Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku rewitalizacja miasta to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Zainteresowani kierunkiem rewitalizacja miast powinni odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami kwalifikacyjnymi, które są ustalane indywidualnie przez poszczególne łódzkie uczelnie. Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich z obszarów: technicznego, społecznego, ścisłego lub przyrodniczego.
W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się ocenę z całości studiów, która jest potwierdzona wpisem na dyplomie.
Rewitalizacja miast to nowoczesny kierunek studiów, który odpowiada na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy, ale także na potrzeby społeczeństwa. Obszary miejskie wymagają kompleksowych, zintegrowanych i wielkoskalowych działań w sferze społecznej, gospodarczej, technicznej i przestrzennej.
Interdyscyplinarna propozycja kształcenia pozwoli Ci szerzej spojrzeć na kryzys obszaru oraz stworzyć rozwiązania, umożliwiające działania inwestorskie. Studenci mają okazję analizować warunki techniczne, infrastrukturalne, architektoniczne i urbanistyczne rewitalizowanego obszaru.
W tym celu zdobywają szeroką wiedzę, która obejmuje takie nauki jak ekonomia, finanse, gospodarka przestrzenna, zarządzanie, prawo, a także dziedziny architektury i urbanistyki, budownictwa czy inżynierii środowiska.
Studia na kierunku Rewitalizacja miast możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studia w Łodzi na kierunku rewitalizacja miast realizowane są w ramach studiów magisterskich, to znaczy na drugim stopniu, który trwa w tym przypadku dwa i pół roku, czyli pięć semestrów.
Kształcenie w tym zakresie odbywa się w trybie stacjonarnym. Zajęcia na studiach dziennych prowadzone są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, jednakże kandydaci muszą uiścić opłatę rekrutacyjną.
Studenci rewitalizacji miast zdobywają szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności, niezwykle istotne dla współczesnych pracodawców. W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz takie przedmioty jak planowanie przestrzenne, zarządzanie projektami rewitalizacji, gospodarkę miejską, strategie rewitalizacyjne, systemy informatyczne w procesach rewitalizacji.
Nauczysz się w odpowiedni sposób sporządzać dokumentację projektową, a także zapoznasz się ze sposobami kształtowania przestrzeni miejskich.
Studenci potrafią analizować warunki techniczne, infrastrukturalne, architektoniczne i urbanistyczne rewitalizowanego obszaru. Wiedza i zdobyte kompetencje odnoszące się do pracy środowiskowej i animacji kulturowej umożliwią Ci koordynowanie rewitalizacji społecznej.
Właśnie dlatego będziesz uczęszczał także na zajęcia z zakresu wychowawczych, edukacyjnych i kulturowych aspektów rewitalizacji. Interdyscyplinarny kierunek daje bardzo wiele możliwości rozwoju i zatrudnienia.
Studia na kierunku Rewitalizacja miast trwają 2,5 roku (studia II stopnia).
Absolwenci studiów w Łodzi w zakresie rewitalizacji miast są doskonale przygotowani do pracy środowiskowej i animacyjnej w zakresie animacji kulturowej, co pozwala im podjąć zatrudnienie w charakterze terenowego organizatora albo koordynatora rewitalizacji społecznej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku rewitalizacja miast:
Możesz pracować w instytucjach, agencjach i innych jednostkach, które zajmują się różnymi wymiarami procesu rewitalizacji, jak również w instytucjach samorządowych i pozarządowych, uczestniczących w działaniach rewitalizacyjnych w przypadku prowadzenia projektów edukacyjno-wychowawczych i kulturowych.
STUDIA W ŁODZI - ważne informacje
REWITALIZACJA MIAST - ważne informacje
studia architektura i budownictwo w Łodzi