SYSTEMY KOMPUTEROWE ZORIENTOWANE NA CZŁOWIEKA

SYSTEMY KOMPUTEROWE ZORIENTOWANE NA CZŁOWIEKA

Systemy komputerowe zorientowane na człowieka studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Systemy komputerowe zorientowane na człowieka to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać obszerną wiedzę, na którą składają się zagadnienia dotyczące między innymi: matematyki stosowanej i inżynierii obliczeniowej, zaawansowanych technik programowania systemów informatycznych, przetwarzania oraz eksploracji danych czy też systemów i interakcji człowiek- maszyna.

Realizowane w toku studiów zajęcia poświęcone są między innymi: interaktywnym systemom multimedialnym, interfejsom użytkownika w systemach czasu rzeczywistego, przetwarzaniu danych semantycznych, systemom wspomagania decyzji oraz sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu w systemach interaktywnych. Dzięki prowadzonym przedmiotom studenci nabywają umiejętności między innymi w zakresie: stosowania metod analitycznych i algorytmów przetwarzania danych wykorzystywanych w systemach zorientowanych na człowieka, projektowania złożonych systemów informatycznych, tworzenia interfejsów, jak również stosowania zaawansowanych technik programowania.

Co po studiach? Absolwenci Systemów komputerowych zorientowanych na człowieka wyróżniają się wszechstronną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami, które mogą wykorzystać na wiele sposobów, między innymi wykonując obowiązki projektantów systemów informatycznych, testerów oprogramowania czy architektów systemów informatycznych.

 

Uczelnie, gdzie SYSTEMY KOMPUTEROWE ZORIENTOWANE NA CZŁOWIEKA jako specjalność / ścieżka kształcenia

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 4 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)