Kierunki studiów fizyczne

Kierunki studiów fizyczne

Kierunki studiów fizyczne

Największy wybór kierunków

fizycznych w Polsce

Odkryj studia fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

 

 

2021

Dodaj do ulubionych

Kierunki studiów fizyczne - 2021

Kierunki studiów fizyczne w Polsce to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)  Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Fizyka jak matematyka staje się podstawą każdej dziedziny nauki. Pozwala zrozumieć w jaki sposób działa otaczający nas świat. Mimo ogromnego wysiłku, jaki należy włożyć w studia na tych kierunkach, stają się one coraz popularniejsze wśród absolwentów szkół średnich.

Kierunki fizyczne łączą się z innymi dyscyplinami, przez co studenci tych kierunków są wszechstronnie wykształceni i bez problemu odnajdują się na rynku pracy.

W czasie toku nauczania na kierunkach fizycznych, pogłębisz wiedzę matematyczną, fizyczną i informatyczną. Zrozumiesz na jakich zasadach działa diagnostyka medyczna i ochrona środowiska. Poznasz budowę maszyn, obsługę nowoczesnych urządzeń nawigacyjnych, pomiarowych i diagnostycznych.

Po ukończeniu kierunków fizycznych pracę znajdziesz w instytutach astrofizycznych, placówkach medycznych i farmaceutycznych, instytucjach naukowych oraz firmach związanych z ochrona środowiska i zdrowia.

Kierunki fizyczne kształcą specjalistów poszukiwanych w zakładach związanych z wytwarzaniem, przetwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii, instytucjach naukowych oraz laboratoriach. 

KIERUNKI Z FIZYKĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z FIZYKĄ

Miasto
SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
I
K
M
N
O
P
Ś
S
T
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ KIERUNKI STUDIÓW FIZYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

POPULARNE KIERUNKI Z FIZYKĄ

Miasto
SORTOWANIE:

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

KIERUNKI STUDIÓW FIZYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
SORTOWANIE:

Trzeba wiedzieć

ODKRYJ KIERUNKI STUDIÓW FIZYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Komentarze (0)