ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

Dodaj do ulubionych

ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ studia - kierunek studiów

Studia na kierunku animacja pamięci społecznej to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Animacja pamięci społecznej to szczególny kierunek o charakterze uzupełniającym, który dedykowany jest historykom, dziennikarzom, literaturoznawcom, pedagogom czy filozofom. W trakcie kształcenia wyższego poszerzą oni swoją wiedzę historyczną i nauczą się, jak wykorzystywać jej potencjał w domenie publicznej. Studia nauczą więc, jak efektywnie popularyzować wiedzę historyczną i opowiadać o niej różnym grupom społecznym.

Po zakończeniu kształcenia wyższego na tym kierunku można rozwijać się zawodowo w różnorodnych instytucjach kultury – muzeach czy galeriach sztuki i tam zajmować się prowadzeniem działalności edukacyjnej poprzez organizację rozwijających spotkań czy prelekcji i wykładów. Ciekawą drogą rozwoju będzie również praca w sektorze turystyczno-rekreacyjnym.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku animacja pamięci społecznej musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku animacja pamięci społecznej

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ:

   Czego nauczysz się na kierunku animacja pamięci społecznej?
   Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin nauk humanistycznych. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru pedagogiki, nauk społecznych i literaturoznawstwa. Jednak największy nacisk będzie kładziony na naukę historii, która w toku studiów jest przedmiotem wiodącym.
   Program kursu zakłada szkolenie pedagogiczno-psychologiczne, które umożliwi Ci na przekazywanie wiedzy innym ludziom. Co więcej, zapoznasz się z rynkiem nowoczesnych technologii i nowych mediów oraz dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać je podczas pracy zawodowej. Jest to prężnie rozwijająca się dyscyplina i w dzisiejszych czasach jej znajomość jest konieczna, aby skutecznie i efektywnie zajmować się popularyzowaniem i upowszechnianiem wiedzy.

   Znajomość teorii będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie instytucji. Przez okres czterech tygodni rozwiniesz swoje pasje i kompetencje oraz zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentują w twojej karierze zawodowej. Dodatkowo, rozwiniesz swoje kompetencje językowe na lektoracie z wybranego języka obcego.

    

   Absolwent powinien posiadać:

   • wiedzę z zakresu historii
   • wiedzę pedagogiczna
   • wiedzę z zakresu innych nauk humanistycznych
   • znajomość języka obcego na poziomie B2
   • znajomość najnowszych technologii informatycznych
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

   Jak wyglądają studia na kierunku animacja pamięci społecznej?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Program nauczania na kierunku animacja pamięci społecznej będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami społecznymi, historycznymi i humanistycznymi, dzięki czemu otrzymasz wszechstronne wykształcenie z obszaru powyższych dyscyplin.

    

   Studia na kierunku animacja pamięci społecznej możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia II stopnia (magisterskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Powyższe studia można realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci, którzy aplikują na kierunek animacja pamięci społecznej będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty rozwijających zajęć i wykładów, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

    

   • dziedziny historii publicznej
   • teorie pamięci społecznej
   • mity i stereotypy w historii
   • historia życia codziennego

    

   W czasie studiów, skupisz się przede wszystkim na rozwijaniu swojej wiedzy historycznej, od czasów starożytnych aż do współczesności. Ponadto, dowiesz się więcej na temat dawnej polskiej, jak i międzynarodowej polityki oraz gospodarki.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunek animacja pamięci społecznej wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. W czasie warsztatów nauczysz się zarządzania archiwami społecznymi i zasobami historii cyfrowej.

   Co więcej, dowiesz się w jaki sposób gromadzić i popularyzować wiedzę historyczną w przestrzeni publicznej. W tym celu rozwiniesz także kompetencje z obszaru dydaktyki i pedagogiki. Integralną część studiów będą stanowić praktyki dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Od zawsze interesowała Cię historia i dzieje twojego kraju i regionu? Chciałbyś dzielić się swoją pasją z innymi oraz zająć się promowaniem wiedzy historycznej za pomocą nowych mediów lub innych nośników informacji? Nic prostszego! Wystarczy, że zdecydujesz się podjąć studia na kierunku animacja pamięci społecznej.Te humanistyczne studia skierowane są do wszystkich tych, którzy w przyszłości chcieliby zająć się sferą historii publicznej oraz wszystkich aspektów z nią związanych.
   Ich interdyscyplinarny charakter sprawi, że zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu wielu dziedzin naukowych i pogłębisz swoje zainteresowania i zyskasz praktyczne kompetencje, które są niezbędne do podjęcia ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Jeżeli więc ten opis idealnie oddaje twoje potrzeby to powinieneś wybrać ten kierunek!
    

   5. Gdzie studiować animację pamięci społecznej

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek animacja pamięci społecznej:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku animacja pamięci społecznej 2 lata (studia II stopnia).

   Kierunek animacja pamięci społecznej można realizować tylko na drugim stopniu. W tym przypadku na naukę poświęcisz dwa lata. Czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku animacja pamięci społecznej na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ:

   Jaka praca po tym kierunku?
   Po ukończeniu studiów na kierunku animacja pamięci społecznej będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu wielu dziedzin humanistycznych. Zdobyte kwalifikacje z obszaru nauk społecznych, historii czy literaturoznawstwa umożliwią Ci podjęcie pracy w licznych instytucjach i przedsiębiorstwach, zajmujących się szeoko rozumianą historią i kulturą.
   Z powodzeniem znajdziesz zatrudniuenie w branży kulturalnej. Dzięki uzyskanym kompetencjom zyskasz szansę zatrudnienia w muzeach, galeriach sztuki czy bibliotekach.Szkolenie pedagogiczno-psychologiczne sprawi, że idealnie odnadziesz się na stanowisku nauczyciela lub animatora. Jako absolwent, będziesz miał umiejętności z zakresu działań oscylujących wokół archiwizacji i przechowywania dokumentów, co umożliwi Ci znalezienie pracy w archiwach prywatnych i społecznych oraz jako specjalista do spraw zarządzania archiwami cyfrowymi.
   Ponadto, zatrudnią Cię specjalistyczne wydawnictwa i redakcje czasopism. Znajomość języka na poziomie B2 otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej, także poza granicami kraju. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i zdobywać dalsze wykształcenie.
    
   Absolwent kierunku znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • instytucjach kulturalnych
   • mediach
   • bibliotekach
   • muzeach
   • galeriach sztuki
   • nauczyciel
   • animator
   • wydawnictwach
   • redakcjach czasopism
   • instytucjach promujące wiedzę historyczną
   • archiwach
   • branży turystycznej

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANIMACJA PAMIĘCI SPOŁECZNEJ

   Komentarze (0)