Kurs cyberbezpieczeństwa HackerU – dobry start po maturze

Kurs cyberbezpieczeństwa HackerU – dobry start po maturze

kursy hackeru cyberbezpieczeństwo

Kurs cyberbezpieczeństwa HackerU – dobry start po maturze

Maj to dla wielu młodych osób czas matur. Jednak co dalej – studia, praca, szkolenia? Absolwenci szkół średnich podejmują później decyzję, jaką drogę rozwoju wybrać. Ty również zastanawiasz się, w jakim kierunku iść po maturze? Jeżeli nie jesteś przekonany do pójścia na studia i szukasz alternatywy, sprawdź na jakie masz alternatywy.

Zapisz się na kurs

 

Jaką drogę wybrać po maturze

Studia mają to do siebie, że trwają kilka lat, w zależności od wybranego kierunku, co najmniej 3 lata. W programie często zawarte są dodatkowe zajęcia, niekoniecznie bezpośrednio związane z obszarem, którym chcielibyśmy się zajmować, co ma swoje plusy jak i minusy. Jeżeli zależy Ci na szybkim przyswojeniu wiedzy tylko z tematów, które naprawdę Cię interesują warto zastanowić się także nad przyszłościowymi szkoleniami.  

 

IT jako przyszłościowa branża – dlaczego warto być jej częścią?

Technologia zmienia się z dnia na dzień, dzięki czemu praca w IT jest jedną z najbardziej rozwojowych, a specjaliści z tego obszaru cały czas są poszukiwani na rynku pracy. IT jest oczywiście bardzo szerokim pojęciem i istnieje naprawdę wiele możliwych ścieżek oraz zawodów, jakie możesz wykonywać w tej branży. 

Nie wiesz od czego zacząć, a chcesz spróbować swoich sił? Rozwiązywanie zagadek i problematycznych zagadnień to Twój sposób na dobrą zabawę? Cechuje Cię nieszablonowość w myśleniu, dociekliwość i kreatywność? A może zawsze chciałeś dowiedzieć się jak obronić się przed atakiem hackerów albo przełamywać zabezpieczenia sieciowe w dobrej sprawie? Cyberbezpieczeństwo brzmi jak coś dla Ciebie!

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa pozostają w czołówce najbardziej poszukiwanych specjalistów w IT. Rosnące zagrożenia w sieci generują nieustanne zapotrzebowanie na pracowników. Teraz już nie tylko największe firmy mają świadomość pojawiających się niebezpieczeństw w sieci i konieczności ochrony przed potencjalnymi atakami. Małe przedsiębiorstwa, a nawet osoby prywatne bywają ofiarami cyberoszustwa, więc specjaliści są niezbędni w każdym sektorze i tendencje nie wskazują, żeby miało się to odmienić. 

Niewątpliwym plusem w branży cybersecurity są też wysokie zarobki osiągane przez osoby specjalizujące się w tym obszarze. Z raportu przygotowanego przez HRK i HackerU „Raport cybersecurity. Rynek pracy w Polsce – 2023” wynika, iż deklarowany poziom wynagrodzenia w grupie ponad 40% badanych w 2022 roku osiągał ponad 20 tys. zł brutto miesięcznie, a 55% respondentów otrzymywało od 1 do 3 propozycji udziału w procesach rekrutacyjnych w tygodniu.

Okej, cybersecurity brzmi interesująco, ale co dalej?

 

Co po maturze, jeśli nie studia?

Egzamin dojrzałości już za Tobą i jeśli wiesz, że pójście na studia nie jest Ciebie, od razu po maturze możesz zdecydować się na rozpoczęcie kursu cybersecurity. Niewątpliwym plusem przy takim wyborze jest czas trwania nauki. Nowy zawód można zdobyć już w mniej niż rok, czyli zajmie to zdecydowanie mniej czasu, niż w przypadku wyboru studiów.

Szybki dostęp do rynku pracy i to już z konkretnymi kompetencjami potwierdzonymi certyfikatem, może dać zdecydowaną przewagę nad innymi kandydatami w przyszłości. Wiele osób, które już od lat są aktywne zawodowo zgodzi się ze stwierdzeniem, że najwięcej dała im praktyka zawodowa.

W tym przypadku również trzeba pamiętać o konieczności nauki własnej i ciekawości do podejmowanego tematu, jednak przy odpowiedniej motywacji i wytrwałości nowy zawód może przynieść wiele satysfakcji. 

 

cyberbezpieczeństwo kurs hackeru

 

Kurs Cyberbezpieczeństwa – dlaczego HackerU?

