PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA Z ELEMENTAMI TERAPII PEDAGOGICZNEJ

PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA Z ELEMENTAMI TERAPII PEDAGOGICZNEJ

Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami terapii pedagogicznej studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza z elementami terapii pedagogicznej to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać praktyczną wiedzę na temat zasad prowadzenia działań opiekuńczych i wychowawczych oraz funkcjonowania systemu opieki dzieci i młodzieży. Program nauczania złożony jest z licznych zagadnień reprezentujących między innymi: pedagogikę, socjologię, psychologię oraz prawo.

Studenci omawianej ścieżki kształcenia, obok wiedzy teoretycznej, nabywają również umiejętności, ze szczególnym uwzględnieniem: działań diagnostycznych, stymulujących i terapeutycznych, identyfikacji problemów i zadań w zakresie wychowania i opieki, planowania, prowadzenia i ewaluacji działalności opiekuńczo- wychowawczej, diagnozy sytuacji wychowawczych i opiekuńczych, a także planowania i prowadzenia działań profilaktycznych i terapeutycznych w zakresie opieki i wychowania.

Absolwenci Pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej z elementami terapii pedagogicznej wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami, dzięki którym mogą podjąć pracę między innymi w: szkołach, placówkach opiekuńczo- wychowawczych, bursach, internatach, placówkach wsparcia dziennego, placówkach interwencyjnych, placówkach socjalizacyjnych oraz innych instytucjach pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

 

Uczelnie, gdzie PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA Z ELEMENTAMI TERAPII PEDAGOGICZNEJ jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)