Dodaj do ulubionych

Ekonomia społeczna studia – kierunek studiów 

Studia na kierunku ekonomia społeczna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

Ekonomia społeczna to interdyscyplinarny kierunek kształcenia, który pozwoli zdobyć rozległą wiedzę z pogranicza nauk ekonomicznych, politycznych, administracyjnych czy prawnych. Studenci otrzymują także praktyczne umiejętności pokazujące jak funkcjonuje społeczna gospodarka rynkowa. Program obfituje więc w przedmioty praktyczne, dzięki którym poznać można również tajniki prowadzenia własnej działalności.

Absolwenci ekonomii społecznej potrafią oceniać zjawiska zachodzące we współczesnym biznesie, a także wiedzą, jak posługiwać się regułami logicznego wnioskowania. Po zakończeniu kształcenia na tym kierunku śmiało można ubiegać się o zatrudnienie w firmach o różnorodnych profilach działalności, które poszukują specjalistów z zakresu świadomego zarządzania.

 

 

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku ekonomia społeczna:

 • język obcy,
 • język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMIA SPOŁECZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Ekonomia społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia społeczna

UCZELNIE, GDZIE EKONOMIA SPOŁECZNA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Politechnika Opolska

Politechnika Opolska

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Ekonomia społeczna - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA SPOŁECZNA STUDIA NIESTACJONARNE

EKONOMIA SPOŁECZNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA SPOŁECZNA STUDIA I STOPNIA

EKONOMIA SPOŁECZNA STUDIA II STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ekonomia społeczna

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując ekonomię społeczną

Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz studiując na kierunku ekonomia społeczna? Poza wykształceniem czysto ekonomicznym, posiądziesz cenne dla rynku pracy umiejętności interpersonalne dotyczące współpracy, przywództwa, technik rozwiązywania problemów, wystąpień publicznych i przygotowywania pisemnych stanowisk.
Posiądziesz znajomość fachowej terminologii w zakresie nauk ekonomicznych, co pozwoli ci na sprawną wymianę informacji z innymi ekonomistami. Poznasz zasady działania Unii Europejskiej będącej głównym obszarem twojego zainteresowania zawodowego oraz nauczysz się korzystania i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi z funduszy unijnych.
Zrozumiesz istniejące we współczesnym świecie współzależności. W toku studiów będziesz miał okazję pogłębić posiadane już umiejętności menedżerskie o stosowanie mediacji i negocjacji w rozwiązywaniu problemów. Studia nauczą cię także respektowania odmiennego zdania innych - czasem będziesz mieć rację wyłącznie subiektywnie!
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • oceny zjawisk i procesów w perspektywie ekonomicznej i społecznej
 • posługiwania się regułami analitycznego rozumowania i logicznego wnioskowania
 • dobierania argumentów, zajmowania i uzasadniania swojego stanowiska
 • wykorzystanie metod i narzędzi potrzebnych do przygotowania i realizacji projektów społecznych
 • współpracy, przywództwa, technik rozwiązywania problemów, wystąpień publicznych i przygotowywania pisemnych stanowisk
 • swobodne poruszanie się w środowisku międzynarodowym i w środowisku wirtualnym

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia społeczna?

 

1. Typ i tryb studiów

Ekonomia społeczna to kierunek, na którym są realizowane treści z zakresu nauk ekonomicznych, co oznacza, że studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.

 

Studia na kierunku ekonomia społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Kierunek ten można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

Studia stacjonarne będą idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienną naukę i uczęszczanie na uczelnie. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć zdobywanie wykształcenia z innymi aktywnościami, to wybierz studia zaoczne. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku ekonomia społeczna będzie oscylował głównie wokół nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz konkretnych procesów ekonomicznych.

Ponadto, poznasz wybrane dziedziny prawa, a także dowiesz się więcej o społecznych i administracyjnych uwarunkowaniach Polski i pozostałych krajów należących do Unii Europejskiej. W siatce zajęć przewidziano także wiele interesujących i rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • polityka regionalna
 • system podatkowy
 • globalizacja i regionalizacja
 • etyka w biznesie
 • prawo gospodarcze

Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako że studia na kierunku ekonomia społeczna mają w dużej mierze wymiar praktyczny, będziesz miał okazję wykształcić cenne umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Jako student zdobędziesz kwalifikacje z obszaru zarządzania i marketingu oraz nauczysz się zarządzania projektami oraz zasobami ludzkimi w rożnego rodzaju działalnościach gospodarczych.

W programie przewidziano także warsztaty, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje komunikacyjne i negocjacyjne, a także poznasz techniki wystąpień publicznych. Wszyscy studenci będą mieli możliwość nauki języka obcego na poziomie B2, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Gdyby zapytać ekonomistów, dlaczego wybrali taki, a nie inny zawód, część z nich z pewnością odpowiedziałaby, że dla pieniędzy. Nie bez powodu – dynamika rozwoju gospodarczego świata w pewnym stopniu uzależniona jest od pracy wykwalifikowanej rzeszy ekonomistów dbających o prawidłowe funkcjonowanie szeroko rozumianego rynku, aby w toku swoich działań nie ponosił on strat.
Studia na kierunku ekonomia społeczna zostały stworzone dla absolwentów studiów I stopnia, którzy chcieliby uposażyć się w cenne dla rynku pracy umiejętności interpersonalne w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz związać swoją przyszłość z naukami ekonomicznymi poszerzonymi o umiejętności z zakresu nauk społecznych.
Jeśli od zawsze marzyłeś o objęciu stanowiska, które zapewni ci godne i dostatnie życie, a ponadto interesujesz się zagadnieniami z dziedziny ekonomii, studia na kierunku ekonomia społeczna mogą okazać się idealnym wyborem! 
 
5. Gdzie studiować ekonomię społeczną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia społeczna:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku ekonomia społeczna trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek ekonomia społeczna dostępny jest na pierwszym i drugim stopniu kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się nadaniem tytułu licencjata. Jeżeli natomiast, zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekonomia społeczna

Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku ekonomia społeczna? Będzie czekać na ciebie praca we wszystkich instytucjach finansowych takich, jak między innymi: banki, urzędy skarbowe, fundusze inwestycyjne, czy biura rachunkowe. 
Wysoko rozwinięte dzięki studiom umiejętności społeczne otworzą przed tobą drogę do zajęcia stanowisk menedżerskich i kierowniczych, w których kontakt z klientami i odpowiednie do nich podejście będzie niezbędne. Międzynarodowe korporacje chętnie zaproszą cię do współpracy i docenią twoją umiejętność efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi.
 
Absolwent kierunku ekonomia społeczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik banku, 
 • pracownik biura rachunkowości, 
 • pracownik firmy konsultingowej w zakresie zagadnień inwestycyjnych, 
 • pracownik przedsiębiorstw budowlanych, 
 • pracownik funduszy inwestycyjnych
 • menedżer zarządzania zasobami ludzkimi

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU EKONOMIA SPOŁECZNA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA SPOŁECZNA

Komentarze (0)