Kto idzie na studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie?

Czy na studiach takich jak stosunki międzynarodowe w Warszawie odnajdzie się każdy absolwent szkoły średniej? Został on stworzony z myślą o studentach, którzy chcieliby zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie z pogranicza nauk humanistycznych i społecznych. Kierunek ten jest często wybierany przez osoby dążące do wzbogacenia swoich kwalifikacji – doskonale sprawdzi się więc w przypadku tych, którzy już kształcą się na kierunkach pokrewnych takich jak politologia, historia czy nawet zarządzanie!

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Każdy przyszły student, który ma już wytypowane kierunki studiów w Warszawie, powinien sprawdzić, jakie przedmioty zdawać na maturze. Pomoże to określić, jakie obszary wiedzy wymagają szlifowania oraz czy akademicka wizja przyszłości zbieżna jest w ogóle z zainteresowaniami. W przypadku stosunków międzynarodowych przedmioty, które uwzględniane są w ramach postępowania kwalifikacyjnego to między innymi: geografia, historia, WOS, język łaciński i kultura łacińska oraz wiele innych.

A czy są jakieś szczególne zainteresowania, które w przyszłości ułatwią naukę? Można zaliczyć do nich między innymi: dobre rozeznanie w aktualnej sytuacji społeczno-politycznej. Stosunki międzynarodowe mogą przynieść także satysfakcję pasjonatom historii. Co więcej – studenci wybierający ten kierunek powinni pamiętać również o szlifowaniu umiejętności językowych.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Jak wyglądają studia ekonomiczne na kierunku stosunki międzynarodowe? To pytanie zadaje sobie zapewne niejeden przyszły maturzysta zainteresowany właśnie tym profilem kształcenia. Odpowiedź może przynieść wnikliwa analiza programu dydaktycznego. Na początku warto sprawdzić, jakie przedmioty znajdą się w siatce programowej. Dadzą one ogólny obraz tego, jak może wyglądać w przyszłości nauka wyższa. Czego dotyczyć będą więc wykłady i ćwiczenia?

  • Integracji europejskiej;
  • międzynarodowych stosunków politycznych;
  • społeczeństw i kultur Europy;
  • instytucji i procesów decyzyjnych w Unii Europejskiej;
  • komunikacji międzykulturowej itd.

Na studentów stosunków międzynarodowych czekać będą także różnorodne specjalności. Pomogą one wzbogacić wiedzę oraz wyposażą w wąskie kwalifikacje zawodowe. Można wybierać spośród propozycji takich jak: handel zagraniczny, administracja europejska, studia azjatyckie i orientalne czy dyplomacja współczesna itd. W programie kształcenia znalazło się także miejsce na odbycie cennych praktyk zawodowe, które pozwolą na zdobycie pierwszego doświadczenia oraz pokażą, jak posiadaną wiedzę wykorzystywać podczas codziennych działań zawodowych.

 

Dlaczego studia na kierunku stosunki międzynarodowe są popularne?

Co kryje się za popularnością kierunków takich jak stosunki międzynarodowe? Przede wszystkim ich studenci zdobędą rozległą wiedzę, a jeśli wybiorą naukę w stolicy, to będą się kształcić na pięciu potężnych ośrodkach akademickich – zarówno tych w sektorze publicznym, jak i niepublicznym. Po zakończeniu nauki absolwenci mogą zadecydować także, czy chcą pracować w obszarze publicznych instytucji i przykładowo w administracji samorządowej czy może interesuje ich zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach i to właśnie tam chcą rozwijać swoją karierę. Tak duża różnorodność sprawia, że stosunki międzynarodowe chętnie wybierane są przez studentów o wszechstronnych zainteresowaniach, którzy nie boją się intelektualnych, a w przyszłości także zawodowych wyzwań i są gotowi na intensywny rozwój kompetencji.

Sprawdź

Studia w Warszawie

Studia ekonomiczne w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE - WARSZAWA

Komentarze (0)