. Studenci architektury rozwijać będą także swoje ogólnoplastyczne umiejętności przydatne w codziennej pracy zawodowej.
Każdy student chciałby wierzyć, że wybrany przez niego kierunek otworzy mu w przyszłości drzwi do dobrej i rozwijającej pracy. Absolwenci architektury mogą znaleźć pracę przede wszystkim w biurach projektowych lub pomyśleć również o założeniu własnej działalności gospodarczej, która pomoże w realizowaniu własnych pomysłów. Praca architektów jest nie tylko kreatywna, lecz przede wszystkim odpowiedzialna – odpowiadają oni bowiem za bezpieczeństwo zaprojektowanych obiektów. Warto pamiętać więc o presji, która może towarzyszyć aktywnościom zawodowym architektów. Nie mniej może ona przynosić również satysfakcję z poczynionych projektów.
Sprawdź