Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia w Łodzi na kierunku pedagogika można podjąć na 6 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Wyższa Szkoła Humanistyczna w Łodzi, Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.
Pedagogika studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Łodzi:
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
Na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi można studiować pedagogikę na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie trwające 3 lata, a studia drugiego stopnia to studia magisterskie trwające 2 lata.
Ceny za pierwszy rok studiów (rok akademicki 2023/2024):
Studia pedagogiczne na kierunku pedagogika w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, to niezwykle kreatywna i twórcza przygoda, która zakończy się uzyskaniem dyplomu. Niestandardowe, współczesne metody pracy, ułatwią poznanie kierunku, a prowadzone przez uczelnię badania naukowe i projekty międzynarodowe, uatrakcyjnią studiowanie.
Zajęcia prowadzone są w ciekawy i interaktywny sposób z wykorzystaniem najnowszych, światowych trendów pedagogicznych. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna przygotowuje swoich studentów do pracy w domach dziecka, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach czy internatach. Niezbędne w tej pracy są wysoko rozwinięte: umiejętności, wiedza, kompetencje emocjonalno-społeczne, zdolności interpersonalne oraz najnowsza wiedza pedagogiczno-psychologiczna.
Uzyskane wykształcenie wyposaża absolwenta w całokształt kompetencji niezbędnych do skutecznego podjęcia przyszłych praktycznych działań zawodowych. Wszystkie proponowane specjalności wyposażają Absolwenta w przygotowanie pedagogiczne zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. (Dz. U. z dnia 27 marca 2009 r.).
W Społecznej Akademii Nauk można studiować kierunek pegogika na studiach pierwszego stopnia (licencjackich), które trwają 3 lata. Uczelnia oferuje studia stacjonarne i niestacjonarne.
Ceny za pierwszy rok studiów (rok akademicki 2023/2024):
Studia na kierunku pedagogika to propozycja dla zainteresowanych zagadnieniami związanych z szeroko rozumianym wychowaniem, opieką i nauczaniem. Ta interdyscyplinarna dziedzina, odgrywa bardzo ważną rolę w procesie kształtowania człowieka.
Student, w trakcie nauki w Społecznej Akademii Nauk, spotka się z dziedzinami socjologicznymi, psychologicznymi czy etycznymi. Wartością, którą student wyniesie ze studiów, będzie umiejętność współżycia z innymi oraz rozwijania się w duchu poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.
Absolwent tego kierunku nabędzie wiedzę teoretyczną i praktyczną, niezbędną do pracy opiekuńczej, wychowawczej i resocjalizacyjnej. Będzie wiedział także, jak rozwiązywać problemy społeczne i dydaktyczne. Uczelnia proponuje trzy ścieżki kształcenia:
Studia w Społecznej Akademii Nauk są dostosowane do wymogów i rzeczywistości, współczesnej dynamiki społecznej. Program studiów jest tworzony zgodnie z najaktualniejszymi wymaganiami rynku pracy oraz konsultowany z instytucjami, aktywnymi na rynku pracy.
Studenci mają możliwość uczestniczenia w poważnych badaniach naukowych, wyjazdów na stypendia zagraniczne, pisania artykułów naukowych i publikowania ich.
W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, można studiować na kierunku pedagogika w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia te trwają trzy lata, a ich absolwent może zyskać tytuł licencjata.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:
Studiując pedagogikę na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, student daje sobie szansę na kształcenie interdyscyplinarne – z dziedziny pedagogicznej, socjologicznej i psychologicznej. W całym toku kształcenia, słuchacz nabywa ogólną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, niezbędne do późniejszej pracy jako pedagog.
Studia te uczą kreatywnego myślenia, na rzecz rozwoju człowieka – pomagając tym samym w poznawaniu świata na różnych etapach życia podopiecznych. Proponowane ścieżki kształcenia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu, oraz program studiów są dostosowane do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Uczelnia proponuje specjalizacje:
Wykwalifikowana kadra wykładowców, ułatwi poznawanie świata pedagogiki, czyniąc go bardziej zrozumiałym i przejrzystym. Wszelkie etapy kształcenia podopiecznych zostaną wyczerpująco omówione, a wykorzystywane w trakcie studiów narzędzia i technologie, uatrakcyjnią naukę tego kierunku.