Liderem w szkoleniach z zakresu cyberbezpieczeństwa jest HackerU, która jest częścią ThriveDX, międzynarodowej firmy, istniejącej ponad 26 lat. Globalnie w organizowanych przez nią szkoleniach uczestniczyło już ponad 40 tysięcy osób. Warto wspomnieć, że w Polsce HackerU współpracuje z renomowanymi uczelniami – Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim i Politechniką Łódzką. Absolwent kursu otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie z sygnaturą jednego z uniwersytetów. 

Do wyboru są dwie ścieżki edukacyjne:

Kurs Red Team we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, czyli cyberbezpieczeństwo ofensywne oraz Kurs Blue Team we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, czyli cyberbezpieczeństwo defensywne.

Niezależnie od wybranego kierunku, wykłady prowadzone są przez praktyków z branży, dlatego przekazywana wiedza jest jak najbardziej aktualna. Nacisk stawiany jest na praktykę. Przez cały czas trwania szkolenia, słuchacze mają dostęp do innowacyjnej platformy TDX Arena, która umożliwia symulację ataków, obronę i analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym, dzięki czemu cały czas można szlifować nowo zdobyte zdolności. Zajęcia dedykowane są zarówno osobom, które miały już styczność z IT, jak i dla początkujących – niezależnie od doświadczenia, można rozpocząć naukę na kursie.    

Kolejnym plusem jest także możliwość elastycznego podejścia do swojej przyszłości, zarówno tej odległej, jak i najbliższej – zajęcia rozpoczynają się w różnych terminach, niekoniecznie od września czy października. W każdym momencie można zgłosić się do procesu rekrutacji. Dostępne są także różne tryby kursów: weekendowy, weekendowy intensywny oraz wieczorowy. Dzięki temu, połączenie kursu z innymi obowiązkami i dopasowanie ich do swojego trybu życia jest niezwykle łatwe. Zajęcia odbywają się na żywo online, więc naukę można zaplanować w najbardziej komfortowy i efektywny dla siebie sposób. 

 

kursy hackeru cyberbezpieczeństwo

 

Praca po kursie cybersecurity

Obawiasz się, jak poradzisz sobie na rynku pracy po zakończeniu szkolenia? Kursy HackerU obejmują wsparcie na rynku pracy – Career Services to zajęcia dedykowane wejściu na rynek pracy i temu, jak odnaleźć się w nowo zdobytym zawodzie. Ponadto absolwenci szkolenia otrzymują pomoc doświadczonych specjalistów HR w poszukiwaniu miejsc, gdzie mogliby aplikować na stanowiska i zdobyć pracę w nowej branży. HackerU współpracuje także z wieloma międzynarodowymi firmami, które poszukują osób na stanowiska specjalistów ds. bezpieczeństwa, dzięki czemu najlepsi studenci mają szansę na zatrudnienie od razu po kursie, a często nawet w trakcie jego trwania!

Możliwości zawodowych po ukończeniu szkolenia jest naprawdę wiele. Oto przykłady zawodów, jakie można wykonywać: Cyber Security Specialist, Penetration Tester, Security Researcher, Network Engineer, IT Security Engineer, SIEM/SOC Specialist… i wiele więcej.

 

Jak wejść do branży IT bez doświadczenia?

Masz wątpliwości, czy odnajdziesz się w cyberbezpieczeństwie, a nie masz doświadczenia? Kurs Intro od HackerU odbywający się przed rozpoczęciem kursu głównego pozwoli Ci sprawdzić, czy był to „traf w 10”. Trwa 30 godzin i porusza najważniejsze zagadnienia z zakresu cybersecurity. W tym czasie możesz przetestować zarówno formułę szkolenia, obserwować prowadzących, jak i sprawdzić swoje możliwości. Nic nie ryzykujesz! Po zakończeniu Intro, nie musisz kontynuować nauki, bez zobowiązań. Jeżeli jednak zdecydujesz się na ciąg dalszy, masz już pewność, że była to dobrze przemyślana decyzja. Ukończenie kursu da Ci niezbędne umiejętności i przygotuje do wejścia na rynek pracy w nowo zdobytym zawodzie. 

Zobacz szczegóły Kursu Blue Team i Kursu Red Team i wybierz najlepszą drogę dla siebie. W razie pytań dotyczących szkoleń warto wypełnić formularz „Kontakt” na stronie HackerU. Doradcy ds. Kariery skontaktują się i odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości. Sprawdź już dziś!

 

Komentarze (1)

Janusz Ambroży odpowiedz

Polecam :)