Praca za granicą – jak odzyskać nadpłacony podatek?

Praca za granicą – jak odzyskać nadpłacony podatek?

jak odzyskać podatek z zagranicy

Praca za granicą – jak odzyskać nadpłacony podatek?

Każda osoba, która była legalnie zatrudniona za granicą może ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego.

Pracownicy sezonowi, w tym studenci pracujący za granicą przez kilka miesięcy w roku są w najkorzystniejszej sytuacji. Najczęściej ich dochód zagraniczny nie przekracza kwoty wolnej od podatku. W takim przypadku podatnikowi przysługuje nawet 100% zwrotu zapłaconych przez niego zaliczek na podatek.

Aby ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy konieczne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Najważniejsze są dokumenty od pracodawcy otrzymywane na zakończenie roku rozliczeniowego. Widnieje na nich podsumowanie uzyskanych dochodów i kwota zaliczek odprowadzanych na podatek. Dokumenty te mają różne nazwy i wydawane są w różnych okresach, w zależności od kraju, w którym pracowałeś.

O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się po zakończeniu roku podatkowego, składając odpowiedni wniosek w wyznaczonym terminie. Daty składania deklaracji różnią się między poszczególnymi krajami. W niektórych przypadkach zwrot można odzyskać nawet do 5 lat wstecz.

Doradztwo Finansowe MAG - TAX zajmuje się rozliczaniem podatków zagranicznych od ponad 20 lat. Za ich pośrednictwem możesz odzyskać podatek aż z 12 krajów, w tym: z Polski, Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Holandii, Irlandii, Belgii, Szwecji, Norwegii, Austrii, Danii oraz Australii.

Gwarantują korzystne ceny i profesjonalną obsługę.

Dowiedz się więcej jak odzyskać podatek

 

 

ZWROT PODATKU Z NIEMIEC I ZASIŁEK RODZINNY KINDERGELD

Najczęściej wybieranym kierunkiem, w celu poszukiwania pracy za granicą, są Niemcy. Nasz zachodni sąsiad oferuje możliwość pracy stałej oraz sezonowej, również dla studentów. W większości przypadków do pracy nie jest wymagana znajomość języka, dlatego dużo osób decyduje się na podjęcie zatrudnienia w tym kraju.

Po zakończonej pracy istnieje możliwość rozliczenia się z urzędem i otrzymania zwrotu podatku.  Dokumentem, na podstawie którego można składać deklarację podatkową jest  Lohnsteuerbescheinigung – odpowiednik polskiego PIT11. Jeżeli pracodawca nie przesłał Ci tego dokumentu, możesz rozliczyć się na podstawie miesięcznych pasków Abrechnung.

Do rozliczenia możesz dołączyć również dochody współmałżonka, nawet jeśli nie pracował on w Niemczech. Przed wysłaniem deklaracji MAG-TAX sprawdzi najkorzystniejsze dla Ciebie rozliczenie. W rozliczeniu podatkowym możesz uwzględnić również ulgi związane z prowadzeniem podwójnego gospodarstwa domowego oraz koszty poniesione na materiały niezbędne do wykonywania pracy. Ważne jest aby ich minimalna kwota wynosiła 1 000 euro.

Podatek dochodowy możesz rozliczyć aż do 4 lat wstecz. Czas oczekiwania na zwrot trwa od 3 do 6 miesięcy. Pieniądze otrzymujesz przelewem na konto bankowe w Polsce lub w Niemczech.

Przed podpisaniem umowy MAG-TAX bezpłatnie oszacuje dla Ciebie przewidywaną kwotę zwrotu podatku. Dodatkowo masz możliwość opłacenia prowizji dopiero po rozliczeniu.

Dla osób pracujących w Niemczech minimum 6 miesięcy i posiadających dzieci MAG-TAX oferuje również usługę złożenia wniosku o zasiłek rodzinny - Kindergeld. Świadczenie to należy się na dzieci niepełnoletnie oraz na pełnoletnie do 25 roku życia, które nadal się uczą.

Na pierwsze i drugie dziecko możesz otrzymać świadczenie w wysokości 219 euro/msc, na trzecie 225 euro/msc, a na czwarte i kolejne dzieci 250 euro/msc.

Procedura uzyskania świadczenia wymaga zgromadzenia wielu dokumentów. MAG-TAX pomaga w ich pozyskaniu. Ponadto wypełnia i wysyła wniosek dla klienta.

sprawdź jak to działa 

 

ZWROT PODATKU Z HOLANDII

Kolejnym krajem, do którego Polacy, również studenci, najczęściej wyjeżdżają w celach zarobkowych czy to do pracy  stałej, czy sezonowej, jest Holandia. W tym przypadku tak jak w Niemczech, po zakończonej pracy możesz ubiegać się o zwrot podatku dochodowego. Dokument, na podstawie którego uzupełniana jest deklaracja nazywa się Jaaropgave. Jeżeli pracodawca nie przesłał Ci tego dokumentu, to możesz rozliczyć się na podstawie miesięcznych pasków Salaris. Przed podpisaniem umowy MAG-TAX bezpłatnie skalkuluje dla Ciebie przewidywaną kwotę zwrotu podatku. Sprawdzi możliwość rozliczenia wraz z partnerem fiskalnym mieszkającym w Polsce.

Wysokość zwrotu podatku z Holandii uzależniona jest od kwoty odprowadzonych zaliczek podatkowych, przychodu jaki pracownik uzyskał w danym roku podatkowym oraz ulg podatkowych z jakich skorzysta przy wypełnianiu zeznania podatkowego.

O zwrot podatku z Holandii można ubiegać się aż do 5 lat wstecz. Na decyzję czeka się od 3 miesięcy do nawet 3 lat. MAG-TAX jako jedna z nielicznych firm wraz z deklaracją wysyła do holenderskiego urzędu prośbę o wydanie decyzji wstępnej. Dzięki temu decyzje wydawane są przeważnie do 6 miesięcy.

 

WAŻNE: Pamiętaj również że dochody uzyskane na terytorium Holandii musisz wykazać w zeznaniu podatkowym dla polskiego Urzędu Skarbowego (PIT36 z załącznikiem ZG).

Skorzystaj z usług Doradztwa Finansowego MAG – TAX. Kompleksowo zajmują się zwrotem podatku  z zagranicy, świadczeniami z zagranicy, zeznaniami podatkowymi do polskiego Urzędu Skarbowego, a dodatkowo gwarantują korzystne ceny i profesjonalną obsługę.

idź do strony MAG TAX

 

Komentarze (0)