ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw rozpocznie się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie niestacjonarnym | zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego i nowatorskiego kierunku, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

UCZELNIE, GDZIE ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet WSB Merito w Chorzowie

Uniwersytet WSB Merito w Chorzowie

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lub 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw studia niestacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW :

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw?

Program tych niezwykle innowacyjnych i przyszłościowych studiów jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego, zarówno polskiego, jak i międzynarodowego rynku pracy.

Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące i rozwijające zajęcia i warsztaty praktyczne, na których ugruntujesz swoją dotychczasową wiedzę oraz wzbogacisz ją o wiele nowych, istotnych w branży logistycznej, elementów.

Przede wszystkim, dowiesz się więcej na temat różnorodnych strategi zarządzania biznesem oraz zasobami ludzkimi, a także logistyką i całym procesem dystrybucyjnym.

W trakcie kursu nauczysz się jak w najbardziej efektywny sposób zarządzać procesami logistycznymi i zaznajomisz się z metodami wykorzystywanymi w analizie rynku.

Ponadto, będziesz miał możliwość korzystania z najnowszych technologii oraz programów informatycznych na co dzień wykorzystywanych w branży logistycznej, które z pewnością usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną i skuteczną.

Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także umiejętności praktyczne, szczególnie podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość różnych strategi zarządzania
 • znajomość modeli i strategii logistycznych
 • umiejętność projektowania i zarządzania procesami dystrybucji
 • znajomość najnowszych programów informatycznych
 • wiedza z zakresu ekonomii
 • znajomość podstaw rachunkowości i finansów
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

 

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw to propozycja dla tych, którzy chcą dokładnie poznać zasady nowoczesnego zarządzania logistyką w organizacji. Kierunek opiera się na zagadnieniach dotyczących logistyki oraz procesów biznesowych, czyli połączeniu najważniejszych obszarów wiedzy dla branży TSL.

Studiowanie Zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw można podzielić na poznawanie zagadnień uniwersalnych, fundamentalnych dla zarządzania oraz zagadnień ściśle związanych z logistyką i funkcjonowaniem przedsiębiorstw w jej obszarze. 

Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw jest kierunkiem o dość szerokim programie kształcenia. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi zarządzania strategicznego, ekonomii menedżerskiej, zarządzania międzynarodowego, czy zarządzania marketingowego.

Po uzyskaniu solidnych podstaw z zakresu zarządzania, przechodzą do specjalistycznych tematów, czyli poznają modele i strategie zarządzania przepływami w łańcuchu dostaw, zasady planowania popytu i zarządzania zapasami, zarządzanie transportem, rachunek kosztów, czy zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem w łańcuchu dostaw. 

Kierunek Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw zazwyczaj prowadzony jest tylko w trybie niestacjonarnym. Czy istnieją jakieś różnice pomiędzy nimi? W obszarze merytorycznym nie zachodzą żadne różnice, ponieważ kształcenie poprowadzić ma do osiągnięcia tych samych celów i założeń. Różnica tkwi jedynie w formie odbywania zajęć.

 

3. Dla kogo ten kierunek

Logistyka, to wedle ogólnie przyjętej definicji proces planowania, realizowania i nadzorowania przepływu surowców i materiałów. Dyscyplina ta wymaga dużego zaangażowania oraz wszechstronnej wiedzy z zakresu kilku dziedzin wiedzy, bezpośrednio skupionych wokół tej branży.

Jednak mimo dużego nakładu pracy, jaki należy włożyć w działalność logistyczną, na rynku pracy jest dużo ofert skierowanych do ludzi z tego typu wykształceniem.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby, powstał niezwykle nowatorski, interesujący i zarazem perspektywiczny kierunek, zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw, którego program skierowany jest do osób ambitnych z predyspozycjami do roli lidera.

Jeżeli więc ten opis idealnie do ciebie pasuje, a dodatkowo zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego i przyszłościowego wykształcenia, to wybierz studia na tym kierunku?

 

4. Gdzie studiować Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw:

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw

Studia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw trwają 2 lata (studia II stopnia).

Aby odnaleźć odpowiednią ofertę kształcenia na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw należy przejrzeć katalogi dydaktyczne uczelni, ponieważ każda z nich może proponować inną formułę nauki. Niektóre uczelnie realizują kierunek tylko na studiach magisterskich, trwających 2 lata. Czas trwania naszych studiów uzależniony jest od wyboru konkretnej szkoły wyższej.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW :

Jaka praca po tym kierunku?

Po zakończeniu studiów na tym niezwykle innowacyjnym i interesującym kierunku będziesz posiadał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania, logistyki i innych , istotnych aspektów związanych z tą branżą.

Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach handlowych, firmach transportowych czy w centrach dystrybucyjnych i magazynowych.

Ponadto, znajdziesz zatrudnienie jako operator logistyczny lub spedytor międzynarodowy. Co więcej, będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje i kompetencje potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Jako że branża logistyczna jest niezwykle popularna na całym świecie, z powodzeniem rozpoczniesz karierę międzynarodową. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

 

Absolwent kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchem dostaw znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • operator logistyczny
 • spedytor międzynarodowy
 • przedsiębiorstwa handlowe
 • przedsiębiorstwa produkcyjne
 • firmy transportowe
 • instytucje publiczne
 • sektor logistyczny
 • firmy i korporacje międzynarodowe

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia