Analityka i komunikacja w biznesie

Analityka i komunikacja w biznesie

Dodaj do ulubionych

Analityka i komunikacja w biznesie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku analityka i komunikacja w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym).

Analityka i komunikacja w biznesie to studia, które łączą ze sobą różnorodne zagadnienia wpływające na prawidłową pracę przedsiębiorstwa. W trakcie studiów poznają oni metody i narzędzia wykorzystywane podczas przeprowadzania analiz ryzyka, analizy finansowej czy statystycznej obróbki danych. To jednak nie koniec – studia te obfitują w zajęcia praktyczne, które przybliżają, jak w biznesie powinny przebiegać płynne procesy komunikacyjne.

Studia przygotują przede wszystkim do pracy w sektorze korporacyjnym. Dziś bowiem niemal każde przedsiębiorstwo powinno korzystać z usług wykwalifikowanych analityków i specjalistów do spraw komunikacji, którzy będą wiedzieli, jak najlepiej wypromować firmę na tle konkurencji. Analityka i komunikacja w biznesie wyposaża również w umiejętności przydatne podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku analityka i komunikacja w biznesie:

 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o bezpieczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANALITYKA I KOMUNIKACJA W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Jednostka prowadząca

Analityka i komunikacja w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Analityka i komunikacja w biznesie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA I KOMUNIKACJA W BIZNESIE STUDIA NIESTACJONARNE

ANALITYKA I KOMUNIKACJA W BIZNESIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ANALITYKA I KOMUNIKACJA W BIZNESIE STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku analityka i komunikacja w biznesie

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując analitykę i komunikację w biznesie

Program studiów i przedmioty

Co będziesz umiał po ukończeniu studiów na kierunku analityka i komunikacja w biznesie? Kierunek ten przygotuje cię do wykonywania skomplikowanych matematycznych wykresów i analizowania danych statystycznych z dziedziny biznesu i socjologii.

Poznasz podstawy psychologii grupy oraz prawidłowości socjologiczne mające wpływ na funkcjonowanie poszczególnych zbiorowości ludzkich. Zostaniesz wtajemniczony w sztuczki stosowane przez twórców reklam, które mają na celu przyciągnięcie jak największego grona klientów do danego produktu. Dzięki tej wiedzy z powodzeniem stworzysz swoje własne reklamy w agencjach reklamowych.

Umiejętność przewidzenia zachowań ludzkich i znajomość ludzkiej natury pozwoli ci być skutecznym politykiem. Biznesowa strona kierunku da ci narzędzia potrzebne do skotecznego poruszania się w obszarze negocjacji oraz zapewni możliwość względnie trafnego przewidywania tendencji utrzymujących się na rynku.

 

Jako absolwent będziesz posiadał wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy i opisu danych statystycznych z diagramów
 • obsługi biznesowych programów komputerowych
 • efektywnej negocjacji
 • skutecznej komunikacji
 • podstaw psychologii marketingu i reklamy
 • diagnozowania procesów komunikacyjnych w Inernecie i mediach
 • tworzenia reklamy

Jak wyglądają studia na kierunku analityka i komunikacja w biznesie?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek analityka i komunikacja w biznesie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronną wiedzę ekonomiczną.

 

Studia na kierunku analityka i komunikacja w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku analityka i komunikacja w biznesie będzie oscylował wokół treści związanych z naukami ekonomicznymi i gospodarczymi. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów z tego obszaru tematycznego, między innymi takich jak:

 

 • ekonomia społeczna
 • elementy socjotechniki
 • psychologia w biznesie
 • analiza polityk publicznych

 

W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat rachunkowości i finansów oraz nowoczesnego zarządzania. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku analityka i komunikacja w biznesie zdobędziesz szereg istotnych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Przede wszystkim, wykształcisz kompetencje analizy wybranych zjawisk społeczno-gospodarczych oraz nauczysz się dokonywać analizy finansowej.

Ponadto, dowiesz się jak obsługiwać nowoczesne programy informatyczne, stosowane na co dzień w biznesie. Studenci rozwiną również zdolności językowe, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Określenie analityczności zwykle opisuje osobę o umyśle ścisłym. Stereotypowy analityk powinien być uważny, dokładny i wnikliwy. Powinien posiadać wiedzę zarówno matematyczną, jak i fizyczną, a także charakteryzować się antypatią względem przedmiotów humanistycznych.

Stereotyp ten zakorzenił się w umysłach ludzkich tak trwale, że uczniowie celowo próbują wyprzeć z siebie zamiłowanie do przedmiotu uchodzącego za "ścisły" na korzyść "humanistycznego" albo odwrotnie. To krzywdzące myślenie zawęża horyzonty ograniczając rozwój człowieka tylko do jednej dziedziny. Socjologia jest nauką społeczną, przez niektórych zaliczaną do humanistycznych.

Czy w praktyce jest możliwe połączenie tych dwóch różnych dziedzin nauki? Oczywiście, że tak, a mało tego, w tym połączeniu znajdzie się także miejsce na biznes. Jeśli wnikliwość twojej natury, analityczność twojego umysłu i opanowanie przedmiotów nazywanych ścisłymi nie przeszkadzają ci w byciu zainteresowanym biznesem i naukami społecznymi z pogranicza socjologii, wybierz kierunek analityka i komunikacja w biznesie.

 

5. Gdzie studiować analitykę i komunikację w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek analityka i komunikacja w biznesie:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku analityka i komunikacja w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku analityka i komunikacja w biznesie będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku analityka i komunikacja w biznesie?

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku analityka i komunikacja w biznesie? Jako, że kierunek ten łączy w sobie trzy oddzielne dziedziny naukowe, pracę znajdziesz w każdej z nich. Jeśli w toku studiów najbardziej zainteresujesz się socjologicznym aspektem kierunku, jako pracownik będziesz mógł zająć się działem marketingu i reklamy, a także zostać specjalistą do spraw komunikacji internetowej i medialnej.

Z posiadanymi umiejętności interpersonalnymi znajdziesz zatrudnienie w pracy związanej z obsługą klienta. Jako analityk spiszesz się zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Dla ceniących sobie niezależność kierunek otwiera możliwość wyboru zawodu dziennikarza.

 

Absolwent kierunku analityka i komunikacja w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • specjalista do spraw komunikacji internetowej
 • pracownik działu marketingu i reklamy
 • pracownik działu rozwoju
 • specjalista analityk w sektorze publicznym i prywatnym
 • dziennikarz
 • specjalista do spraw obsługi klienta

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ANALITYKA I KOMUNIKACJA W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA I KOMUNIKACJA W BIZNESIE

Komentarze (0)