AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw - studia podyplomowe
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia kierowane są przede wszystkim do osób, które na co dzień zajmują się ubezpieczeniami np. pracowników zakładów ubezpieczeń, brokerów, pracowników banków czy prawników z kancelarii zajmujących się odszkodowaniami. Pozwolą na uaktualnienie swojej wiedzy na temat ubezpieczeń dla przedsiębiorstw i pomogą w dopasowaniu odpowiedniej oferty do klienta.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw zwykle wymagany jest jedynie dyplom ukończenia szkoły wyższej, jednak wcześniejsze wykształcenie może determinować stanowisko, jakie będzie mógł objąć absolwent. Studia wiążą się także z dodatkowymi opłatami, a kandydaci mogą być akceptowaniu na podstawie kolejności zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW?

Zajęcia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw realizowane są w trybie niestacjonarnym. Studia mają charakter teoretyczno-praktyczny, dlatego studenci zdobywają wiedza zarówno na wykładach, jak i ćwiczeniach i warsztatach. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć pracownicy akademiccy uczelni, praktycy np. z dziedziny prawa i agenci ubezpieczeniowi. Program studiów może ewoluować i dostosowywać się do ciągłych zmian w prawie ubezpieczeniowym.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw możemy podzielić na:

1. Typ

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw zyskują szeroką wiedzę na temat aktualnego prawa ubezpieczeniowego. Mogą poznać formy prowadzenia działalności związanej ze sprzedażą ubezpieczeń i zasady tworzenia umów z klientami. W programie mogą się pojawić także zajęcia omawiające kwestie finansowe prowadzenia zakładu ubezpieczeń, wymogi kapitałowe i ryzyko podejmowane przez instytucję.

Przykładowe przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw, to m.in.:

  • funkcje i cele zarządzania finansami przedsiębiorstwa
  • umowa ubezpieczenia; zmiany w prawie ubezpieczeniowym
  • pośrednictwo ubezpieczeniowe i dystrybucja ubezpieczeń
  • wymogi kapitałowe dotyczące zakładów ubezpieczeń

Studenci poznają wiele rodzajów ubezpieczeń majątkowych istniejących w kraju m.in. transportowe, finansowe, budowlano-montażowe czy od ognia i innych zdarzeń losowych. Uczą się zarządzać ryzykiem ubezpieczeniowym i zapoznają się z pojęciami prawnymi. W programie mogą się znaleźć także kwestie związane z innymi rodzajami ubezpieczeń np. komunikacyjnym czy osobowym.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW?

Studia na kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA UBEZPIECZEŃ - UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE DLA PRZEDSIĘBIORSTW?

Absolwenci kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw gotowi są do podjęcia pracy związanej z ubezpieczeniami. Mogą szukać pracy w przedsiębiorstwach, które potrzebują specjalisty w tym zakresie. Absolwenci mają także szansę zostać samodzielnym agentem ubezpieczeniowym lub znaleźć zatrudnienie w zakładach ubezpieczeń. Wykształceni prawnicy mogą także wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennej pracy w kancelarii odszkodowawczej.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku akademia ubezpieczeń - ubezpieczenia gospodarcze dla przedsiębiorstw to m.in.:

  • specjalista ds. ubezpieczeń
  • agent ubezpieczeniowy
  • broker

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia