Kierunki studiów informatyczne

Kierunki studiów informatyczne

Kierunki studiów informatyczne

Największy wybór kierunków

informatycznych w Polsce

Odkryj studia informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

 

2021

Dodaj do ulubionych

Kierunki studiów informatyczne 2021

Kierunki studiów informatyczne w Polsce to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub onlineSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

KIERUNKI INFORMATYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów
A
B
C
D
E
F
G
I
informatyka algorytmiczna
informatyka ekonomiczna
informatyka i systemy informacyjne
informatyka techniczna
it project management
K
kreatywna produkcja wideo
M
master in big data science
N
nauczanie fizyki i informatyki
P
Q
quantum information technology
S
T
Rozwiń

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
K
M
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ KIERUNKI STUDIÓW INFORMATYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

KIERUNKI STUDIÓW INFORMATYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
SORTOWANIE:
A
akademia agile - studia podyplomowe
akademia it pro - studia podyplomowe
audyt it - studia podyplomowe
B
bazy danych - studia podyplomowe
C
cloud computing - studia podyplomowe
D
E
F
frontend developer - studia podyplomowe
G
grafika reklamowa - studia podyplomowe
H
I
J
K
koźmiński mba it - studia podyplomowe
L
M
menedżer it - studia podyplomowe
N
O
P
programista .net - studia podyplomowe
programista python - studia podyplomowe
projektowanie 3d - studia podyplomowe
R
S
systemy baz danych - studia podyplomowe
T
U
W
Z
Rozwiń

Trzeba wiedzieć

Jak wyglądają studia na kierunkach informatycznych

Jak wyglądają studia na kierunkach informatycznych

Codziennie korzystamy z telefonów komórkowych, które opierają się na szeregu podsystemów. Owe małe podsystemy zawładnęły naszym życiem do takiego stopnia, że gdy coś w nich zawiedzie, czujemy się jak pozbawieni bardzo ważnej części.

Dlatego tak ważna w dzisiejszych czasach jest edukacja informatyczna, o którą dbają kierunki informatyczne na uczelniach wyższych. Tok kształcenia obejmuje wiedzę o projektowaniu dokumentów hipertekstowych i zarządzaniu informacją w Internecie.

Studenci kierunków informatycznych uczą się analizy matematycznej, algebry  liniowej i metod ilościowych analizy procesów społecznych, wykorzystując przy tym najnowsze narzędzia informatyczne. Jako absolwent będziesz zbierał i analizował dane dla placówek odkrywczych w Polsce i na świecie, pracował w branży IT dla wielkich korporacji.

Osoby które ukończyły kierunki informatyczne poszukiwane są w wszystkich branżach używających komputerów i Internetu oraz firmach zajmujących się tworzeniem stron internetowych, w przedsiębiorstwach specjalizujących się w administrowaniu i bezpieczeństwie sieci komputerowych i baz danych.

 

 

Typ studiów

Kierunki studiów informatycznych można podzielić na:

 • studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie, jednolite magisterskie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

 

Od wielu lat kierunki studiów informatycznych znajdują się w czołówce najpopularniejszych propozycji kształcenia. Swoją przygodę z tymi kierunkami zaczniesz od studiów I stopnia. Czas ich trwania może się różnić w zależności od uczelni. Studia I na uniwersytetach trwają 3 lata, a na politechnikach 3,5 roku. Naukę I stopnia skończysz także z innym tytułem – licencjata lub inżyniera.

Jeśli chcesz dalej rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, wybierz studia II stopnia. Na uniwersytecie będziesz się kształcić przez kolejne 2 lata, na politechnice – 1,5 roku. Niezależnie jednak od uczelni na zakończenie nauki otrzymacie tytuł magistra, który otworzy przed wami różnorodne drzwi zawodowego rozwoju.

Informatyka to także jeden z kierunków, który możesz rozpocząć na studiach jednolitych magisterskich. To propozycja kształcenia stworzona z myślą o osobach, które chciałyby wykształcenie techniczne połączyć ze studiami wojskowymi.

 

 

Tryb studiów

Na studentów czekają również zajęcia w dwóch trybach:

 • studia stacjonarne (dzienne);
 • studia niestacjonarne (zaoczne);
 • studia online.

 

Każdy z tych trybów jest na swój sposób atrakcyjny! Zastanów się zatem, który z nich najlepiej odzwierciedla twoje potrzeby. Podczas kształcenia stacjonarnego wiedzę będziesz zdobywać w sposób regularny, a na państwowej uczelni unikniesz opłat za czesne.

Studia niestacjonarne, dzięki temu, że zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych, pozwolą ci na łączenie różnych aktywności. Należy pamiętać jednak o tym, że studenci zaoczni znaczą część materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie, co i tak zostanie zweryfikowane podczas egzaminów.

Studia on-line z kolei gwarantują bardzo dużą elastyczność, dzięki temu, że większość materiałów dydaktycznych będzie na ciebie czekać na platformach e-learningowych. Ten tryb kształcenia, podobnie jak studia niestacjonarne, wiąże się jednak z uiszczaniem opłat za czesne.

 

 

 

 

Kierunki informatyczne

Kierunki informatyczne

Łatwo można zorientować się, że oferta kierunków studiów informatycznych w Polsce jest wyjątkowo bogata. Dzięki temu możesz mieć pewność, że na pewno uda odnaleźć ci się coś, co spełni twoje intelektualne oczekiwania.

Wśród propozycji znalazły się bardziej tradycyjne kierunki takie jak: informatyka, analiza danych czy informatyka stosowana.

To jednak nie koniec bogatej oferty kierunkowej! Uczelnie w Polsce dbają również o tym, by studenci mieli zapewnione internacjonalne wykształcenie. W praktyce oznacza to, że część kierunków jest stworzona w języku angielskim. Jeśli je wybierzesz, możesz mieć pewność, że swoją karierę będziesz mógł rozwijać nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

Wybór kierunki studiów informatycznych dziś to doskonała inwestycja w swoje wykształcenie, które zaowocuje szybkim rozwojem zawodowym. Te profile dydaktyczne zostały jednak stworzone z myślą o absolwentach szkół średnich o ścisłych zainteresowaniach.

Kto zatem może wybierać kierunki informatyczne? Przede wszystkim ci kandydaci, którzy na ogół nie mają żadnego problemu z matematyką w szkole! Jeśli z kolei chciałbyś w przyszłości zająć się projektowaniem stron czy gier internetowych, na co dzień muszą towarzyszyć ci nawet pewne uzdolnienia artystyczne oraz rozwinięty zmysł estetyczny. Jak widzisz – kierunki informatyczne charakteryzuje także ogromna różnorodność!

 

Popularne kierunki informatyczne:

 • informatyka;
 • informatyka i systemy inteligentne;
 • informatyka i systemy informacyjne;
 • informatyka w środowisku cyfrowym;
 • informatyka stosowana;
 • informatyka w inżynierii komputerowej;
 • programowanie i bazy danych;
 • systemy informacyjne w bezpieczeństwie;
 • technologie informatyczne;
 • technologie cyfrowe.

 

 

Gdzie studiować kierunki informatyczne?

Gdzie studiować kierunki informatyczne?

Każdego roku setki maturzystów kandyduje na studia informatyczne. Na listach osób przyjętych i tak znajdują się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich.

To pokazuje jednak, jak ogromne zainteresowanie wzbudza właśnie ten profil kształcenia wyższego. Jeśli i ty również się nad nim pochylasz, zastanów się na początku, gdzie studiować!

Kierunki informatyczne tworzą sztandarową ofertę politechnik oraz uczelni technicznych. Ich potencjał dostrzegają także uniwersytety. Wszystkie te szkoły wyższe znajdują się zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Dziś różnice w standardach edukacyjnych znacząco się zatarły, ponieważ każda uczelnia dąży do tego, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze wykształcenie. Pamiętaj jednak o tym, że kształcenie na uczelniach prywatnych będzie się wiązać z opłatami za czesne!

Co więcej – kierunki informatyczne rozpoczniesz w niemal każdym mieście akademickim! W praktyce oznacza to, że czekają na ciebie uczelnie w potężnych aglomeracjach takich jak Warszawa, Kraków czy Łódź. Jeśli jednak chcesz, ciekawą ofertę kształcenia odnajdziesz także w znacznie mniejszych miejscowościach. Możesz zatem podjąć komfortową decyzję czy chcesz studiować w rodzinnym mieście!

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki studiów informatycznych to przykładowo:

 • Politechnika Łódzka;
 • Politechnika Warszawska;
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie;
 • Polsko-Japońska Szkoła Technik Komputerowych;
 • Uniwersytet Łódzki
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

 

 

Jak wybrać kierunek informatyczny, aby mieć dobrą pracę?

Jak wybrać kierunek informatyczny, aby mieć dobrą pracę?

Każdy student chciałby wierzyć, że kierunek studiów, który wybiera, przyniesie mu dobrą pracę w przyszłości. Czy mając niespełna dwadzieścia lat można podjąć tak trafne decyzje? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest wcale trudna. Dobra i satysfakcjonująca praca jest bowiem na wyciągnięcie ręki wielu studentów.

Wystarczy tylko uwierzyć w swój potencjał, poświęcić czas na rzetelną naukę oraz wybrać kierunek, który jest dostosowany do naszych predyspozycji i zainteresowań! Jeśli podążymy za tymi wskazówkami, już na początku odkryjemy klucz do sukcesu!

Statystyki wciąż pokazują, że to właśnie kierunki informatyczne gwarantują ich absolwentom bardzo atrakcyjną pracę. Nie zapominaj jednak o tym, że poszczególne propozycje kształcenia znacząco różnią się od siebie. Co zatem można zrobić, by dobrze wybrać?

Przede wszystkim przeanalizuj programy kształcenia. Sprawdź, czym charakteryzuje się kierunek taki jak informatyka, a czym informatyka stosowana lub informatyka w inżynierii komputerowej. Zastanów się również nad tym, czy widzisz się w roli projektanta stron, gier czy może chciałbyś zająć się zdecydowanie bardziej technicznymi kwestiami?

Odpowiednio wcześnie spróbuj również pomyśleć nad tym, co dla ciebie jest synonimem dobrej pracy. Przede wszystkim powinna ci ona przynosić na co dzień zadowolenie z wykonywanych obowiązków! Atrakcyjne wynagrodzenie to oczywiście jedna z najważniejszych składowych, ale ona odzwierciedla po prostu kwalifikacje. W przypadku wyboru zatrudnienia należy zwrócić również uwagę na kwestie takie jak atmosfera w zespole czy możliwość dalszego zawodowego rozwoju.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

 • informatyk;
 • programista;
 • administrator baz danych;
 • grafik;
 • front-end developer;
 • back-end developer;
 • teleinformatyk itd.

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą?

Jak wybrać uczelnię wyższą?

Wybór uczelni wyższej nigdy nie należy do najłatwiejszych! Zwłaszcza wtedy, gdy na horyzoncie pojawia się wiele różnorodnych ośrodków akademickich. Jakimi wskazówkami warto się kierować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Maturzyści mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedzi na te pytania, prezentujemy więc garść porad. Na początku zastanów się, jaki typ uczelni najbardziej cię interesuje? Chcesz kształcić się na uczelni prywatnej czy państwowej?

Pamiętaj, że dziś każdą taką szkołę charakteryzują wysokie standardy kształcenia, jednak wybór niepublicznego ośrodka akademickiego wiąże się z opłatami za czesne.

 

Jeśli po takim wstępnym podziale wciąż masz wątpliwości, możesz kierować się kilkoma prostymi zasadami. Oto one:

 • ma w swojej ofercie kierunek, który cię interesuje;
 • dysponuje programem kształcenia dostosowanym do twoich oczekiwań;
 • cieszy się dobrą opinią (informacji szukaj na forach, podpytaj znajomych, innych studentów).

 

Pamiętaj jednak o tym, że dobra opinia wśród innych studentów nie zawsze będzie oznaczać, że i ty będziesz zadowolony! Co w sposób decydujący może pomóc ci podjąć decyzję? Przede wszystkim wzięcie udziału w dniach otwartych!

To idealna okazja, by szczegółowo przyjrzeć się temu, jak funkcjonuje dany ośrodek akademicki. Wybór odpowiedniej uczelni to bardzo trudna i zarazem odpowiedzialna decyzja!

 

 

Czy warto iść na studia i wybrać kierunki studiów informatycznych?

Czy warto iść na studia i wybrać kierunki studiów informatycznych?

Spór o to, czy warto iść na studia, toczy się od wielu lat. Poszczególne ośrodki akademickie kształcą w Polsce każdego roku setki absolwentów. Czy jednak każdemu potrzebne jest wykształcenie wyższe i czy każdy znajdzie pracę? Między innymi takie pytania kłębią się w głowie każdego absolwenta szkoły średniej, który poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy warto iść na studia.

My przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na plusy, jakie można czerpać z nauki wyższej. To przede wszystkim szansa rozwoju intelektualnego i okazja, by poszerzyć kwalifikacje, jakimi nie dysponują chociażby absolwenci liceów!

Studia mogą stać się również przepustką do uczestniczenia w wielu rozwijających praktykach i stażach, które pozwalają zadbać o pielęgnowanie doświadczenia. Jakie argumenty stoją jeszcze za tym, że warto iść na studia? Przypatrzmy się ofertom na aktualnym rynku zatrudnienia. Każda atrakcyjna oferta pracy wiąże się z jednym – posiadaniem wykształcenia wyższego!

Kierunki studiów informatycznych tym bardziej warto wziąć pod uwagę podczas planowania rozwoju swojej intelektualnej ścieżki. Nie bez powodu cieszą się one aż tak dużą popularnością! Ich absolwenci mogą liczyć na bardzo dynamiczny rozwój nie tylko w Polsce, lecz również na arenie międzynarodowej!

Uczelnie w Polsce widzą, że to zainteresowanie wciąż rośnie, dlatego też dążą do tego, by zapewniać swoim studentom dostęp do jak najlepszej wiedzy oraz kwalifikacji! Możesz mieć pewność, że wybierając kierunki informatyczne od pierwszych dni nauki dbasz o swoją zawodową przyszłość!

 

 

ODKRYJ KIERUNKI STUDIÓW INFORMATYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Komentarze (0)