Dodaj do ulubionych

Ekobiznes studia - kierunek studiów

Studia na kierunku ekobiznes to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Jak powinien wyglądać współczesny biznes, który jest jednocześnie zrównoważony i przyjazny dla środowiska? Między innymi odpowiedź na to pytanie poznają studenci ekobiznesu – kierunku, który został stworzony z myślą o przyszłych przedsiębiorcach chcących dowiedzieć się, jak połączyć zagadnienia związane z gospodarką i środowiskiem przyrodniczym.

Studenci uczestniczyć będą w szeregu zajęć praktycznych oraz teoretycznych i z bliska przyjrzą się zagadnieniom współczesnej ekonomii, marketingu czy zarządzaniu. Poznają oni również metody prowadzenia działalności biznesowej w oparciu o założenia „zielonej gospodarki”. Absolwenci ekobiznesu po zakończeniu kształcenia swoją karierę zawodową będą mogli związać z branżami związanymi między innymi z ochroną środowiska.

 

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku ekobiznes:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKOBIZNES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

Jednostka prowadząca

Ekobiznes stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

UCZELNIE, GDZIE EKOBIZNES JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Ekobiznes - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKOBIZNES STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKOBIZNES STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ekobiznes

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku ekobiznes

Program studiów i przedmioty
Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku ekobiznes? Jeśli jesteś nastawiony na zdobycie konkretnych instrukcji i schematów działań prowadzących do otworzenia doskonale prosperującej działalności gospodarczej, której zyski zapewnią ci dostatnie życie aż do końca twoich dni, to z pewnością się zawiedziesz.
Początek twojej przygody ze studiami na kierunku ekobiznes to zetknięcie z zaawansowaną matematyką i programami statystycznymi, które mogą przyprawić o ból głowy. Najwytrwalsi będą mieli okazję dowiedzieć się nieco o metodach i technikach wspomagania procesów zarządzania w organizacjach biznesowych oraz nauczą się poprawnego ich stosowani w praktyce.
Nie zapominajmy o przedrostku "eko" w nazwie kierunku - poznasz podstawowe pojęcia z zakresu ochrony środowiska, dowiesz się, jaki wpływ na ekosystem ma działalność człowieka. Poznasz nowoczesne technologie pozwalające na zminimalizowanie emisji szkodliwych substancji, będących efektem ubocznym pracy różnorakich firm, do otoczenia.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • odnawialnych źródeł energii
 • ochrony środowiska
 • wpływu działalności człowieka na środowisko
 • prowadzenia własnej działalności gospodarczej w oparciu o założenia ekologii
 • znaczenia środowiska w różnych formach aktywności gospodarczej
 • praktycznego zastosowania zasad zrównoważonego rozwoju

Jak wyglądają studia na kierunku ekobiznes?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek ekobiznes jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku ekobiznes możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami biologicznymi i ekonomicznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku ekobiznes zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu biologii, przyrody czy kwestii związanych z gospodarką i ekonomią. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 

 • Monitoring środowiska
 • Zarządzanie sprzedażą / Analiza strategiczna przedsiębiorstwa
 • Bezpieczeństwo i higiena żywności
 • Opodatkowanie biznesu ekologicznego

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swoim przyszłym życiu zawodowym. Przede wszystkim rozwiniesz kompetencje ekonomiczne oraz dowiesz się w jaki sposób zarządzać sprzedażą oraz finansami przedsiębiorstwa.

Studenci nauczą się także języka obcego, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Sukcesywnie malejący wskaźnik bezrobocia na świecie nie przeszkadza dobrze zarządzanym przedsiębiorstwom dopiero wchodzącym na rynek w bardzo niedługim czasie osiągać duże sukcesy. Najlepsi menedżerowie są w stanie zapewnić zatrudnianym przez siebie pracownikom godne warunki zatrudnienia oraz motywację do wykonywania powierzonych zadań, jednocześnie osiągać wysokie zyski i dbać o środowisko, którego częścią jest firma.
Mówią, że z żyłką handlową trzeba się urodzić. Studia na kierunku ekobiznes zostały stworzone, żeby zaprzeczyć temu przekonaniu. Nie tylko uposażają w umiejętności praktyczne niezbędne w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, ale również pod kątem teoretycznym wykształcają w studentach umiejętność logicznego i analitycznego myślenia.
Oczywiście nie każdy posiada predyspozycje do zostania dbającym o środowisko rekinem biznesu, który do swojej firmy wdraża najnowocześniejsze rozwiązania zbawienne w skutkach dla wystarczająco już wyniszczonego środowiska. Idealny kandydat na studia na kierunku ekobiznes powinien charakteryzować się dobrymi umiejętnościami matematycznymi, logicznym myśleniem i nastawieniem proekologicznym. Uważasz, że to właśnie ty? Aplikuj!
 
5. Gdzie studiować ekobiznes

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek ekobiznes:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku ekobiznes trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku ekobiznes będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekobiznes?

Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku ekobiznes? Dla dążących do niezależności kierunek ten otwiera możliwość założenia własnej działalności gospodarczej oraz daje odpowiednie narzędzia do dobrego pokierowania istniejącą już firmą.
Zatrudnisz się także w administracji państwowej i samorządowej, jako pracownik monitoringu środowiska. Zostaniesz specjalistą do spraw zarządzania środowiskiem. Międzynarodowe korporacje staną przed tobą otworem, o ile dobrze czujesz się używając języka angielskiego. Wybór zależy od ciebie.
 
Absolwent kierunku ekobiznes znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • specjalista do spraw systemów zarządzania środowiskiem
 • pracownik monitoringu środowiska
 • pracownik administracji państwowej i samorządowej
 • pracownik instytucji zajmujących się ochroną środowiska
 • menedżer własnej działalności gospodarczej

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKOBIZNES

Komentarze (0)