SPORT - SPORTY WALKI

SPORT - SPORTY WALKI

Dodaj do ulubionych

SPORT - SPORTY WALKI studia – kierunek studiów

Studia na kierunku sport-sporty walki to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku sport - sporty walki
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku sport - sporty walki rozpocznie się 1 kwietnia 2022 r. i potrwa do 29 lipca 2022 r. | sport - sporty walki - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności sport - sporty walki możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | sport - sporty walki - uczelnie >

Opis kierunku

Sport-sporty walki to studia, które powstały z myślą o osobach lubiących aktywność fizyczną i chcących związać swoją przyszłość zawodową ze sportem. W ramach kształcenia zyskają wszechstronne przygotowanie z zakresu nauk społecznych, psychologicznych, czy nauk o zdrowiu. Przede wszystkim skupią się na doskonaleniu zdolności samoobrony oraz nauce różnych sztuk walki, między innymi boksu, mieszanych sztuk walki, walki wręcz, czy mma.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w klubach sportowych, siłowniach, klubach fitness, organizacjach sportowych, szczególnie w charakterze zawodnika, instruktora lub menedżera klubu.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby dostać się na studia licencjackie na kierunku Sport-sporty walki należy spełnić szereg wymagań postawionych przez władze danej uczelni wyższej. W przypadku powyższego kierunku konieczne jest zaliczenie egzaminu maturalnego z określonych przedmiotów. Ponadto kandydaci muszą przejść egzamin sprawnościowy, dzięki któremu dostaną się na wymarzone studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK SPORT - SPORTY WALKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filia AWF w Białej Podlaskiej

Filia AWF w Białej Podlaskiej

Jednostka prowadząca

Sport - sporty walki stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

SPORT - SPORTY WALKI - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

SPORT - SPORTY WALKI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

SPORT - SPORTY WALKI STUDIA I STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku sport - sporty walki

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPORT - SPORTY WALKI ?

Studia na kierunku sport-sporty walki wyróżniają się wszechstronnym programem nauczania, który umożliwia studentom zdobycie kompleksowej wiedzy oraz umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej karierze zawodowej. Program został podzielony na kilka modułów o różnej tematyce. Co więcej zakłada on realizację specjalizacji, dzięki którym studenci zdobędą wiedzę z wąskiego obszaru i rozwiną kompetencje instruktorskie. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki zawodowe, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku sport-sporty walki możemy podzielić na:

1. Typ

• Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

• studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku sport-sporty walki zyskają wszechstronną wiedzę i przygotowanie z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej, społecznych oraz psychologicznych. Ponadto będą mieli okazję poznać podstawy budowy i funkcjonowania organizmu człowieka. W ramach kształcenia dowiedzą się więcej na temat procesu zmęczenia i wypoczynku, a także poznają skutki zażywania środków dopingujących.

W planie znajdą się również warsztaty praktyczne coachingu sportowego, pedagogiki psychologii sportu, a także zajęcia z samoobrony, boksu, mma, kickboxing oraz wszystkich innych sportów walki. Podczas tego typu zajęć nauczą się prawidłowej taktyki walki, doskonalenia ciosów oraz pozycji w parterze, co z pewnością zastosują w swojej codziennej praktyce sportowej. Uzyskaną wiedzę wykorzystają podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zostaną zrealizowane w klubach lub organizacjach sportowych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPORT - SPORTY WALKI?

Studia na kierunku sport-sporty walki trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SPORT - SPORTY WALKI?

Absolwenci kierunku sport-sporty walki nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Przede wszystkim mogą pracować w charakterze instruktora sztuk walki. Ponadto idealnie odnajdą się jako pracownicy klubów i organizacji sportowych, gdzie wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności. Co więcej znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, szczególnie w klubach sportowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku sport-sporty walki:

 • instruktor sztuk walki

 • kluby sportowe

 • organizacje sportowe

 • stanowiska kierownicze i menedżerskie

 • siłownia

 • kluby fitness

 • własna działalność gospodarcza

 • szkolnictwo.

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU SPORT - SPORTY WALKI

Komentarze (1)

Arkadiusz odpowiedz

Jestem w trakcie realizacji podyplomówki na WSKZ-cie z zakresu trener sportów walki bo zalezy mi na uzyskaniu wiedzy z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, żywienia i suplementacji w sporcie czy odnowy biologicznej. Uczelnię mogę polecić, bo całosć nauki jest online, a materiały sa naprawdę dobrej jakości.

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia