DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH

DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH

Dodaj do ulubionych

DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Dietetics-Bachelor Studies in English to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym.

Dietetics – bachelor studies in english to studia, na których zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Studenci mogą dzięki temu rozwinąć kompetencje lingwistyczne i znacząco wzbogacić słownictwo branżowe. Otrzymują również wszechstronne wykształcenie z jednej dziedziny nauk medycznych, czyli dietetyki.

Studenci swoje zawodowe kwalifikacje oprą na stabilnych podstawach teoretycznych związanych z medycyną, biologią czy chemią żywności, a także nauczą się zbilansowanego układania jadłospisów – zarówno dla osób na redukcji, jak i dla pacjentów, którzy muszą stosować diety lecznicze. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie między innymi w gabinetach dietetycznych czy też w szpitalach. Z wysoce rozwiniętymi kompetencjami lingwistycznymi swoją karierę mogą rozwijać na arenie międzynarodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Osoby, które rozważają aplikacje na kierunek Dietetics-Bachelor Studies in English powinny zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi, które mogą być zmienne i różnić się w zależności od wybranej uczelni. W przypadku uczelni niepublicznych, konieczne jest zdanie egzaminu maturalnego z wybranych przez siebie przedmiotów i dostarczenie następujących dokumentów:

 • świadectwa maturalnego
 • wniosku o przyjęcie na studia wyższe
 • zdjęcia legitymacyjnego
 • zaświadczenia lekarskiego

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetics- bachelor studies in english

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH?

   Obecnie, w dobie wzrostu zainteresowanie zdrowym trybem życia i odżywiania, specjaliści z zakresu dietetyki nie narzekają na brak pracy. Dlatego też studia związane z tą tematyką cieszą się dużym zainteresowaniem wśród maturzystów, którym zależy na zdobyciu przyszłościowego wykształcenia. Osoby, które aplikują na kierunek Dietetics-Bachelor Studies in English rozwiną wiedzę z obszaru nauk biologicznych, medycznych czy nauk o zdrowiu i żywieniu. Ponadto zdobędą wiele cennych umiejętności praktycznych, które stanowią podstawę pracy każdego dietetyka.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Dietetics-Bachelor Studies in English możemy podzielić na:

   1. Typ

   • Studia I stopnia (licencjackie)

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne
   • studia niestacjonarne

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Program nauczania na kierunku Dietetics-Bachelor Studies in English będzie osyclował wokół nauk medycznych, biologicznych, psychologicznych oraz nauk o zdrowiu. Studenci dowiedzą się więcej na temat socjologii żywności czy chemii gastronomicznej.

   Ponadto, zdobędą specjalistyczną wiedzę z obszaru mikrobiologii, biochemii czy technologii żywności, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. W planie zajęć znajdą się także przedmioty związane z przedsiębiorczością, ekonomią i zarządzaniem, które przygotują studentów do założenia własnej działalności gospodarczej.

   Studenci wykształcą także szereg istotnych umiejętności praktycznych. Podczas licznych warsztatów nauczą się diagnozowania chorób dietozależnych i wprowadzania odpowiedniej terapii. Ponadto poznają zasady tworzenia zbilansowanego i dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjentów, jadłospisu. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek dowiedzą się, w jaki sposób analizować jakość konkretnych produktów spożywczych.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH?

   Studia na kierunku Dietetics-Bachelor Studies in English będą trwały trzy lata (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH?

   Absolwenci powyższego kierunku nie powinni mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i jednocześnie dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim mogą związać swoją przyszłość zawodową z poradniami dietetycznymi. Równie ciekawą opcją może być praca w firmach cateringowych i punktach gastronomicznych. Po ukończeniu studiów, dużo osób decyduje się na zatrudnienie w hotelach, sanatoriach, domach opieki społecznej czy szkołach.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Dietetics-Bachelor Studies in English:

   • domy opieki społecznej
   • szkoły
   • poradnie dietetyczne
   • firmy cateringowe
   • wydawnictwa
   • sanatoria
   • poradnie zdrowia

   Absolwenci mogą także założyć własną działalność gospodarczą lub rozpocząć karierę w środowisku międzynarodowym, w czym pomoże im bardzo dobra znajomość języka obcego.

   Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETICS- BACHELOR STUDIES IN ENGLISH

   Komentarze (0)