SYSTEMY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE

SYSTEMY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
        Typ uczelni
          Więcej filtrów
          Poziom studiów
            Forma studiów
              Czas trwania

                Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

                SYSTEMY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE studia – kierunek studiów

                Studia na kierunku Systemy i urządzenia przemysłowe to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

                Specjalności

                Współczesne studia z systemów i urządzeń przemysłowych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

                Popularne specjalności na kierunku systemy i urządzenia przemysłowe: aparatura przemysłowa, modelowanie komputerowe systemów i maszyn cieplnych.

                 

                Wymagania

                W procesie rekrutacji na studia na kierunku systemy i urządzenia przemysłowe najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka i astronomia, fizyka, matematyka, informatyka.

                *Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

                JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

                Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku systemy i urządzenia przemysłowe:

                • fizyka,
                • fizyka i astronomia,
                • matematyka,
                • informatyka.

                *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

                 

                SYSTEMY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE - zasady rekrutacji

                • Terminy rekrutacji

                • Czas trwania

                • Przedmioty maturalne

                • Limity

                • Progi

                WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU SYSTEMY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE:

                Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku systemy i urządzenia przemysłowe?

                Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny charakter studiów oraz ich bogaty program nauczania, zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Jako student będziesz poszerzał swoje wiadomości z obszaru nauk technicznych i ścisłych, których dogłębne poznanie jest niezbędne do pracy w tej branży.

                W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących i rozwijających zajęć i warsztatów praktycznych, na których dowiesz się więcej na temat budowy eksploatacji urządzeń przemysłowych.

                Nauczysz się także metod i technik projektowania nowoczesnych maszyn stosowanych w różnorodnych gałęziach gospodarki. W trakcie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych.

                Zadecydujesz pomiędzy aparaturą przemysłową, modelowaniem komputerowym systemów i maszyn cieplnych oraz systemami i urządzeniami cieplnymi. Siatka przedmiotów będzie się różnić w zależności od dokonanego przez ciebie wyboru.

                Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz specjalistyczne kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich lub stażu zawodowego, dzięki którym zyskasz cenne kwalifikacje i doświadczenie, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej karierze.

                 

                Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

                • znajomość budowy maszyn przemysłowych
                • znajomość języka obcego
                • znajomość specjalistycznej terminologii
                • umiejętność projektowania maszyn przemysłowych
                • znajomość nowoczesnych metod pomiarowych
                • wiedza ekologiczna
                • wiedza matematyczna
                • znajomość nowoczesnych technologii
                • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
                • umiejętności inżynierskie

                Jak wyglądają studia na kierunku systemy i urządzenia przemysłowe?

                 

                1. Typ i tryb studiów

                Kierunek systemy i urządzenia przemysłowe można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Studenci, którym zależy na połączeniu nauki z innymi aktywnościami powinni zdecydować się na studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

                Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych.

                 

                Studia na kierunku Systemy i urządzania przemysłowe możemy podzielić na:

                1. Poziom:

                 

                2. Forma:

                 

                Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

                Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

                Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

                 

                2. Program studiów i przedmioty

                Studenci kierunku systemy i urządzenia przemysłowe zdobędą wszechstronną wiedzę techniczną, ze szczególnym uwzględnieniem elektrotechniki, mechaniki czy automatyki. Program nauczania zakłada realizacje wielu ciekawych zajęć powiązanych z powyższą tematyką. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

                • Podstawy automatyzacji i robotyzacji
                • Źródła i systemy konwersji energii
                • Energetyka wodna i wiatrowa
                • Automatyka chłodnicza i klimatyzacyjna

                Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, których aktualna oferta znajduje się na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

                 

                3. Nabywane umiejętności

                Osoby, które aplikują na powyższy kierunek techniczny, wykształcą szereg cennych umiejętności praktycznych. W ramach licznych warsztatów nauczą się oni projektowania, budowy i eksploatacji nowoczesnych urządzeń przemysłowych, przy zastosowaniu narzędzi komputerowych.

                Studenci poznają także zasady obsługi profesjonalnej aparatury badawczej i przemysłowej, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje będą mogli wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędą niezwykle ważne doświadczenie zawodowe.

                 

                4. Dla kogo ten kierunek

                Jako że współcześnie można dostrzec tendencje rozwojową w niemal każdej dziedzinie nowoczesnego przemysłu, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na nowoczesne i funkcjonalne maszyny przemysłowe, które dodatkowo będą spełniać wymogi dotyczące ekologii i ochrony środowiska.

                Odpowiedzią na tego typu potrzeby i tendencje jest niezwykle nowatorski dopasowany do wymagań współczesnego rynku pracy kierunek, systemy i urządzenia przemysłowe.

                Program studiów skierowany jest do wszystkich pasjonatów nauk technicznych i ścisłych, które chciałyby wykorzystać swoje zainteresowania oraz talent podczas swojej przyszłej pracy zawodowej.

                Jeżeli więc marzysz o zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i szansy na zdobycie atrakcyjnej i stabilnej pracy, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten perspektywiczny kierunek!

                 

                5. Gdzie studiować Systemy i urządzania przemysłowe

                Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Systemy i urządzenia przemysłowe:

                 

                Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

                Studia na kierunku Systemy i urządzenia przemysłowe trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

                Studia pierwszego stopnia na kierunku systemy i urządzenia przemysłowe będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów i zakończą się nadaniem tytułu inżyniera. Osoby, które zdecydują się na wybór studiów drugiego stopnia, na naukę poświęcą półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.

                JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU SYSTEMY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE:

                Jaka praca po tym kierunku?

                Po ukończeniu studiów na kierunku systemy i urządzenia przemysłowe będziesz mógł pochwalić się wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru nauk technicznych i ścisłych. Uzyskane kompetencje związanie ze znajomością budowy i eksploatacji maszyn przemysłowych, sprawią że bez żadnego problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w pełni dopasowaną do twojego wykształcenia.

                Przede wszystkim idealnie odnajdziesz się w zawodzie projektanta nowoczesnych maszyn stosowanych w niemal każdej gałęzi gospodarki. Ponadto, możesz pracować w branży usługowej i produkcyjnej na stanowiskach technologa czy kierownika produkcji. Równie ciekawą opcją może być praca w firmach i organizacjach zajmujących się ochroną środowiska i ekologii.

                Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe. Co więcej, bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

                 

                Absolwent kierunku Systemy i urządzenia przemysłowe znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
                • branża spożywcza
                • przemysł maszynowy
                • przemysł energetyczny
                • przemysł mechaniczny
                • przemysł chemiczny
                • firmy związane z ochroną środowiska i ekologią
                • biotechnologia
                • budownictwo
                • projektant maszyn przemysłowych
                • konstruktor maszyn przemysłowych

                Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

                Filtrowanie
                Województwo
                  II stopnia

                  Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

                  Filtrowanie
                  Województwo
                    II stopnia

                    Miasta, które oferują studia na kierunku SYSTEMY I URZĄDZENIA PRZEMYSŁOWE

                    Teraz najważniejsze

                    matura 2024

                    zmiany na maturze 2024

                    arkusze maturalne

                    wyniki matur 2023

                    rekrutacja na studia

                    studia

                    kierunki studiów

                    studia podyplomowe

                     

                    Ciekawe

                     


                    gdzie studiować

                     

                     

                    Nadchodzące wydarzenia

                    • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
                    • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
                    • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
                    • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
                    • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski
                    • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

                    Komentarze (1)

                    Jaro odpowiedz

                    Ciekawe. wybiera się ktoś?