ANALITYKA I KREATYWNOŚĆ SPOŁECZNA

ANALITYKA I KREATYWNOŚĆ SPOŁECZNA

Studia na kierunku analityka i kreatywność społeczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Analityka i kreatywność społeczna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku analityka i kreatywność społeczna

ANALITYKA I KREATYWNOŚĆ SPOŁECZNA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku analityka i kreatywność społeczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku analityka i kreatywność społeczna
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku analityka i kreatywność społeczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | analityka i kreatywność społeczna - uczelnie >

Opis kierunku

Dziś w biznesie coraz większą rolę odgrywa wiedza, jak w kreatywny sposób wykorzystywać sprawdzone rozwiązania, by przynosiły jeszcze lepsze efekty. Studia na kierunku analityka i kreatywność społeczna pomogą zdobyć wszechstronne kompetencje właśnie z tego obszaru. Interdyscyplinarny charakter kierunku pozwala poznać zagadnienia zbieżne z psychologią, socjologią czy nawet naukami ekonomicznymi.

 

Specjalności

Współczesne studia z analityki i kreatywności społecznej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku analityka i kreatywność społeczna: coaching i procesy doradcze, diagnozy i konsulting społeczny.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku analityka i kreatywność społeczna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: dowolny przedmiot, język obcy, język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

To studia stworzone z myślą o humanistach z głowami pełnymi pomysłów, którzy chcieliby rozwijać się w przyszłości w działach HR oraz PR. Czekać na nich będą agencje marketingowe oraz reklamowe, redakcje czasopism czy serwisy internetowe wykorzystujące wciąż nowe rozwiązania mające na celu lepszą i bardziej skuteczną promocję działalności.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego prestiżowego i interesującego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, geografii, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

ANALITYKA I KREATYWNOŚĆ SPOŁECZNA - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ANALITYKA I KREATYWNOŚĆ SPOŁECZNA:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku analityka i kreatywność społeczna?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i zarazem interesującego kierunku będziesz miał szansę rozwinąć się na kilku polach oraz zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. W programie studiów przewidziano wiele ciekawych zajęć i warsztatów, dzięki którym zyskasz cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe.

Podczas kursu rozwiniesz swoją wiedzę z obszaru socjologii, psychologii czy ekonomii. Ponadto, zapoznasz się z bogatym dorobkiem retoryki i estetyki i nauczysz się w jaki sposób wykorzystywać ich prawidła podczas swojej codziennej pracy zawodowej. Oprócz wiedzy kierunkowej, wykształcisz także swoje umiejętności miękkie, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji komunikacyjnych i negocjacyjnych, które są szczególnie istotne podczas pracy z ludźmi.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu i dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • socjologii

  • ekonomii

  • psychologii

  • znajomości zasad retoryki i estetyki

  • komunikacyji

  • negocjacji

  • znajomości języka obcego

  • znajomości specjalistycznej terminologii

Jak wyglądają studia na kierunku analityka i kreatywność społeczna?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek analityka i kreatywność społeczna można realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni.

 

Studia na kierunku analityka i kreatywność społeczna możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk społecznych i humanistycznych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tych obszarów tematycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku analityka i kreatywność społeczna będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć o tematyce społecznej. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 

  • podstawy komunikacji interpersonalnej
  • antropologia kulturowa
  • psychologia twórczości
  • rozwój człowieka dorosłego

 

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku analityka i kreatywność społeczna zdobędziesz także cenne umiejętności praktyczne oraz kwalifikacje zawodowe. Jako student nauczysz się analizowania zjawisk związanych z funkcjonowaniem człowieka w różnorodnych strukturach społecznych. Ponadto, wykształcisz kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji, negocjacji czy mediacji, które są niezwykle ważne w pracy z ludźmi. Dodatkowo, dowiesz się w jakiś sposób podejmować konkretne działania na rzecz promocji zdrowia i kultury fizycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Analityka i kreatywność społeczna to niezwykle nowoczesne i rozwijające studia będące nijako odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata i współczesnego rynku pracy. Ich program łączy w sobie wiedzę z zakresu kilku dyscyplina naukowych, oscylujących wokół dziedzin humanistycznych.

Jako że pogłębiona analiza zjawisk społecznych jest obecnie niezwykle popularna i potrzebna, to nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy doskonale orientowaliby się w naukach humanistycznych i potrafiliby wykorzystać swoją wiedzę w praktyce.

Jeżeli więc chciałbyś zdobyć gruntowne i wszechstronne wykształcenie oraz rozwijać się na kilku polach jednocześnie, to studia analityka i kreatywność społeczna będą dla ciebie idealnym wyborem!

 

5. Gdzie studiować analitykę i kreatywność społeczną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek analityka i kreatywność społeczna:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku analityka i kreatywność społeczna trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku analityka i kreatywność społeczna będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ANALITYKA I KREATYWNOŚĆ SPOŁECZNA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i prestiżowych studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę i wielopłaszczyznowe wykształcenie z obszaru nauk humanistycznych i społecznych. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że zyskasz szanse na atrakcyjną i rozwijającą pracę w wielu, różnorodnych i prężnie działających branżach. Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w zawodach powiązanych z dziedzinami socjologicznymi.

Przede wszystkim będziesz mógł podjąć pracę w ośrodkach badania opinii publicznej. Ponadto, możesz pracować w zawodzie coacha i prowadzić szkolenia z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z urzędami publicznymi czy biurami poselskimi.

Wszechstronna wiedza humanistyczna umożliwi Ci podjęcie pracy w mediach, redakcjach czasopism czy placówkach kulturalno-oświatowych. Znajomość języka obcego i popularność tej branży poza granicami naszego kraju sprawi, że zyskasz szanse na międzynarodową karierę. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich i zyskać nowe, cenne perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku analityka i kreatywność społeczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • ośrodkach badań opinii publicznej

  • mediach

  • redakcjach czasopism

  • firmach i korporacjach międzynarodowych

  • urzędach publicznych

  • biurach poselskich

  • coach

  • działach HR

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Analityka i kreatywność społeczna studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Analityka i kreatywność społeczna studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku analityka i kreatywność społeczna

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki psychologiczne i społeczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki psychologiczne i społeczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku ANALITYKA I KREATYWNOŚĆ SPOŁECZNA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • ul. Rzemieślnicza 5 , 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • ul. Akademicka 2, 21-500 Biała Podlaska https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Akademia+Wychowania+Fizycznego+Józefa+Piłsudskiego+w+Warszawie+Filia+w+Białej+Podlaskiej.,+Akademicka,+Biała+Podlaska,+Polska https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/8e85c-awf-biala-podlaska.jpg Filia AWF w Białej Podlaskiej
  • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  • ul. Bobrowiecka 9, , 00-728 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Bobrowiecka%209%2C%20Warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1d234-wumed-warszawa.jpg Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
  • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-5Nyng4JqkcR4WMpp5S_mNE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/880b7-akademia-morska-szczecin.jpg Politechnika Morska w Szczecinie

Komentarze (0)