MARKETING I LOGISTYKA

MARKETING I LOGISTYKA

Dodaj do ulubionych

MARKETING I LOGISTYKA studia-kierunek studiów

Studia na kierunku marketing i logistyka to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku marketing i logistyka
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku marketing i logistyka rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | marketing i logistyka - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności marketing i logistyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie niestacjonarnym | marketing i logistyka - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku marketing i logistyka musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MARKETING I LOGISTYKA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Marketing i logistyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

MARKETING I LOGISTYKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Marketing i logistyka studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Marketing i logistyka studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku marketing i logistyka

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MARKETING I LOGISTYKA:

Czego nauczysz się na kierunku marketing i logistyka?

Ze względu na złożony charakter studiów i ich duża interdyscyplinarność będziesz miał szansę zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu kilku dziedzin związanych z zarządzaniem, marketingiem i logistyką. Jako student będziesz uczęszczał na liczne wykłady i zajęcia, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje z obszaru zarządzania biznesem oraz innymi organizacjami handlowymi, usługowymi i produkcyjnymi.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat ekonomii, finansów i socjologii. Co więcej, będziesz miał możliwość korzystania z najnowszych technologi i oprogramowań informatycznych, które usprawnią i ułatwią twoją pracę. Nauczysz się także podstaw przedsiębiorczości oraz odpowiedniej komunikacji z klientami biznesowymi.

W ofercie kształcenia przewidziano także zajęcia oscylujące wokół nauk logistycznych, na których skupisz się na projektowaniu i nadzorowaniu procesów produkcyjnych. Dodatkowo, będziesz miał szansę rozwinąć swoje kompetencje językowe, dzięki czemu zyskasz możliwość zrobienia międzynarodowej kariery.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • umiejętność zarządzania działalnością biznesową
 • umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi
 • znajomość nowoczesnego oprogramowania informatycznego
 • wiedza z zakresu ekonomii i finansów
 • wiedza z zakresu socjologii
 • wiedza psychologiczna
 • umiejętności komunikacyjne
 • umiejętność nadzorowania i projektowania procesów logistycznych
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku marketing i logistyka?

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku marketing i logistyka można realizować tylko w trybie niestacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru, a nauka będzie odpłatna.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych oraz nauk o zarządzaniu.

 

Studia na kierunku marketing i logistyka możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku marketing i logistyka będziesz mógł rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu, zarządzania oraz biznesu. Ponadto poznasz specyfikę branży TSL. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Statystyka matematyczna z elementami symulacji finansowych
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Informatyczne systemy zarządzania
 • Elementy polityki społecznej

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek marketing i logistyka, wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie studiów nauczysz się technik zarządzania procesem produkcyjnym orz transportowym.

Ponadto poznasz nowoczesne techniki marketingowe i sprzedażowe. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób dokonywać analizy finansowej oraz oceny rynku. Dodatkowo zdobędziesz niezwykle istotne kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji, negocjacji czy pracy zespołowej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dobie rozwoju gospodarki i powstawania nowych przedsiębiorstw, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się nadzorowaniem procesu produkcji i dystrybucji oraz zarządzaniem biznesem i kadrą pracowniczą. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że studia związane z tymi dziedzinami wiedzy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów.

Jednak pracodawcy często oczekują od kandydatów umiejętności i kompetencji zarówno z obszaru logistyki, jak i marketingu. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek, marketing i logistyka.

Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zainteresowaniach i chciałbyś rozwijać się na kilku polach jednocześnie, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na kierunku marketing i logistyka.

 

5. Gdzie studiować marketing i logistykę

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek marketing i logistyka:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku marketing i logistyka trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku marketing i logistyka będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MARKETING I LOGISTYKA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku marketing i logistyka będziesz miał wszechstronne wykształcenie i zyskasz gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi oraz nadzorowania procesów logistycznych.

Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe umożliwią Ci znalezienie interesującej i perspektywicznej pracy. Jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie w działach marketingu i reklamy oraz public relations.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych. Równie ciekawym i przyszłościowym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości ze stanowiskami kierowniczymi i menadżerskimi.

Co więcej, będziesz mógł rozpocząć karierę na arenie międzynarodowej. Będziesz miał także wszelkie kwalifikacje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz także kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukowo-badawczą.

 

Absolwent kierunku marketing i logistyka znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • przedsiębiorstwa usługowe
 • przedsiębiorstwa handlowe
 • działy marketingu
 • działy reklamy i public relations
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • międzynarodowe firmy i korporacje

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MARKETING I LOGISTYKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu