BUSINESS STUDIES

BUSINESS STUDIES

Dodaj do ulubionych

BUSINESS STUDIES studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Business Studies to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata(studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku business studies
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności business studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | business studies - uczelnie >

Opis kierunku

W trakcie studiów na kierunku Business Studies, studenci będą mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat biznesu oraz polskiej i międzynarodowej gospodarki. W ramach kształcenia, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i rachunkowości oraz biznesu. Co więcej, rozwiną cenne umiejętności praktyczne. Podczas licznych warsztatów, studenci poznają podstawy zarządzania i marketingu.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku Business Studies najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, drugi język obcy, fizyka, język angielski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów, studenci mogą liczyć na wiele ciekawych propozycji pracy. Przede wszystkim idealnie odnajdą się na stanowiskach kierowniczych lub w zawodzie doradcy biznesowego i inwestycyjnego.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Przed aplikacją na studia wyższe na kierunku Business Studies, studenci powinni zapoznać się z aktualnymi wymogami rekrutacyjnymi, aby zyskać czas na odpowiednie zaplanowanie swoich działań, które mogą bezpośrednio wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie ich aplikacji na studia. Warto pamiętać, że zasady rekrutacji na studia mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Business Studies to:

 • chemia,
 • drugi język obcy,
 • fizyka,
 • język angielski,
 • matematyka.
 

W przypadku studiów drugiego stopnia, studenci muszą dostarczyć dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz wykazać się znajomością języka angielskiego.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS STUDIES

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Business studies +

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) PŁ stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: stacjonarne

Wydział Organizacji i Zarządzania PŁ stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: stacjonarne

BUSINESS STUDIES - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Business studies studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Business studies studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku business studies

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS STUDIES?

W dobie globalizacji oraz otwierania się Polski na rynki międzynarodowe, znajomość języka angielskiego jest umiejętnością wysoko cenioną na współczesnym rynku pracy. Studia na kierunku Business Studies umożliwiają rozwijanie zdolności językowych przy jednoczesnym pogłębianiu wiedzy z zakresu biznesu, współczesnej gospodarki oraz innych, pokrewnych zagadnień i dyscyplin naukowych. Oprócz kompleksowego przygotowanie teoretycznego, studenci będą mieli okazję wykształcić szereg umiejętności praktycznych, które wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Business Studies możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek Business Studies zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych zagadnień. Przede wszystkim będą miały okazję dowiedzieć się więcej na temat biznesu międzynarodowego. Co więcej, w planie zajęć znajdą się przedmioty o tematyce oscylującej wokół ekonomii, finansów i rachunkowości czy nauk społecznych, w tym również prawa. Studenci nauczą się także zarządzania jakością, finansami, przedsiębiorstwem czy zasobami ludzkimi. Ponadto poznają zasady wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań marketingowych w swojej praktyce zawodowej. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, studenci rozwiną kompetencje językowe i poznają specjalistyczną terminologię biznesową, czym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystają podczas praktyk, dzięki którym zdobędą cenne doświadczenie zawodowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS STUDIES?

Studia na kierunku Business Studies trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUSINESS STUDIES?

Ukończenie studiów na kierunku Business Studies otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci powyższych studiów bez problemu znajdą zatrudnienie w organizacjach i instytucjach o charakterze gospodarczym. Ponadto, idealnie odnajdą się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Studenci często decydują się na pracę w charakterze doradcy biznesowego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Business Studies:

 • stanowiska kierownicze
 • organizacje i instytucje o charakterze gospodarczym
 • firmy konsultingowe
 • stanowisko doradcy biznesowego
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS STUDIES

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie