AKADEMIA MENTORINGU I TUTORINGU - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA MENTORINGU I TUTORINGU - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia mentoringu i tutoringu - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia mentoringu i tutoringu to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia mentoringu i tutoringu - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia mentoringu i tutoringu - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | akademia mentoringu i tutoringu - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek przeznaczony jest przede wszystkim dla specjalistów w różnych dziedzinach, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności dzielenia się wiedzą i szkolenia innych. Będzie także odpowiedni dla pracowników HR, którzy dzięki niemu mogą zbudować model rozwoju talentu pracowników. Studia mogą także pomóc managerom i właścicielom przedsiębiorstw w pozostawieniu swojej wiedzy przyszłym kierownikom firmy.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek jest przeważnie otwarty dla wszystkich, którzy mają tytuł licencjata, magistra lub inżyniera i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności, jednak z uwagi na specyfikę kursu przyszłym studentom może się przydać ekspercka wiedza z innych dziedzin. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami. Liczba miejsc może być ograniczona, więc warto wcześniej wysłać zgłoszenie, gdyż o możliwości udziału w zajęciach może decydować kolejność.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA MENTORINGU I TUTORINGU - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA MENTORINGU I TUTORINGU?

   Studia na kierunku akademia mentoringu i tutoringu są realizowane w trybie niestacjonarnym. Zajęcia może prowadzić wykwalifikowana kadra uczelni oraz praktycy z dziedziny coachingu, mentoringu czy profesjonalni mentorzy i trenerzy. Program studiów nastawiony jest na praktyczne ćwiczenie umiejętności poprzez nowoczesne metody edukacji, których uczą się także studenci, żeby wykorzystać je w dalszej pracy szkoleniowej.

   W ramach zajęć na niektórych uczelniach studenci będą mieć okazję sprawdzenia swojego potencjału przez specjalistyczne testy. Wyniki mogą być także interpretowane przez specjalistów, którzy pokażą możliwości dalszej ścieżki kariery.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku akademia mentoringu i tutoringu możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Kierunek akademia mentoringu i tutoringu ma na celu wyposażyć studentów w narzędzia niezbędne do efektywnego przekazywania wiedzy. Słuchacze uczą się także wykorzystywać nowoczesne techniki w praktyce. Trenują swoje umiejętności psychologiczne i interpersonalne oraz poznają różne style uczenia się, w szczególności osób dorosłych. Studenci mogą się także przekonać, jak zdobyć feedback, i jak dzięki niemu ulepszyć swoje działania. W programie mogą się także znaleźć zajęcia z tematyki prawniczej np. prawo własności intelektualnej.

   Przedmioty, które mogą zostać umieszczone w programie kierunku akademia mentoringu i tutoringu, to m.in.:

   • model mentoringu i metody pracy mentora
   • superwizja sesji mentoringowej i tutora – sesja informacji zwrotnych.
   • podstawy psychologii w pracy mentora i tutora. Etyka w pracy mentora i tutora
   • trening efektywności indywidualnej.

   Studenci podczas zajęć mogą także rozwijać kluczowe kompetencje liderskie, takie jak np. zarządzanie ludźmi i wiedzą. Pracują także nad prezentacją samego siebie i wystąpieniami publicznymi. Zajęcia rozwijające kreatywność mogą natomiast pomóc w podejmowaniu nieszablonowych decyzji.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA MENTORINGU I TUTORINGU?

   Studia na kierunku akademia mentoringu i tutoringu trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA MENTORINGU I TUTORINGU?

   Absolwenci kierunku akademia mentoringu i tutoringu mogą rozpocząć szkolenie innych w organizacji, w której pracują lub szukać zatrudnienia w instytucjach szkoleniowych. Mogą także pomyśleć nad otworzeniem własnej działalności gospodarczej. Także pracownicy działów kadr czy HR mogą skorzystać z wiedzy zgromadzonej na studiach i postarać się o awans na wyższe stanowiska w przedsiębiorstwie. W dzisiejszym świecie duża część większych firm skupia się na rozwoju jednostki, dlatego absolwenci będą mieli wiele możliwości zatrudnienia.

   Możliwości zatrudnienia po kierunku akademia mentoringu i tutoringu:

   • trener
   • mentor
   • działalność szkoleniowa

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Drzwi Otwarte Wydziału Filologicznego https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie