Psychologia stacjonarnie czy niestacjonarnie jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Psychologia stacjonarnie czy niestacjonarnie jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Psychologia stacjonarnie czy niestacjonarnie jaki tryb wybrać?

Psychologia stacjonarnie czy niestacjonarnie jaki tryb wybrać?

Jeżeli coraz poważniej rozmyślasz o podjęciu kształcenia na kierunku psychologia, prawdopodobnie wkrótce staniesz przed wyborem trybu edukacji. Większość polskich uczelni stara się zorganizować charakter nauczania w sposób dopasowany do potrzeb aktualnych i przyszłych studentów.

Z tego względu jako potencjalny kandydat na studia psychologiczne we Wrocławiu będziesz mógł zdecydować o specyfice swojego kształcenia. Przedmioty realizowane w ramach trybu stacjonarnego będą rozłożone pomiędzy pięcioma dniami roboczymi każdego tygodnia. Studia niestacjonarne mają z kolei charakter weekendowych zjazdów, odbywających się zazwyczaj co dwa lub trzy tygodnie.

 

Jak wyglądają studia dzienne i zaoczne na kierunku psychologia?

Wiele osób zastanawia się, w jakim trybie warto realizować studia na kierunku psychologia we Wrocławiu. Jeśli i ty wciąż nie jesteś pewien, jaki charakter nauki będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni, powinieneś przeanalizować wszelkie za i przeciw podjęciu studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

Zazwyczaj program realizowany podczas studiów dziennych i zaocznych jest taki sam lub bardzo do siebie zbliżony. Dlatego efekty kształcenia, jak i możliwości zawodowe psychologów najprawdopodobniej będą identyczne niezależnie od tego, jaki tryb kształcenia wybiorą. Studenci psychologii poznają najważniejsze uwarunkowania biologiczne, determinujące emocje, myśli i zachowania człowieka, nauczą się prowadzenia diagnozy psychologicznej i udzielania profesjonalnego wsparcia w kryzysie.

Zarówno studenci stacjonarni, jak i zaoczni będą mogli liczyć na trening istotnych umiejętności psychologicznych, które poznają uprzednio od strony teoretycznej.

 

Dla kogo studia stacjonarne na kierunku psychologia?

Specyfika studiów stacjonarnych pozwala na systematyczne zdobywanie kompetencji programowych. Zwolennicy studiowania psychologii dziennie z pewnością docenią możliwość sukcesywnego pogłębiania wiedzy i umiejętności psychologicznych. Studenci dzienni mają możliwość regularnego kontaktu z wykładowcami, którzy służą pomocą w rozwiązaniu nurtujących ich kwestii.

Studia psychologiczne realizowane w trybie stacjonarnym są bezpłatne, jeżeli zdecydujesz się na kształcenie na uczelni publicznej. Brak zobowiązań finansowych wobec uczelni bez wątpienia okaże się dużym odciążeniem portfela większości studentów.

 

Studia stacjonarne na kierunku psychologia będą odpowiednie dla osób, które:

  • Marzą o uzyskiwaniu kompetencji kierunkowych w sposób regularny,
  • Chcą uczyć się od poniedziałku do piątku,
  • Docenią bezpłatną edukację, jeśli wybiorą uczelnię publiczną.

 

Pamiętaj, że zazwyczaj większość świeżo upieczonych maturzystów decyduje się na realizowanie psychologii w trybie stacjonarne. W praktyce oznacza to, że konkurencja w postaci liczby kandydatów na jedno miejsce może być duża. Postaraj się o uzyskanie wysokich wyników maturalnych, aby zwiększyć swoje szanse.

 

Dla kogo studia niestacjonarne na kierunku psychologia?

Studia niestacjonarne są adresowane przede wszystkim do osób, które z jakichś powodów wolałyby kształcić się jedynie w weekendy. Niewątpliwą zaletą tego trybu jest organizacja zajęć i wykładów najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Pozwala to na oszczędzenie czasu potrzebnego na regularne dojazdy do siedziby uczelni.

Zalety wynikające ze studiowania psychologii w trybie niestacjonarnym docenią między innymi zapracowani. Niekiedy ciężko jest pogodzić pełnoetatową pracę zawodową z obowiązkami wynikającymi z kształcenia na studiach wyższych. Dzięki realizacji wybranego kierunku zaocznie możesz zdobywać cenne doświadczenie zawodowe, nie rezygnując tym samym z edukacji.

 

Studia niestacjonarne na kierunku psychologia będą odpowiednie dla osób, które:

  • Chcą uczyć się w weekendy,
  • Docenią możliwość zdobywania kompetencji w siedzibie uczelni co kilka tygodni,
  • Będą gotowe opłacić czesne.

 

Osobami, które docenią specyfikę studiów niestacjonarnych na kierunku psychologia, będą również te posiadające inne zobowiązania życiowe, na przykład wychowywanie dziecka. Pamiętaj, że edukacja na studiach zaocznych wymaga od studentów uiszczania opłat za czesne. Zadbaj zatem o odpowiednie zaplecze finansowe.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - WROCŁAW

Komentarze (0)