PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

Dodaj do ulubionych

PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Przewodnictwo i pilotaż turystyczny to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności przewodnictwo i pilotaż turystyczny możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | przewodnictwo i pilotaż turystyczny - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku administracja najczęściej przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Przewodnictwo i pilotaż turystyczny stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Przewodnictwo i pilotaż turystyczny studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Przewodnictwo i pilotaż turystyczny studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY:

Czego nauczysz się na kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny?

Ze względu na unikatowy i niezwykle złożony charakter studiów, będziesz miał okazję nauczyć się wielu nowych rzeczy oraz ugruntować swoją wiedzę zdobytą w ciągu poprzednich lat nauki.

W ofercie kształcenia znajduje się wiele interesujących i różnorodnych tematycznie wykładów i warsztatów, dzięki którym zyskasz cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

Jako student będziesz mógł poznać specyfikę zawodu przewodnika turystycznego i pilota wycieczek oraz zostaniesz kompleksowo przygotowany do jego wykonywania.

Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru historii, architektury, sztuki oraz kultury, aby jak najlepiej odnaleźć się w tej niezwykle ciekawej pracy.

Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz kompetencje praktyczne, dzięki którym będziesz mógł zająć się organizacją imprez turystycznych oraz zarządzać rozwojem i funkcjonowaniem biur podróży i innych instytucji związanych z tego typu branżą.

Co więcej, rozwiniesz swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego i tym samym zwiększysz swoje szansę na międzynarodową karierę.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • wiedza geograficzna
 • wiedza historyczna
 • wiedza kulturowa
 • znajomość języka obcego
 • znajomość podstaw zarządzania
 • umiejętność organizacji imprez turystycznych
 • znajomość podstaw psychologii
 • znajomość polskiej i światowej architektury i sztuki
 • wiedza prawnicza

Jak wyglądają studia na kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny?

 

1. Typ i tryb studiów

Przewodnictwo i pilotaż turystyczny to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.

 

Studia na kierunku Przewodnictwo i pilotaż turystyczny możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania na powyższych studiach będzie bezpośrednio związany z zagadnieniami z obszaru turystyki, spotu oraz nauk geograficznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny będziesz miał okazję zdobyć kompeksową wiedzę z zakresu nauk historycznych, kulturoznawczych czy geograficznych. Studenci dowiedzą się także więcej na temat zarządzania i marketingu w branży turystycznej. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z tym obszarem tematycznym, między innymi takich jak:

 • Kartografia turystyczna
 • Obszary chronione w turystyce
 • Europejskie dziedzictwo kulturowe
 • Turystyka obiektów przemysłowych i technicznych

 

3. Nabywane umiejętności

W ramach licznych warsztatów realizowanych na powyższym kierunku, zdobędziesz szereg umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się podstaw przewodnictwa oraz pilotażu wycieczek krajowych i zagranicznych.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób przygotować profesjonalny przewodnik turystyczny. Studenci rozwiną także kompetencje z zakresu zarządzania biurem podróży i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jak głosi, stara i bardzo znana złota myśl , podróże kształcą. Nie sposób się z tym nie zgodzić! Każda wyprawa wiąże się ze zdobywaniem nowego doświadczenia i wiedzy, a do tego sprawia dużo przyjemności. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubiłaby odkrywać pięknych miejsc, podziwiać zapierających dech w piersiach krajobrazów czy poznawać innych kultur.

Jeżeli więc, podróże to twoja największa pasja z którą chciałbyś związać przyszłość zawodową, to zapewne ucieszyszy Cię fakt, że powstały studia, które Ci tu umożliwią! Przewodnictwo i pilotaż turystyczny to unikatowy i niezwykle interesujący kierunek, którego celem jest wykształcenie profesjonalnych przewodników i pilotów turystycznych o bogatej wiedzy i dużym zaangażowaniu zawodowym.

 

5. Gdzie studiować Przewodnictwo i pilotaż turystyczny

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Przewodnictwo i pilotaż turystyczny:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Przewodnictwo i pilotaż turystyczny trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku przewodnictwo i pilotaż turystyczny można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle unikatowego i interesującego kierunku będziesz miał wszechstronne wykształcenie z obszaru różnorodnych dziedzin bezpośrednio związanych z branżą turystyczną. Uzyskana wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę.

Po ukończeniu kursu, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zawodu przewodnika turystycznego i pilota polskich oraz zagranicznych wycieczek.

Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z biurami podróży, w których będziesz mógł pełnić funkcję kierownika lub menadżera.

Idealnie sprawdzisz się także na stanowisku organizatora wycieczek oraz tematycznych imprez kulturalnych. Jako specjalista znajdziesz pracę we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach związanych z turystyką.

Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zyskasz nowe perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku Przewodnictwo i pilotaż turystyczny znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • biura podróży
 • stanowiska menadżerskie i kierownicze
 • pilot wycieczek
 • przewodnik turystyczny
 • instytucje kulturalne
 • rezydent biura podróży
 • organizator wycieczek
 • biura informacji turystycznej
 • placówki muzealne

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEWODNICTWO I PILOTAŻ TURYSTYCZNY

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
 • Kampus SGGW, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ7Uo9z5gyGUcRIDBkBgu0pYo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/54566-sggw-kierunki.jpg Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie