polityka społeczna a rozwój i zabezpieczenie ludności

polityka społeczna a rozwój i zabezpieczenie ludności

Polityka społeczna a rozwój i zabezpieczenie ludności studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Polityka społeczna a rozwój i zabezpieczenie ludności to propozycja kształcenia, która pozwala dokładnie zapoznać się ze sferą zabezpieczenia społecznego, jej instytucjami oraz zadaniami do których zostały powołane, a także pozyskać umiejętności posługiwania się różnymi instrumentami, które służą zaspokajaniu podstawowych potrzeb człowieka i rozwiązywaniu problemów z tym związanych.

W toku kształcenia studenci poznają: współczesne kierunki rozwoju polityki społecznej, systemy zabezpieczenia społecznego, organizacje i instytucje pomocy społecznej, jak również samorządową politykę społeczną. Zaznajamiają się z: formami organizacyjno- prawnymi zabezpieczenia społecznego, ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnymi, rodzajami systemów emerytalnych, ekonomiczno- finansowymi aspektami funkcjonowania organizacji non- profit, rolą samorządu terytorialnego w ochronie zdrowia czy też polityką społeczną wobec problemów migracyjnych.

Co po studiach? Absolwenci ścieżki kształcenia o nazwie Polityka społeczna a rozwój i zabezpieczenie ludności przygotowania są do podjęcia pracy w instytucjach rządowych, instytucjach samorządowych, instytucjach użyteczności publicznej i innych, związanych z misją pomocy grupom społecznym wymagającym wsparcia .

 

Komentarze (0)