AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia kierowane są przede wszystkim do osób, które na co dzień zajmują się ubezpieczeniami np. pracowników zakładów ubezpieczeń, brokerów, pracowników banków czy prawników z kancelarii zajmujących się odszkodowaniami. Pozwolą na uaktualnienie swojej wiedzy na temat ubezpieczeń dla przedsiębiorstw i pomogą w dopasowaniu odpowiedniej oferty do klienta.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw zwykle wymagany jest jedynie dyplom ukończenia szkoły wyższej, jednak wcześniejsze wykształcenie może determinować stanowisko, jakie będzie mógł objąć absolwent. Studia wiążą się także z dodatkowymi opłatami, a kandydaci mogą być akceptowaniu na podstawie kolejności zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW?

   Zajęcia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw realizowane są w trybie niestacjonarnym. Studia mają charakter teoretyczno-praktyczny, dlatego studenci zdobywają wiedza zarówno na wykładach, jak i ćwiczeniach i warsztatach. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć pracownicy akademiccy uczelni, praktycy np. z dziedziny prawa i agenci ubezpieczeniowi. Program studiów może ewoluować i dostosowywać się do ciągłych zmian w prawie ubezpieczeniowym.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw zyskują szeroką wiedzę na temat aktualnego prawa ubezpieczeniowego. Mogą poznać formy prowadzenia działalności związanej ze sprzedażą ubezpieczeń i zasady tworzenia umów z klientami. W programie mogą się pojawić także zajęcia omawiające kwestie finansowe prowadzenia zakładu ubezpieczeń, wymogi kapitałowe i ryzyko podejmowane przez instytucję.

   Przykładowe przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw, to m.in.:

   • funkcje i cele zarządzania finansami przedsiębiorstwa
   • umowa ubezpieczenia; zmiany w prawie ubezpieczeniowym
   • pośrednictwo ubezpieczeniowe i dystrybucja ubezpieczeń
   • wymogi kapitałowe dotyczące zakładów ubezpieczeń

   Studenci poznają wiele rodzajów ubezpieczeń majątkowych istniejących w kraju m.in. transportowe, finansowe, budowlano-montażowe czy od ognia i innych zdarzeń losowych. Uczą się zarządzać ryzykiem ubezpieczeniowym i zapoznają się z pojęciami prawnymi. W programie mogą się znaleźć także kwestie związane z innymi rodzajami ubezpieczeń np. komunikacyjnym czy osobowym.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW?

   Studia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW?

   Absolwenci kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw gotowi są do podjęcia pracy związanej z ubezpieczeniami. Mogą szukać pracy w przedsiębiorstwach, które potrzebują specjalisty w tym zakresie. Absolwenci mają także szansę zostać samodzielnym agentem ubezpieczeniowym lub znaleźć zatrudnienie w zakładach ubezpieczeń. Wykształceni prawnicy mogą także wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennej pracy w kancelarii odszkodowawczej.

   Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw to m.in.:

   • specjalista ds. ubezpieczeń
   • agent ubezpieczeniowy
   • broker

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
   • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie