Biomateriały inspirowane naturą

Biomateriały inspirowane naturą

Dodaj do ulubionych

Biomateriały inspirowane naturą studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Materiały, przy których tworzeniu dochodzi do inspiracji naturą, nazywane są biomateriałami. Badania naturalnych materiałów sprawiły, że powstałe biomateriały stały się silniejsze, lżejsze, twardsze ale zarazem bardziej elastyczne od tradycyjnych. Studia na kierunku Biomateriały inspirowane naturą mają na celu nauczenie projektowania, wytwarzania i analizy właściwości materiałów funkcjonalnych o znaczeniu biologicznym i medycznym, ich zastosowania oraz metod utylizacji. Jeżeli zatem wykazujesz zainteresowanie tą tematyką, warto, żebyś zainteresował się studiami na kierunku Biomateriały inspirowane naturą.

 

Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów nauczysz się analizy właściwości biomateriałów z wykorzystaniem różnorodnych metod analizy instrumentalnej oraz metod spektroskopowych. Będziesz potrafił wykonać syntezy biomateriałów oraz dokonać ich analizy. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu implementacji metod związanych z przetwórstwem, w tym utylizacją biomateriałów naturalnych i syntetycznych. Oprócz tego nabędziesz cenną wiedzę z zakresu programowania, tworzenia programów komputerowych, implementacji algorytmów oraz symulacji komputerowych.

 

Praca po studiach

Po studiach będziesz mógł się starać o zatrudnienie w przedsiębiorstwach, jednostkach naukowych, badawczo-rozwojowych, konsultingowych i certyfikujących, związanych z szeroko rozumianą dziedziną biomateriałów i materiałów funkcjonalnych, a także w innych pokrewnych gałęziach przemysłu lub nauki oraz w sektorze nowoczesnych technologii. Znajdziesz zatrudnienie na stanowiskach konstruktorów biomateriałów i technologów w firmach wytwarzających biomateriały funkcjonalne.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Kandydat na kierunek  Biomateriały inspirowane naturą powinien na maturze wybrać następujące przedmioty:

 • chemia
 • matematyka
 • fizyka
 • język obcy

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOMATERIAŁY INSPIROWANE NATURĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biomateriały inspirowane naturą

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Chemiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Biomateriały inspirowane naturą

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • analizy właściwości biomateriałów z wykorzystaniem różnorodnych metod analizy instrumentalnej oraz metod spektroskopowych
   • wykonywania syntezy biomateriałów
   • implementacji metod związanych z przetwórstwem, w tym utylizacją biomateriałów naturalnych i syntetycznych
   • programowania, tworzenia programów komputerowych, implementacji algorytmów oraz symulacji komputerowych

   Jak wyglądają studia na kierunku biomateriały inspirowane naturą?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek biomateriały inspirowane naturą realizuje program z zakresu nauk chemicznych i biologicznych, dzięki czemu otrzymasz wszechstronne wykształcenie z tych obszarów tematycznych.

   Powyższe studia można realizować jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na kierunek biomateriały inspirowane naturą będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych czy chemicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi:

   Introduction to Laboratory Work

   Nanomaterials

   Tuning of Biobased Materials’ Applicabilities

   Fundamentals of Business

   Wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci także cenne informacje na temat prcesów technologicznych opartych na surowcach odnawialnych. Ponadto, dowiesz się więcej o biomateriałach i metodach ich utylizacji.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Oprócz wiedzy teoretycznej, w czasie studiów wykształcisz także niezwykle cenne zdolności praktyczne. Jako student nauczysz się wytwarzania, projektowania i analizowania właściwości materiałów funkcjonalnych. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób produkować wyroby medyczne i analizować materiał biologiczny w diagnostyce medycznej.

   Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to będziesz miał możliwość udoskonalenia swoich kompetencji językowych i poznania specjalistycznej terminologii branżowej.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Kierunek biomateriały inspirowane naturą podstępny jest obecnie jedynie na pierwszym stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję na naukę będziesz musiał poświęcić cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

   Czas trwania studiów na kierunku biomateriały inspirowane naturą na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Biomateriały inspirowane naturą

   Absolwent kierunku Biomateriały inspirowane naturą znajdzie zatrudnienie w:

   • przedsiębiorstwach, jednostkach naukowych, badawczo-rozwojowych, konsultingowych i certyfikujących, związanych z szeroko rozumianą dziedziną biomateriałów i materiałów funkcjonalnych
   • sektorze nowoczesnych technologii
   • firmach wytwarzających biomateriały funkcjonalne

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOMATERIAŁY INSPIROWANE NATURĄ

   Komentarze (0)