AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

Dodaj do ulubionych

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana - uczelnie >

Opis kierunku

Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana to studia, które pozwolą przekuć zainteresowania w stabilne wykształcenie. Zostały one zadedykowane osobom związanym na co dzień z aktywnością fizyczną. W trakcie kształcenia nauczą się one, jak wykorzystać jej potencjał – między innymi w agroturystyce, która staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

To jednak nie koniec – możliwości rozwijania kariery zawodowej jest znacznie więcej! Absolwenci tego kierunku znajdą pracę między innymi w klubach fitness, ośrodkach rekreacji. Po zakończeniu kształcenia można pomyśleć również o prowadzeniu własnej działalności związanej właśnie promocją aktywności fizycznej zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród osób dorosłych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana: 

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana studia I stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA:

Czego nauczysz się na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana?

Podczas studiów, przede wszystkim będziesz zdobywał umiejętności praktyczne. Przez większość czasu będziesz doskonalił swoje zdolności sportowe na profesjonalnych i specjalnie do tego przeznaczonych przestrzeniach, nowoczesnego Centrum Sportowo-Relaksacyjnego. Co więcej, część zajęć odbędzie się w Ośrodku Sportów Wodnych oraz klubie jeździeckim.

Dzięki tak szerokiej dostępności i różnorodności sal sportowych, będziesz mógł poznać wiele rodzajów aktywności fizycznej i wybrać jedną, którą chciałbyś się dalej zajmować. W programie studiów znajdują się także zajęcia pedagogiczne, które przygotują się do pracy z dziećmi. Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz miał szansę wykorzystać podczas praktyk studenckich, które zrealizujesz w szkołach, ośrodkach sportowych i podczas obozów wypoczynkowych.

Ponadto, jako student będziesz miał dostęp do licznych kół naukowych i sekcji sportowych AZS, na których rozwiniesz swoje umiejętności i uzyskasz wiedzę z wielu nowych tematów. Studia realizują także programy wymiany międzynarodowej i umożliwiają studentom poznanie innych kultur i języków.

 

W programie studiów na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Fizyka i Biomechanika
 • Trening ogólnorozwojowy i fitness
 • Metodyka atletyki terenowej
 • Jeździectwo rekreacyjne
 • Pływanie użytkowe
 • Pedagogika z elementami pedagogiki specjalnej
 • Psychologia
 • Biologia i Ekologia
 • Jeździectwo sportowe i woltyżerka
 • Metodyka wychowania fizycznego
 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • przygotowanie pedagogiczne
 • wiedza z zakresu ekonomii i biologii
 • umiejętności z zakresu prowadzenia treningu personalnego
 • doskonalenia własnych umiejętności sportowych
 • znajomość wielu dziedzin sportowych ( jeździectwo, pływanie sportowe, żeglarstwo, woltyżerka inne)

Jak wyglądają studia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana obecnie jest dostępny tylko w trybie studiów stacjonarnych, co z w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Z tego względu będzie to idealna opcja kształcenia dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienną obecność na uczelni oraz pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia te realizują program z zakresu nauk o zdrowiu, nauk biologicznych i przyrodniczych, dzięki czemu po ich ukończeniu otrzymasz wszechstronne wykształcenie i przygotowanie zawodowe.

 

2. Program studiów i przedmioty

W siatce zajęć na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi:

 

 • biologia i ekologia
 • pływanie użytkowe
 • trening ogólnorozwojowy i fitness
 • metodyka atletyki terenowej

 

Jako student będziesz miał także okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu biologii i geografii. W czasie studiów duży nacisk będzie kładziony na rozwijanie przygotowania pedagogicznego i dydaktycznego. Program kształcenia zakłada również realziacje obowiązkowych praktyk, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana mają w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu będziesz miał okazję wykształcić szereg istotnych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, skupisz się na rozwijaniu swojej aktywności fizycznej. Jako student nauczysz się:

 • jeździectwa rekreacyjnego i sportowego
 • żeglarstwa
 • wspinaczki
 • pływania sportowego
 • ratownictwa wodnego

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jak głosi słynna sentencja „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W dobie kiedy aktywność fizyczna zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu niemal każdego człowieka, zyskuje ona na popularności. Ludzie w każdym wieku, coraz chętniej uprawiają różne formy sportu, który wpływa na ich lepsze samopoczucie i zdrowie.

Tak duże zainteresowanie aktywnością fizyczną sprawiło, że wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie treningu personalnego i szeroko rozumianej kultury fizycznej. Jako odpowiedź na potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstały studia, które przygotowują do tego typu pracy.

Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana to niezwykle innowacyjny i przyszłościowy kierunek, który oferuje swoim studentom wiele godzin praktycznych zajęć podczas których mogą doskonalić swoje umiejętności sportowe i pedagogiczne, których wysoki poziom umożliwi im zdobycie dobrze płatnej i ciekawej pracy. Jeżeli więc jesteś osobą, która nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej, a dodatkowo chcesz dzielić się swoją pasją z innymi to te studia są właśnie dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować aktywność fizyczną i agroturystykę kwalifikowaną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana będziesz miał kompleksową wiedzę pedagogiczną oraz umiejętności związane z kilkoma dziedzinami sportowymi. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach związanych z aktywnością i kultura fizyczną. Będziesz miał wszelkie kompetencje do rozpoczęcia pracy w ośrodkach sportu i rekreacji oraz w instytucjach samorządowych.

Idealnie sprawdzisz się także na stanowisku specjalisty od organizowania zajęć związanych z aktywnością sportową. Dzięki przygotowywaniu pedagogiczno-psychologicznemu zyskasz możliwość pracy w oświacie oraz jako opiekun na obozach i koloniach sportowych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich i podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

 

 • kluby sportowe
 • ośrodki sportu i rekreacji
 • kluby jeździeckie
 • oświata
 • wychowawca na obozach sportowych
 • organizacje non-profit
 • instytucje samorządu gminnego/miejskiego
 • specjalista od organizowania kultury fizycznej

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I AGROTURYSTYKA KWALIFIKOWANA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
 • Kampus SGGW, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ7Uo9z5gyGUcRIDBkBgu0pYo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/54566-sggw-kierunki.jpg Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie