Dodaj do ulubionych

Psychologia medyczna studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Psychologia medyczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym).

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Aby zostać studentem psychologii medycznej powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych. Kandydaci muszą także pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów dokładne informacje znajdziesz na stronach uczelni.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   PSYCHOLOGIA MEDYCZNA - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia medyczna

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA:

   • wiedza psychologiczna
   • znajomość technik psychologicznych
   • umiejętność stawiania odpowiedniej diagnozy psychologicznej
   • umiejętność wdrażania odpowiedniej terapii
   • zdolności komunikacyjne
   • umiejętność podejmowania działań na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki

   Jak wyglądają studia na kierunku psychologia medyczna?

    

   1. Tryb studiów

   Kierunek psychologia medyczna można realizować jedynie w trybie niestacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Ten typ kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które chciałyby połączyć naukę z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową. Pamiętaj, że wybierając studia zaoczne będziesz musiał ponieść dodatkowe opłaty.

   Tematyka zajęć na tym nowatorskim kierunku będzie oscylować głównie wokół kwestii związanych z naukami społecznymi, psychologicznymi i medycznymi. Jako student zapoznasz się ze specyfiką i założeniami psychologii medycznej i nauczysz się stosować je w praktyce.

    

   Studia na kierunku Psychologia medyczna możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia niestacjonarne

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studia będą miały w większości wymiar praktyczny, dzięki czemu zdobędziesz cenne kwalifikacje zawodowe oraz zyskasz niezwykle istotne umiejętności. Przede wszystkim, dowiesz się w jaki sposób stawiać poprawną diagnozę psychologiczną i wdrażać odpowiednie leczenie.

   Co więcej, nauczysz się pracy z pacjentem wymagającym profesjonalnego wsparcia psychologicznego oraz z jego rodziną i bliskimi. Studenci poznają także różnorodne techniki oraz metody terapeutyczne.

   Zajęcia będą prowadzone przez praktyków z dziedziny psychologii i medycyny, którzy chętnie podzielą się z tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

   Integralną części studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonych ośrodkach opieki medycznej. Wszystkie niezbędna informacje na temat programu zajęć i praktyk znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studenci, którzy aplikują na kierunek psychologia medyczna będą mieli szansę rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk społecznych, psychologicznych i medycznych.

   W trakcie licznych zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych nauczysz się pracować z osobami chorymi, potrzebującymi wsparcia profesjonalnego psychologa. Jako student zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat powiązań psychiki z ogólnym samopoczuciem i zdrowiem pacjenta.

   Co więcej, nauczysz się stawiania diagnozy i wdrażania odpowiedniego leczenia, a także zdobędziesz równie ważną umiejętność podejmowania działań profilaktycznych oraz promujących zdrowie. Uzyskaną wiedzę z powodzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wybranych ośrodkach medycznych.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Psychologia medyczna to dziedzina z pogranicza medycyny i psychologii, która wyodrębniła się w latach siedemdziesiątych XX wieku. Przedmiotem jej badań są psychologiczne aspekty powstawania, przebiegu oraz leczenia chorób somatycznych.

   Zachowanie odpowiedniego nastawienia i równowagi psychicznej jest niezwykle istotne dla całego procesu leczenia, dlatego też nie można zaniedbywać tego aspektu terapii. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał innowacyjny kierunek psychologia medyczna, którego ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

   Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i medycznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą otwartą, masz duże zdolności interpersonalne i chciałbyś zawodowo zająć się pomaganiem innym, to studia te będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

    

   5. Gdzie studiować Psychologię medyczną

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Psychologia medyczna:

    

   Ile trwają studia na kierunku psychologia medyczna?

   Studia na kierunku Psychologia medyczna trwają 3 lata (studia I stopnia).

   Podpisanie deklaracji bolońskiej zapoczątkowało trzystopniowy podział studiów, w skład którego wchodzą studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz jednolite magisterskie i doktoranckie.

   Na realizację kierunku psychologia medyczna w ramach studiów pierwszego stopnia, będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów.

   Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub kariery zawodowej.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA:

   Praca po studiach

   Absolwenci studiów psychologicznych, dzięki wszechstronnej wiedzy i kompetencjom, nie mają problemów ze znalezieniem stabilnej i perspektywicznej pracy zawodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku psychologia medyczna będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

   Przede wszystkim, będziesz kompleksowo przygotowany do zawodu psychologa medycznego i pracy z pacjentami po operacjach, próbach samobójczych czy w trakcie leczenia onkologicznego. Bez problemu odnajdziesz się jako pracownik publicznych i niepublicznych ośrodków służby zdrowia.

   Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w domach opieki społecznej, hospicjach, oddziałach opieki paliatywnej czy centrach medycznych. Jako absolwent, będziesz mógł pracować w ośrodkach terapii uzależnień czy infoliniach medycznych, a także telefonach zaufania. Dobrym rozwiązaniem będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich, dzięki czemu zyskasz ciekawe perspektywy zawodowe.

    

   Absolwent psychologii medycznej znajdzie zatrudnienie w m. in.:

   • zakłady opieki medycznej
   • oddziały opieki paliatywnej
   • hospicja
   • ośrodki terapii uzależnień
   • zakłady opiekuńczo-lecznicze
   • infolinia medyczna

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

   Komentarze (0)