1. Tryb i typ studiów
Studia na kierunku Zarządzanie w turystyce i sporcie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku zarządzanie w turystyce i sporcie: ochrona własności intelektualnej w gospodarce turystycznej i sporcie, prawo cywilne dla menedżerów, współczesne koncepcje zarządzania, makroekonomia dla menedżerów, statystyka w biznesie.
Kierunek Zarządzanie w turystyce i sporcie posiada zróżnicowany program, ponieważ można w nim odnaleźć zagadnienia związane z psychologią, ekonomią, czy marketingiem. Studenci uczestniczą w zajęciach, które dotyczą między innymi:
-
zarządzania produktem
-
psychologii i socjologii sportu i turystyki, rachunkowości zarządczej
-
zarządzania przedsiębiorstwem
Istotne jest również zwrócenie uwagi na problemy związane z finansowaniem organizacji turystycznych i sportowych, zarządzaniem obiektami sportowymi, szeroką pojętą kulturą sportową, czy znaczeniem turystyki w gospodarce narodowej.
3. Nabywane umiejętności
Zarządzanie w turystyce i sporcie jest kierunkiem dla tych, którzy chcieliby odnaleźć swoje miejsce w sektorze usług turystycznych i sektorze usług sportowych, które każdego roku zyskują na znaczeniu.
Co ważne, potrzebują one specjalistów o szerszej wiedzy i liczniejszych umiejętnościach, ponieważ nie zaspokajają wyłącznie potrzeb wypoczynkowych i rekreacyjnych. Zarządzanie w turystyce i sporcie zakłada pozyskanie uniwersalnej wiedzy z zakresu nauk o zarządzaniu oraz zaznajomienie się z tymi elementami, które można wykorzystać w sferze sportu i turystyki.
Kształcenie na kierunku Zarządzanie w turystyce i sporcie dostarcza umiejętności i kompetencji, które można wykorzystać w różnych obszarach zawodowych, od klubu sportowego, poprzez biuro turystyczne, na firmach doradczych kończąc.
Pomimo tego, że przestrzeń kształcenia, jak i późniejsza przestrzeń zawodowa wydaje się dość szeroka, to kierunek nie widnieje bardzo często w ofertach edukacyjnych. Bywa tak, że stanowi tylko specjalność w ramach Zarządzania albo dziedzinę studiów podyplomowych.
4. Dla kogo ten kierunek
We współczesnym świecie można zauważyć tendencje powiązaną kultem ciała oraz zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób decyduje się na zakup karnetu na siłownie czy zastosowanie zdrowych nawyków żywieniowych, co ostatecznie dobrze wpływa na ich codzienne funkcjonowanie.
Wprost proporcjonalnie do wzrostu zainteresowania sportem i turystyką, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów orientujących się w tej dziedzinie, którzy podejmowaliby działania mające na celu promocję tego typu aktywności.
Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle interesujący i perspektywiczny kierunek, zarządzanie w turystyce i sporcie. Jego program skierowany jest do osób o szerokich, wielopłaszczyznowych zainteresowaniach oraz zdolnościach menadżerskich, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z szeroko pojętą turystyką i sportem.
5. Gdzie studiować Zarządzanie w turystyce i sporcie
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie w turystyce i sporcie: