Najnowocześniejsze rozwiązania, nowe technologie, klienci z całego świata – poznaj lubelski oddział Comarch!

Najnowocześniejsze rozwiązania, nowe technologie, klienci z całego świata – poznaj lubelski oddział Comarch!

comarch lublin

Najnowocześniejsze rozwiązania, nowe technologie, klienci z całego świata – poznaj lubelski oddział Comarch!

Comarch w Lublinie może zaoferować świetne warunki dla rozwoju kariery w branży IT, w tym dobrze zlokalizowane biura, pracę u boku doświadczonych specjalistów, a także uroki klimatycznego miasta. Kto znajdzie coś dla siebie? Lubelski oddział to idealne miejsce zarówno dla chcących rozwijać się w administracji publicznej, jak i w najnowocześniejszych technologiach oraz w pracy z klientami z całego świata. Poznaj lubelski oddział Comarch od kuchni!

– Praca w Comarchu w Lublinie może być bardzo różnorodna – przedział projektów, nad którymi pracujemy, jest duży, nie chodzi nawet o samą działkę IT – znajdziesz u nas oferty z branż takich jak sprzedaż, marketing czy administracja – mówi Łucja Majczak-Burek, dyrektorka lubelskiego oddziału Comarch. Jeśli ktoś ceni sobie samodzielną pracę w skupieniu, może wybrać administrację publiczną, gdzie przygotowuje się przetargi i dokumentacje.

Dział zajmujący się świadczeniem usług dla klientów prowadzi projekty dla linii lotniczych, pracuje bardziej zespołowo, dlatego tam odnajdą się osoby lubiące pracę w grupie, kontakt z ludźmi. Można też wybrać sektor ERP, który koordynuje linię wsparcia i który będzie dobrym wyborem dla tych, którzy lubią pomagać innym i rozwiązywać problemy.

Szukasz pracy w IT? Comarch w Lublinie oferuje nowoczesne rozwiązania, a także technologie, które pozwalają rozwijać wiedzę i umiejętności oraz zdobywać doświadczenie pod okiem specjalistów. Lubelski oddział zajmuje się między innymi projektami takimi jak Comarch Smart BSS (Business Support System) czy IoT Connect, które wprowadzają do świata biznesu nowoczesność i kompleksowe rozwiązania.

 

Comarch Smart BSS i IoT Connect – co to takiego?

W Lublinie od wielu lat tworzymy system Smart BSS, który pomaga firmom z całego świata w prowadzeniu ich działalności biznesowych. W praktyce jest to zestaw modułów do zarządzania klientami, ofertą sprzedażową oraz rozliczaniem usług dla sektora telekomunikacyjnego i rynków branżowych – mówi Tomasz Dudziak, Department Manager w Comarch w Lublinie. Każdy z nas spotyka się z takimi systemami na co dzień – czy to korzystając z aplikacji do zarządzania swoim kontem u operatora telefonicznego (sprawdzanie opłat, wielkości pozostałych GB w pakiecie), czy też rezerwując i opłacając wizytę w przychodni medycznej.

Z perspektywy nabywcy systemu są to z kolei między innymi aplikacje, które pozwalają definiować, jak będą wyglądały sprzedawane usługi, jak rozliczać ich wykorzystanie, a także jak pobierać za nie należności. Dodatkowo system BSS dostarcza wiele rozwiązań pozwalających dostawcy usług na kontakt ze swoim klientem, zarówno na potrzeby działań marketingowych, jak i serwisowych.

Od niedawna lubelski zespół Comarch zajmuje się także rozwojem i wdrażaniem systemu Comarch IoT Connect – nowej platformy pozwalającej kompleksowo zarządzać urządzeniami IoT (Internet of Things), jak również przechowywać je, podłączać czy monitorować. Platforma ta łączy ze sobą nie tylko urządzenia i zasoby, ale też sieć, dane oraz cały biznes IoT z punktu widzenia operatorów sieci komórkowych. – To bardzo innowacyjne rozwiązanie, które zostało wdrożone już u kilku operatorów.

W tej dziedzinie Comarch jest jednym ze światowych liderów, a z naszej platformy korzystają najwięksi rynkowi gracze na całym globie – opowiada Tomasz Dudziak. Ponieważ liczba urządzeń połączonych z Internetem Rzeczy (IoT) jest kilka razy większa od liczby mieszkańców naszej planety i stale rośnie, z dnia na dzień zwiększa się także zapotrzebowanie na tego typu systemy.

Chcąc nadążać za tym rozwojem, Comarch w Lublinie stale poszukuje osób, które wezmą udział w ich tworzeniu, wdrażaniu i utrzymaniu. – Jesteśmy szybko rosnącym działem, w którym ambitni i zmotywowani ludzie znajdą przestrzeń do bardzo szybkiego rozwoju kariery. W wielu obszarach poszukujemy osób chcących dołączyć do naszego zespołu i stać się częścią siły, która sprawi, że kolejne projekty w ekscytującym obszarze IoT ujrzą światło dzienne – mówi Dudziak.

 

 

 

 

Najnowsze technologie

Produkty z obszaru BSS/IoT pomagają firmom na całym świecie w transformacjach, które zwiększają przychody i efektywnoś

biznesu, upraszczają środowiska IT oraz obniżają koszty. Comarch w Lublinie pracuje z wykorzystaniem najnowszych technologii, dlatego na co dzień w  projektach korzysta z języków programowania takich jak Java, Kotilin, Python, a także z platform event streamingowych typu Apache Kafka oraz nierelacyjnych i relacyjnych baz danych, m.in. Elastic Search, Oracle czy PostgreSQL.
– Budujemy architekturę opartą o serwisy ze zdefiniowanymi API do komunikacji.

Dostarczamy rozwiązania działające w chmurze, korzystając zarówno z naszej chmury Comarch, jak również z chmur AWS, Azure, Google Cloud. We wszystkich rozwiązaniach wykorzystujemy wirtualizacje i konteneryzacje, a większa część aplikacji pisana jest w Scala oraz Java – mówi Tomasz Dudziak. Systemy Comarch są innowacyjne, a klienci doceniają ich elastyczność.

 Comarch nie boi się stawiać czoła największym graczom na rynku, takim jak Oracle, Ericsson, Netcracker czy Amdocs. – Każdy u nas znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy woli programować w językach obiektowych, funkcyjnych, czy też zajmować się technologiami bazodanowymi – dodaje Dudziak.

 

Comarch Lublin – poznaj nas!

Lubelski oddział Comarch zlokalizowany jest w samym centrum Lublina, tuż obok miasteczka akademickiego, w pobliżu KUL-u i UMCS-u. W miejscu, w którym jesteśmy, kiedyś funkcjonowało kino Kosmos, kultowy budynek z ciekawym frontem i neonem, który teraz można podziwiać na elewacji hali „Galerii Labirynt”.Zaraz obok jest też piękny, najstarszy w Lublinie park Saski. – Niedaleko są knajpki, restauracje, sklepy, stołówki, mamy podziemny parking, zamkniętą rowerownię, z przystanku jest kilka kroków do drzwi biura.

To wygodna lokalizacja – mówi Łucja Majczak-Burek. Początkowo oddział w Lublinie liczył około 40 osób, dziś jest to prawie 190. – Wielu jest tu od początku. Mamy drużynę piłkarską, chłopaki spotykają się raz w tygodniu, bierzemy też udział w ogólnopolskich akcjach jak np. bieg Business Run, organizujemy zbiórki na cele charytatywne, m.in. dla domów dziecka czy schronisk dla zwierząt, robimy wspólne imprezy integracyjne. Atmosfera w lubelskim biurze jest bardzo przyjazna i swobodna – dodaje Majczak-Burek.

 

Praca w Comarchu w Lublinie

Co o pracy w lubelskim oddziale mówią sami pracownicy? – Lubelski oddział Comarch to przede wszystkim wyjątkowi ludzie, którzy tworzą niezwykle komfortową atmosferę – mówi Aneta Toporowska. – Praca w Telco Lublin jest zawsze pełna wyzwań. Nasze systemy wdrażane są zarówno na rynku europejskim, jak również w Ameryce Północnej czy Australii – dodaje Tomasz Dudziak.

Co można dzięki temu zyskać? Z pewnością możliwość kontaktu z klientem zagranicznym online, ale też wyjazdy w różne zakątki całego świata. – Świadomość, że tu, w Lublinie, pomagamy rozwijać biznes firmom mającym siedziby w Kanadzie czy Nowej Zelandii, przysparza nam dużo satysfakcji zawodowej – mówi Dudziak.

Dołącz do lubelskiego oddziału – sprawdź aktualne oferty pracy: https://kariera.comarch.pl/kontakt/lublin/#

 

 

Komentarze (0)