ANALITYK BIZNESOWY IT/BUSINESS - STUDIA PODYPLOMOWE

ANALITYK BIZNESOWY IT/BUSINESS - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Analityk biznesowy it/business - studia podyplomowe

Studia na kierunku analityk biznesowy IT/Business to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku analityk biznesowy it/business - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności analityk biznesowy it/business - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | analityk biznesowy it/business - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek przeznaczony jest głównie dla osób, które chcą uzyskać wiedzę informatyczną z obszaru analizy biznesowej i rozpocząć pracę w charakterze analityka. Studia będą także odpowiednie dla przedsiębiorstw, które chcą wesprzeć rozwój swoich pracowników i zagwarantować klientom czy zleceniodawcom lepszą obsługę.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek analityk biznesowy IT/Business zwykle jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką, niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia. Wymagane jest przede wszystkim ukończenie studiów I lub II stopnia na dowolnej specjalizacji i złożenie odpowiednich dokumentów. Nauka wiąże się także z dodatkowymi opłatami, których spis jest przeważnie dostępny na stronie uczelni. Należy pamiętać, że na studia może zostać przyjęta ograniczona liczba studentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALITYK BIZNESOWY IT/BUSINESS - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYK BIZNESOWY IT/BUSINESS?

Zajęcia na kierunku analityk biznesowy IT/Business prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Mogą być realizowane hybrydowo - część w budynkach uczelni, a część za pomocą platform e-learningowych. W trakcie studiów grupy będą prawdopodobnie korzystać z narzędzi do pracy projektowej, co warto sprawdzić przed rozpoczęciem nauki. Program łączy zdobywanie wiedzy teoretycznej z kształtowaniem umiejętności praktycznych. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć specjaliści z branży IT, a także analitycy czy osoby zawodowo zajmujące się prowadzeniem projektów. Studenci będą mogli wymienić się doświadczeniami i poznać tajniki pracy analityka od ekspertów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityk biznesowy IT/Business możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku analityk biznesowy IT/Business zdobywają szeroką wiedzę pozwalającą na podjęcie pracy w tym zawodzie. Uczą się także podstaw zarządzania strategicznego czy informacją. Mogą zapoznać się z narzędziami wspomagającymi analizę biznesową i ekonomiczną oraz zobaczyć je w działaniu. Dzięki pracy grupowej słuchacze nauczą się działać zespołowo i będą mogli z pierwszej ręki zapoznać się ze środowiskiem projektowym, takim jak np. JIRA. W trakcie zajęć mogą być także poruszone tematy związane z inżynierią oprogramowania. Studenci nauczą się projektować systemy informatyczne i scenariusze testowe do sprawdzenia funkcjonalności oprogramowania.

Tematy, które mogą zostać poruszone w trakcie studiów na kierunku analityk biznesowy IT/Business, to np.:

  • wprowadzenie do analizy biznesowej
  • benchmarking jako szczególna forma analizy ekonomicznej
  • współczesne systemy zarządzania wspomagane komputerowo
  • modelowanie i doskonalenie procesów biznesowych

W programie mogą się znaleźć zajęcia doszkalające specjalistyczny język angielski uczestników. Przeważnie studenci uczą się także podstaw SQL i analizy danych Big Data. Wykładowcy mogą omówić także rolę sztucznej inteligencji w procesach biznesowych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYK BIZNESOWY IT/BUSINESS?

Studia na kierunku analityk biznesowy IT/Business trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYK BIZNESOWY IT/BUSINESS?

Studia na kierunku analityk biznesowy IT/Business przygotowują słuchaczy do pracy na stanowisku analityka biznesowego. Absolwenci będą mogli szukać zatrudnienia w przedsiębiorstwach różnego rozmiaru, zajmujących się IT czy wprowadzeniem nowych rozwiązań informatycznych. Praca z klientem również nie powinna stanowić problemu, gdyż studenci trenują umiejętności analizy potrzeb klienta i doradztwo w zakresie produkcji oprogramowania.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku analityk biznesowy IT/Business to m.in.:

  • specjalista ds. analizy biznesowej
  • analityk biznesowy

 

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)