Chemia - Łódź

Chemia - Łódź

Chemia - Łódź

Studia w Łodzi

chemia

Odkryj kierunek chemia w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Chemia studia Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Chemia to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Chemia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek chemia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek chemia?

Kierunek chemia w Łodzi cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Ponieważ konkurencja jest dość duża, warto zainteresować się wymogami kwalifikacyjnymi już wcześniej. W przypadku pierwszego stopnia obowiązkowo musisz zdać podstawowe egzaminy maturalne, ale warto przygotować się także do rozszerzeń z przedmiotów dodatkowych.

Pamiętaj także, że każda uczelnia przedstawia wymogi rekrutacyjne indywidualnie, a różnią się one w zależności od etapu kształcenia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Chemia w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA ŁÓDŹ STUDIA I STOPNIA

CHEMIA ŁÓDŹ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

CHEMIA ŁÓDŹ STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA W ŁODZI?

Studia chemiczne w Łodzi są realizowane w różnorodny sposób w zależności od uczelni, na której podejmiesz kształcenie. Pamięta, że chemia to nauka zarówno teoretyczna, jak i eksperymentalna, dlatego poszczególne zajęcia będą odbywały się przede wszystkim w laboratoriach.

Studenci mają okazję zapoznać się nie tylko z tajnikami chemii, ale i technologii chemicznej oraz ochrony środowiska. Będziesz mógł/mogła zająć się badaniem składu i właściwości substancji chemicznych, opracowywaniem metod ich syntezy, a także opracowywaniem nowych zastosowań zaawansowanych metod pomiarowych w chemii, inżynierii i medycynie.

Tego typu kierunek to także idealna okazja do tego, by zdobywać informacje w zakresie nowoczesnych metod chemii teoretycznej, symulowania procesów chemicznych, a także w ramach matematycznych metod opracowywania wyników.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Chemia możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia w Łodzi na kierunku chemia możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata w przypadku studiów licencjackich bądź trzy i pół roku w ramach studiów inżynierskich. Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobytą na poziomie pierwszego stopnia. Trwają półtora roku lub dwa lata, a ich ukończenie równoznaczne jest z tytułem magistra.

Poszczególne etapy edukacji rozwijane są poprzez specjalizacje, które w znaczący sposób wpływają na kreowane ścieżki kariery.

Propozycje kształcenia w zakresie nauk chemicznych realizowane są w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Program studiów na kierunku chemia w Łodzi jest skonstruowany w taki sposób, by studenci mieli okazję wykształcić umiejętności wykorzystywania nowoczesnych metod identyfikacji związków chemicznych, interpretacji zjawisk oraz stosowania metod obliczeniowych do badania struktury i oddziaływań związków chemicznych.

Zdobywana wiedza odpowiada zapotrzebowaniu współczesnych pracodawców, którzy poszukują specjalistów odnajdujących się w dziedzinach chemicznych, kosmetycznych i farmaceutycznych, a także będą w stanie podjąć pracę w laboratoriach analitycznych i ochrony środowiska. Na studentów czeka także wiele propozycji specjalizacyjnych, które z pewnością wpłyną na wybór ścieżki kariery.

Studia w Łodzi na kierunku chemia umożliwią Ci prężne wykorzystywanie nowoczesnych metod identyfikacji oraz syntezę nowych materiałów i związków chemicznych. Zdobędziesz także umiejętność stosowania metod obliczeniowych do badania budowy przestrzennej związków chemicznych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA W ŁODZI?

Studia na kierunku Chemia trwają 3 lata lub 3,5 roku (studia I stopnia) oraz 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU CHEMIA W ŁODZI?

Absolwenci łódzkich uczelni w zakresie kształcenia na kierunku chemia to doskonale przygotowani do działania w zawodzie specjaliści, którzy z pewnością odnajdą się w pracy w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych.

Możesz obejmować stanowiska, które związane są z pracą w charakterze chemika, chemika analityka, kontrolera jakości, kontrolera produkcji.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku chemia:

 • instytuty naukowo-badawcze
 • laboratoria analityczne
 • przedsiębiorstwa handlowe, które zajmują się dystrybucją odczynników i sprzętu pomiarowego
 • instytucje administracji państwowej i samorządowej
 • instytucje ochrony środowiska

Możesz spodziewać się zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i za granicą zarówno w branży farmaceutycznej, jak i kosmetycznej czy spożywczej. Absolwenci pracują także na stanowiskach chemików syntetyków, inżynierów ds. produkcji, inżynierów w dziale R&D. Charakter pracy często uwarunkowany jest ukończoną specjalizacją.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Chemia w Łodzi?

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

CHEMIA - ważne informacje

chemia studia

studia chemiczne w Łodzi

studia chemiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki chemiczne w Łodzi

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK CHEMIA

Komentarze (0)