BANKOWOŚĆ USŁUGOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

BANKOWOŚĆ USŁUGOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Bankowość usługowa - studia podyplomowe

Studia na kierunku bankowość usługowa studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku bankowość usługowa - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bankowość usługowa - studia podyplomowe możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych | bankowość usługowa - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek przeznaczony jest przede wszystkim dla absolwentów studiów technicznych i ekonomicznych, a także pracowników sektora bankowego, którzy chcieliby zwiększyć swój poziom wiedzy w tym zakresie. Może być także odpowiedni dla przedsiębiorców, którzy korzystają z bankowości usługowej w codziennej pracy.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kandydaci na kierunek bankowość usługowa powinni legitymować się dyplomem licencjata, magistra lub inżyniera. Preferowane mogą być jednak studia techniczne lub ekonomiczne co najmniej I stopnia. Nauka może się wiązać z dodatkowymi kosztami, takimi jak np. wpisowe i czesne. Na studiach może obowiązywać limit miejsc, dlatego warto jak najszybciej wysłać zgłoszenie oraz zadbać o poprawności składanych dokumentów. Na kierunku może być także ustalona minimalna liczba chętnych niezbędna do jego otworzenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BANKOWOŚĆ USŁUGOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ USŁUGOWA?

Kierunek bankowość usługowa jest realizowany w trybie niestacjonarnym. Studenci mogą uczestniczyć w teoretycznych wykładach, na których zdobywają niezbędną wiedzę oraz trenować swoje umiejętności praktyczne podczas ćwiczeń. Zajęcia mogą być prowadzone zarówno przez kadrę uczelni, jak i specjalistów z dziedziny m.in. bankowości. Słuchacze biorą często także udział w seminariach i projektach. Mogą również otrzymać dostęp do dodatkowych materiałów i programów na platformach wspierających proces nauki. Studia kończą się zwykle prezentacją pisemnej pracy dyplomowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bankowość usługowa możemy podzielić na:

1. Typ

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku bankowość usługowa zdobywają wiedzą na temat funkcjonowania mechanizmów rynku finansowego. Poznają znaczenie i funkcje banków komercyjnych oraz mają okazję zapoznać się bliżej z oferowanymi przez nie usługami. Mogą dowiedzieć się także, czym jest corporate i home banking. Słuchacze poznają zwykle normy prawne regulujące działalność banków oraz metody ich organizacji. Uczą się zwykle jak tworzyć strategie rozwoju oraz zyskują informacje na temat technik zarządzania. W programie mogą się także znaleźć zajęcia z marketingu, podczas których słuchacze dowiadują się jak odpowiednio ustalać cele promocji. Wśród tematów mogą się także znaleźć kwestie związane z ryzykiem oraz oceną zdolności kredytowej klientów.

Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku bankowość usługowa, to np.:

  • system bankowy
  • nadzór bankowy
  • ryzyko stopy procentowej i walutowej

W programie przeważnie nie brakuje także tematów związanych z ciągle rozwijającą się bankowością elektroniczną. Słuchacze mogą zapoznać się z jej historią, produktami i usługami. Mogą się również dowiedzieć, na jakiej zasadzie działają karty kredytowe i debetowe. Dodatkowo poruszane są kwestie bezpieczeństwa danych klientów oraz środków przez nich gromadzonych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ USŁUGOWA?

Studia na kierunku bankowość usługowa trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ USŁUGOWA?

Ukończenie kierunku bankowość usługowa pozwala na swobodne poruszanie się po gałęzi rynku finansowego związanej z bankowością. Absolwenci mogą rozpocząć karierę w instytucjach finansowych oferujących usługi bankowe. Mogą zająć się zarówno produktami elektronicznymi, jak i tradycyjnymi. Wiedza zdobyta na studiach może być również wykorzystana w innych podmiotach gospodarczych korzystających z usług bankowych. Studia mogą się przyczynić do otrzymania awansu w obecnym miejscu zatrudnienia. Absolwenci mogą także spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej działalności.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bankowość usługowa to m.in.:

  • banki
  • instytucje finansowe

 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ USŁUGOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia