Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

Dodaj do ulubionych

Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia studia – kierunek studiów

Nie ulega wątpliwościom, że zdrowie społeczeństwa, zarówno fizyczne jak i psychiczne, implikuje poprawność działania wszystkich systemów zbiorowości ludzkich, a co za tym idzie, całej gospodarki. Historia doskonale pokazuje, że wszelkie choroby, epidemie oraz wynikające z nich niepokoje społeczne toczące całe państwa były bezpośrednim powodem ich upadku.
Pomimo rozwoju cywilizacji, profilaktyka zdrowotna w wielu miejscach świata wciąż pozostawia wiele do życzenia, a elementarna wiedza na temat chorób przewlekłych, takich jak AIDS, nie jest przekazywana w szkołach. Świadomość konsekwencji wynikających z pewnych ryzykownych zachowań praktycznie nie istnieje.
Dla zainteresowanych tematyką zdrowia w sektorze publicznym powstały studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia. Jeśli od zawsze zdawałeś sobie sprawę z słuszności istnienia akcji propagujących zdrowy styl życia wśród społeczeństwa, nauki biologiczne to twój konik, a ponadto chciałbyś wiązać swoją przyszłość zawodową z sektorem medycznym, to studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia zostały stworzone dla ciebie!

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia, na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZDROWIE PUBLICZNE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • polityki zdrowotnej Polski i krajów Unii Europejskiej
   • najnowszych trendów w medycynie
   • obserwacji, analizy, interpretacji i prognozy zdarzeń związanych z ochroną zdrowia
   • analizy procesu strategicznego w jednostkach medycznych
   • zarządzania strategicznego w usługach medycznych i ograniczeniach zarządzania strategicznego w sektorze opieki zdrowotnej
   • konstruowania programów zarządzania ryzykiem w zakładach opieki zdrowotnej

   Jak wyglądają studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia?

    

   1. Tryb studiów

   Zastanów się, jaka forma kształcenia przyniesie ci najwięcej satysfakcji. Dziś masz bowiem możliwość nauki zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym), jak i niestacjonarnym (zaocznym). Każdy z nich może spełnić twoje cele w zależności od oczekiwań.

   Studia stacjonarne mają formę regularnych spotkań w tygodniu, dzięki czemu wiedza, którą będziesz zdobywać, szybko się usystematyzuje. Z kolei studia zaoczne mają formę weekendowych zjazdów naukowych, dzięki czemu miałbyś więcej czasu na inne aktywności zawodowe. Pamiętaj jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat na czesne.

    

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Kierunki studiów takie jak zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia wykraczają znacznie poza obszar nauk medycznych. To idealna propozycja kształcenia dla osób, które jednocześnie czują się dobrze w środowisku zarządczym. Czekać będą na ciebie zajęcia chociażby poświęcone prawu i finansom, dzięki czemu otrzymasz niezbędne kompetencje, które pozwolą ci na zajmowanie się medycyną od strony… organizacyjnej. W siatce programowej tego innowacyjnego kierunku odnajdziesz przykładowo:

   • finanse przedsiębiorstwa;
   • zarządzanie usługami zdrowotnymi;
   • planowanie w przedsiębiorstwie i biznesplan itd.

    

   Studia na tym kierunku muszą przygotować cię do aktywnego zarządzania placówkami medycznymi, personelem, tworzenia dokumentacji medycznej, kontaktu z pacjentami i przedstawicielami innych branż medycznych (np. farmaceutycznych), dlatego też ważne jest, byś podczas ich trwania rozwiną niezwykle ważne kompetencje miękkie. To one znacząco poprawią jakość twojej komunikacji.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W jakie umiejętności uposażą cię studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia? Zdobędziesz szeroką, kompleksową wiedzę z obszaru nauk medycznych, epidemiologii, zarządzania szpitalem i innymi jednostkami medycznymi oraz tworzenia programów zdrowotnych i zagadnień ekonomicznych.
   Staniesz się świadomym efektów swoich działań praktykiem, potrafiącym przełożyć zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną na konkretne działania w swoim obszarze zawodowym.
   Szczególny nacisk kładziony przez studia na kształcenie umiejętności interpersonalnych, a zwłaszcza empatii pozwoli ci na skuteczną komunikację z osobami chorymi z zachowaniem obustronnego szacunku i zrozumienia.  

   Ile trwają studia na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia?

   Zależy ci na pełni wykształcenia? Wybierz studia II stopnia – pozwolą ci one uzupełnić wiedzę i dodadzą nowe kwalifikacje. Po obronie drugiej – lecz najważniejszej pracy dyplomowej – otrzymasz tytuł zawodowy magistra. To dzięki niemu będziesz mógł znaleźć najbardziej satysfakcjonującą pracę.

    

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia

   Praca po studiach
   Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia?
   Pomimo tego, że polski rynek nie oferuje zbyt szerokiego wyboru zawodowego w obszarze kreślonym przez ten kierunek, dla entuzjastów praca z pewnością będzie satysfakcjonująca oraz dająca możliwość rozwoju osobistego.
   Będziesz mógł zatrudnić się w przychodniach zarówno prywatnych, jak i publicznych. Swoimi umiejętnościami zasilisz instytucje publiczne oraz firmy farmaceutyczne zajmujące się handlem i dystrybucją substancji zdrowotnych. Otworzy się przed tobą furtka do możliwości propagowania zdrowego trybu życia w szkołach, domach kultury, świetlicach oraz innych placówkach oświatowych. 
    
   Absolwent kierunku zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • instytucjach publicznych takich jak Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia
   • firmach zajmujących się propagowaniem zdrowia
   • prywatnych i publicznych przychodniach
   • firmach farmaceutycznych

   Zobacz inne kierunki Medyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE I ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

   Komentarze (1)

   Marcin odpowiedz

   Cześć! Polecicie mi jakąś szkołę gdzie jest ten kierunek?