ANALIZA BIZNESOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

ANALIZA BIZNESOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Analiza biznesowa - studia podyplomowe

Studia na kierunku analiza biznesowa to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku analiza biznesowa - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności analiza biznesowa - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | analiza biznesowa - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia kierowane są do wszystkich, którzy zaczynają lub planują rozpocząć pracę na stanowisku analityka biznesowego i chcą się do tego jak najlepiej przygotować.

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom niezbędnej wiedzy teoretycznej i pomoc w wytrenowaniu umiejętności praktycznych związanych z analizą procesów biznesowych.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek analiza biznesowa jest zwykle otwarty dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli studia minimum I stopnia, jednak niektóre uczelnie mogą wymagać podstawowej znajomości np. języka angielskiego. Przeważnie w celu rekrutacji wystarcz wysłać zgłoszenie, dostarczyć odpowiednie dokumenty oraz opłacić czesne i inne opłaty rekrutacyjne. Na kierunku może obowiązywać ograniczona ilość miejsc, a kandydaci mogą być akceptowani na podstawie kolejności zgłoszeń, dlatego nie warto zwlekać z rejestracją na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALIZA BIZNESOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALIZA BIZNESOWA?

Kierunek analiza biznesowa realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studia mają charakter praktyczny, dlatego większość zajęć odbywa się w formie ćwiczeń czy warsztatów, a także laboratoriów komputerowych. Wykłady teoretyczne przeważnie ograniczone są do minimum niezbędnego do realizacji zadań. Program jest często realizowany przez specjalistów z dziedziny analizy biznesowej, którzy mogą się podzielić ze studentami doświadczeniem z codziennej pracy przy projektach IT. Wśród kadry mogą się znaleźć także trenerzy umiejętności miękkich przydatnych w trakcie komunikacji z zespołem czy klientem. Absolwenci mają także czasem możliwość podejścia do dodatkowych certyfikacji, takich jak np. IREB.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analiza biznesowa możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku analiza biznesowa przygotowują się do pracy przy projektach wdrożeniowych. Trenują szereg umiejętności niezbędnych do efektywnej pracy z klientem i budowania relacji, takie jak np. komunikacja czy negocjacje. Poznają także wartość pracy zespołowej oraz próbują zrozumieć rolę analityka w projektach wdrożeniowych. Słuchacze mogą nauczyć się zarządzać własnym czasem, prowadzić spotkania i motywować współpracowników do działania. Czasem mają także możliwość pracy z narzędziami ułatwiającymi zarządzanie projektami. W programie znajdują się często również zajęcia omawiające zarządzanie zwinne, filozofię Agile czy metodyki Scrum.

Przedmioty, które mogą się pojawić w programie kierunku analiza biznesowa, to np.:

  • podstawy teoretyczne analizy biznesowej
  • techniki pozyskiwania wymagań
  • prototypowanie i User Experience

Podczas zajęć studenci mogą rozwinąć swoje umiejętności praktyczne z zakresu modelowania danych w notacji np. UML czy BPMN. Mogą poznać różne techniki tworzenia modeli oraz dostosować je do prowadzonego projektu. Dzięki zdobytej wiedzy studenci będą mieli możliwość samodzielnego prowadzenia procesów analizy biznesowej.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALIZA BIZNESOWA?

Studia na kierunku analiza biznesowa trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALIZA BIZNESOWA?

Absolwenci kierunku analiza biznesowa przygotowani są do podjęcia pracy w zawodzie. Mogą z powodzeniem szukać zatrudnienia w przedsiębiorstwach sektora np. finansowego, informatycznego, ubezpieczeniowego i innych. Dzięki umiejętnościom zdobytym na studiach absolwenci mogą rozpocząć pracę z klientami i stać się łącznikiem między nimi a działem IT odpowiedzialnym za wdrażanie sugerowanych rozwiązań. Ukończenie kierunku może także umocnić pozycję absolwenta na rynku pracy i pozwolić na znalezienie nowego stanowiska lub otrzymanie awansu w obecnym miejscu zatrudnienia.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku analiza biznesowa to m.in.:

  • analityk biznesowy

 

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)