AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do osób, które chciałyby zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w środowisku prawnym i gospodarczym, jednak mają ukończone kierunku pozaekonomiczne i pozaprawne np. techniczne, humanistyczne, ścisłe, sztuki czy medyczne.

Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy na współczesnym rynku, który ceni sobie interdyscyplinarną wiedzę i praktyczne umiejętności.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studentami kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników przeważnie mogą zostać wszyscy absolwenci uczelni wyższej posiadający tytuł inżyniera, licencjata czy magistra. Zwykle niewymagana jest także specjalistyczna wiedza, ze względu na podstawowy poziom studiów. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń. Warto więc wcześniej przyjrzeć się terminom rekrutacji. Kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW?

Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą się jednak czasem odbywać hybrydowo, jednocześnie w budynkach uczelni i synchronicznie na platformie do zdalnego nauczania. Wykładowcami są specjaliści z dziedziny ekonomii, prawa i pokrewnych, a także praktycy biznesu, którzy oprócz wiedzy teoretycznej mogą przekazać studentom także praktyczne wskazówki.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników zdobywają i ugruntowują wiedzę z zakresu funkcjonowania państwa, przedsiębiorstw i instytucji. Słuchacze poznają także kontekst społeczno-gospodarczy dzisiejszej polityki kraju. Wykładowcy mogą także przybliżyć zjawiska ekonomiczne zachodzące w gospodarce i otoczeniu rynkowym. Tematyka zajęć może się wiązać zarówno z sytuacją w kraju, jak i za granicą.

Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników, to m.in.:

  • wstęp do ekonomii
  • finanse i bankowość–ujęcie praktyczne
  • europejskie stosunki gospodarczo-finansowe
  • węzłowe instytucje prawa cywilnego
  • realizacja polityki gospodarczej i społecznej

Studenci otrzymują dużą porcję wiedzy prawniczej np. z zakresu prawa rzeczowego, konsumenta czy producenta. Poznają rodzaje umów i mogą przećwiczyć tworzenie umów gospodarczych. Podczas zajęć mogą się także pojawić tematy związane z rachunkowością. W programie przewidziane jest także rozwijanie umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem. Studenci mogą zapoznać się z formami prowadzenia działalności gospodarczej, co przygotuje ich do stworzenia i rozwoju własnego biznesu.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW?

Studia na kierunku akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA PRAWNO-EKONOMICZNA DLA NIEEKONOMISTÓW I NIEPRAWNIKÓW?

Kierunek akademia prawno-ekonomiczna dla nieekonomistów i nieprawników pomaga studentom w poszerzeniu swojej wiedzy z zakresu prawa, ekonomii i finansów. Dzięki temu mogą oni walczyć o awans w dotychczasowym miejscu pracy lub szukać zatrudnienia na wyższych stanowiskach w innej firmie. Interdyscyplinarna wiedza jest obecnie ceniona wśród pracodawców, więc absolwenci będą mieli wiele możliwości wyboru, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wcześniejszym wykształceniem. Studia mogą także przygotować do założenia własnej firmy.

 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia