AKADEMIA MEDIACJI I NEGOCJACJI - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA MEDIACJI I NEGOCJACJI - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia mediacji i negocjacji - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia mediacji i negocjacji to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia mediacji i negocjacji - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia mediacji i negocjacji - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych | akademia mediacji i negocjacji - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje z zakresu mediacji i negocjacji. Kierunek będzie także odpowiedni dla osób już doświadczonych w zawodzie, ale chcących rozwinąć swój warsztat mediatora.

Celem studiów jest dostarczenie studentom odpowiednich narzędzi, które pomogą im w rozwoju kariery zawodowej. Kierunek ma przygotować słuchaczy do radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, gdy strony nie mogą się porozumieć bez udziału osób trzecich.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek akademia mediacji i negocjacji przeważnie wystarczy jedynie dyplom uczelni wyższej i zgłoszenie się przez preferowane kanały komunikacji. Zwykle nie jest wymagana konkretna wiedza, jedynie chęć do nauki. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami. Na kierunku mogą obowiązywać limity miejsc, a o akceptacji kandydata może zadecydować kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA MEDIACJI I NEGOCJACJI - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA MEDIACJI I NEGOCJACJI?

Zajęcia na kierunku akademia mediacji i negocjacji są prowadzone w trybie niestacjonarnym przez wykwalifikowaną kadrę uczelni i praktyków, mających doświadczenie w prowadzeniu mediacji. Studia są nastawione na zdobywanie wiedzy praktycznej, dlatego zajęcia teoretyczne mają od razu odzwierciedlenie w praktyce, podczas ćwiczeń, warsztatów czy case study. Kierunek może być prowadzony we współpracy z Polskim Centrum Mediacji.

Studia mogą także umożliwić otrzymanie dyplomu mediatora w sprawach cywilnych i gospodarczych, wydanego przez Polskie Centrum Mediacji, a w dalszej perspektywie także uzyskanie wpisu na listę mediatorów przy sądach i możliwość działania jako mediator sądowy.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia mediacji i negocjacji możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci zyskują wiedzę niezbędną do prowadzenia mediacji i negocjacji. Uczą się uzyskiwać informacje potrzebne do prowadzenia procesów mediacyjnych i poznają rodzaje konfliktów. Trenują metody pracy w trudnych sytuacjach i gromadzą techniki, które mogą być przydatne w takich przypadkach. Studenci ćwiczą także techniki komunikacyjne, żeby lepiej zrozumieć strony i konfliktu i pomóc im dojść do porozumienia.

W trakcie zajęć nacisk kładzionych jest na przedstawienie studentom skutecznych technik i metod negocjacyjnych i mediacyjnych. Słuchacze będą mogli określić własny styl negocjacyjny, poznać najczęściej popełniane błędy i strategie najlepszych negocjatorów. W przypadku mediacji mogą uczestniczyć w symulacjach dotyczących mediacji gospodarczych i cywilnych. Poznają także prawne aspekty pracy mediatora.

Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku akademia mediacji i negocjacji, to np.:

  • istota i zastosowania mediacji oraz negocjacji
  • pozyskiwanie i użycie cennej informacji w procesach mediacji i negocjacji
  • negocjacje – strategie i techniki
  • komunikacja i wpływ w mediacji i negocjacji

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA MEDIACJI I NEGOCJACJI?

Studia na kierunku akademia mediacji i negocjacji trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA MEDIACJI I NEGOCJACJI?

Absolwenci kierunku akademia mediacji i negocjacji przygotowani są do prowadzenia mediacji zarówno biznesowych, jak i życiowych. Mogą szukać pracy w roli mediatora czy negocjatora w sprawach gospodarczych i cywilnych, a także szkolić się dalej, aby zostać mediatorem sądowym. Przyszła praca nie musi być jednak ściśle związana ze studiami. Wiedza zdobyta podczas zajęć może przyczynić się do awansu i zwiększyć kompetencje liderów zespołów czy kadry kierowniczej. 

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów na kierunku akademia mediacji i negocjacji to m.in.:

  • mediator ds. gospodarczych
  • mediator ds. cywilnych
  • negocjator

 

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
  • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski