MENEDŻERSKO - PRAWNY

MENEDŻERSKO - PRAWNY

Dodaj do ulubionych

MENEDŻERSKO - PRAWNY studia-kierunek studiów

Studia na kierunku menadżersko - prawnym to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku menedżersko - prawny
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności menedżersko - prawny możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | menedżersko - prawny - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia menadżersko - prawne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku menadżersko - prawnym: marketing internetowy i e-commerce, menedżer bezpieczeństwa wewnętrznego, menedżer w administracji publicznej, menedżer w służbie zdrowia, prawo dla menedżera, psychologia dla menedżera.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku menedżersko-prawnego musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MENEDŻERSKO - PRAWNY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

MENEDŻERSKO - PRAWNY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Menedżersko - prawny studia niestacjonarne

Menedżersko - prawny studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Menedżersko - prawny studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku menedżersko - prawny

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MENEDŻERSKO-PRAWNY:

Czego nauczysz się kierunku menedżersko-prawny?
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin naukowych. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru zarządzania, jak i tych oscylujących wokół kwestii prawnych.
Zapoznasz się z meandrami prawa gospodarczego, cywilnego i administracyjnego i nauczysz się wykorzystywać regulacje i przepisy prawne w swojej pracy zawodowej.
Ponadto, rozwiniesz swoje zdolności menedżerskie i zyskasz umiejętności z zakresu tworzenia biznesplanu i kierowania przedsiębiorstwem. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych.
Zadecydujesz pomiędzy: menedżerem bezpieczeństwa wewnętrznego, menedżerem HR, menedżerem BHP, menedżerem logistyki, menedżerem sprzedaży, marketingu i PR, menedżerem turystyki zdrowotnej, menedżerem w służbie zdrowia, menedżerem w turystyce i hotelarstwie, trenerem biznesu, psychologią dla menedżera oraz prawem dla menedżera.
Ta niezwykle bogata oferta kształcenia sprawi, że będziesz mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz zdobędziesz wszechstronne wykształceniePodczas nauki będziesz miał okazję zdobyć prestiżowe certyfikaty, między innymi IPMA, International Project Management Association, które otworzą Ci drzwi do międzynarodowej kariery.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
 • znajomość prawa gospodarczego
 • znajomość prawa administracyjnego
 • znajomość prawa cywilnego
 • umiejętność tworzenia biznes planu
 • umiejętność zarządzania przedsiębiorstwem
 • znajomość zasad marketingu
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku menedżersko-prawnym?

 

1. Tryb i typ studiów

Kierunek menedżersko – prawny możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast na studiach zaocznych w wybrane weekendy semestru. Jeżeli zdecydujesz się na studia niestacjonarne, będziesz zobowiązany do zapłaty czesnego, którego wysokość zostanie ustalona przez władze konkretnej uczelni.

 

Studia na kierunku menadżersko - prawnym możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Dzięki innowacyjnemu i interdyscyplinarnemu programowi nauczania, studenci będą mieli okazję rozwinąć wiedzę z obszaru nauk prawnych, społecznych, ekonomicznych oraz biznesowych.

W trakcie studiów rozwiniesz umiejętności z obszaru zarządzania różnymi aspektami funkcjonowania biznesu oraz zyskasz kwalifikacje niezbędne do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich. Co więcej, nauczysz się zasad tworzenia profesjonalnego biznes planu oraz stosowania regulacji prawnych w praktyce.

 

3. Dla kogo ten kierunek

W dobie rozwoju gospodarczego i powstawania nowych przedsiębiorstw wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zarządzania oraz znajomości regulacji prawnych.
Nic więc dziwnego, że studia związane z tą tematyką od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać perspektywiczne wykształcenie i szansę na ciekawą pracę.
Jednak często pracodawcy wymagają od kandydatów zarówno umiejętności menadżerskich, jak i kompetencji prawniczych. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał innowacyjny kierunek menedżersko-prawny, który łączy w sobie kilka dyscyplin naukowych i umożliwia zdobycie wszechstronnego wykształcenia.
Jeżeli więc jesteś osobą o rozległych zainteresowaniach, a dodatkowo masz duże zdolności przywódcze to studia menadżersko-prawne będą dla ciebie idealne. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w programie nauczania znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne. Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
Jako student będziesz miał możliwość zdobycia specjalistycznych certyfikatów oraz pogłębienia swoich zdolności językowych, co otworzy Ci drzwi do międzynarodowej karieryWiedzę i kwalifikacje zdobyte w czasie studiów wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wyznaczonych do tego miejscu pracy.
 
4. Gdzie studiować kierunek menadżersko - prawny

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek menadżersko - prawny:

Ile trwają studia?

Studia na kierunku menadżersko - prawnym trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia wyższe można podzielić na studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Studia drugiego stopnia na kierunku menedżersko-prawnym trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po ich ukończeniu uzyskasz tytuł magistra. Absolwenci studiów magisterskich mogą kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub rozpocząć karierę zawodową.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MENEDŻERSKO-PRAWNY:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku menedżersko-prawny zyskasz wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania i znajomości różnych aspektów prawa.
Uzyskane kwalifikacje i umiejętności sprawią, że z powodzeniem znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę. Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku idealnie sprawdzisz się na stanowiskach menedżerskich i kierowniczych.
Ponadto możesz podjąć zatrudnienie w działach marketingu, reklamy i public relations lub jako pracownik BHP i HR.
Znajomość regulacji prawnych sprawi, że będziesz miał szansę związać swoją przyszłość zawodową z działami prawnymi oraz urzędami administracji publicznej.
W zależności od ukończonej specjalizacji możesz pracować w zawodzie spedytora, koordynatora, przedstawiciela czy konsultanta biznesowego. Równie ciekawym rozwiązaniem jest założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
 
Absolwent kierunku menadżersko - prawnym znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • dział reklamy i PR
 • dział HR
 • specjalista BHP
 • stanowiska kierownicze i menedżerskie
 • działy prawne
 • administracja publiczna
 • firmy sektora bezpieczeństwa
 • spedytor
 • koordynator działów zaopatrzenia
 • konsultant biznesowy
 • własna działalność gospodarcza

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MENEDŻERSKO - PRAWNY

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie